SKAUTI SPOJUJÍ LIDI

0

Středa 23. prosince 2020. Dopolední nákupní horečka, fronty před turnovskými supermarkety, zaplněné ulice, naposledy zase na nějakou dobu nakupující ve větší míře i v malých obchodech. Potom odpolední postupný útlum a s nadcházejícím večerem skupinky lidí v ulicích s lucernami.

Mít na svátečním stole Betlémské světlo už patří k tradici. Ta byla v Turnově založena na začátku tisíciletí, kdy Betlémské světlo začali skauti rozdávat večer před Štědrým dnem na náměstí. Nejdříve u kašny, v roce 2011 poprvé pod vánočním stromem a od roku 2012 i s živým skautským betlémem (ZDE).

Kaple na Valdštejně – jedno z míst, kde bylo letos rozdáváno Betlémské světlo

Jedle před Valdštejnem

Letos bylo vše trochu jinak. Vzhledem k opatřením v boji s epidemií koronaviru se setkání uskutečnit nemohlo, přesto to skauti nevzdali. Betlémské světlo rozdávali na několika místech ve městě a v okolí a po poradě nakonec vznikl na náměstí pod vánočním stromem i betlém. Už odpolední návštěvnost na Valdštejně naznačila, že na jejich počínání budou lidé slyšet. Prohlídku vánočně vyzdobeného hradu (ZDE) si 23. prosince nenechalo ujít na 150 lidí, kteří si kromě vánoční nálady odnesli i Betlémské světlo. A další desítky lidí se postupně vystřídaly na náměstí, u parku na okraji Metelkových sadů, na nádraží, na Skautském ostrově, na zámku Hrubý Rohozec aj.
Turnovským skautům patří opravdu velké poděkování. I na Vánoce 2020 spojili lidi dobrou myšlenkou!

Co možná klidné a pokojné vánoční svátky všem!

…u betlému na náměstí

Metelkovy sady

…u nádraží

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.