DĚKUJEME VERČE, ŽE V NÁS ZNOVU OŽIVILA KOUZLO VÁNOC

0

…je napsáno na symbolickém šeku s částkou 73 tisíc korun, kterou turnovští skauti vybrali ve stánku Pro dobrou věc na Vánočních trzích, resp. ještě dodatečně někteří dárci přispěli rovnou na účet. Dohromady se jim letos podařilo vybrat 93 tisíc! Jak uvedl při slavnostním předávání výtěžku sbírky Dominik Adam ze skautského střediska Štika Turnov, na této akci je krásné především to, že spojuje lidi.

Peníze letos putovaly k Vladimíru Stuchlíkovi a Veronice Sehnalové. Vladimír je předškolák, který by se chtěl stát členem skautského střediska. Bohužel finanční prostředky rodiny neumožňují nákup potřebného vybavení a zaplacení členských příspěvků. Peníze ze sbírky mu tohle všechno umožní.
Veronice je 20 let, je členkou skautského střediska, trpí autoimunitním onemocněním, které ji upoutalo na invalidní vozík. Finanční prostředky využije na alespoň částečnou přestavbu svého pokoje na bezbariérový. „Moc všem děkuji, nikdy jsem netušila, že stánek Pro dobrou věc by se někdy mohl týkat i mě, podpora tolika lidí pro mě moc znamená,“ řekla Veronika při přebírání symbolického šeku v rámci tradičního rozdávání Betlémského světla na turnovském náměstí v pondělí 23. prosince.

Jak na setkání připomněl vedoucí turnovského skautského střediska Stanislav Šéfr, Betlémské světlo přišlo do Česka spolu se svobodou před 30 lety. „Děkujeme všem, kteří se podílejí na tom, že turnovský skauting žije. Je nás čím dál víc, moc si toho vážíme. Betlémské světlo je jednou z mála věcí na světě, které rozdáváním neubývá, ale přibývá, pomozte symbolickou myšlenku Betlémského světla šířit, aby radost i naděje vydržely nejen o vánočních svátcích, ale celý rok,“ uvedl Šéfr.

Děkujeme Verče, že v nás znovu oživila kouzlo Vánoc. To platí pro nás pro všechny, nejen pro skauty…

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.