I LETOS BUDE V TURNOVĚ K DISPOZICI JEDEN ZE SYMBOLŮ VÁNOC – BETLÉMSKÉ SVĚTLO

0

Je zvykem turnovských skautů, že šíří záři světýlka z Betléma na Turnovsku. A je také zvykem, že u plamínku Betlémského světla zpívá skautský sboreček. A nyní tu máme novou tradici, o kterou se skautské středisko Štika Turnov pokouší. Již druhým rokem uvidíte na náměstí živý betlém v podání turnovských skautů. Brněnští skauti se v sobotu 14. prosince vydají do Vídně, aby zde na ekumenické bohoslužbě vyzvedli světýlko z biblické země a přivezli ho do České republiky. Světlo bude rozváženo po České republice následující víkend, a to v sobotu 21. prosince. Pokud byste si chtěli vyzvednout světýlko přímo z vlaku, přijďte na turnovské vlakové nádraží právě tento den, v 15.18 hodin bude přivezeno skauty rychlíkem číslo 1258 z Pardubic.

Turnovští skauti pořádají v rámci rozdávání Betlémského světýlka několik akcí. První se uskuteční u kapličky v Ohrazenicích u Turnova v sobotu 21. prosince od 16.00 hodin. Následovat bude v neděli 22. prosince vystoupení na hradě Valdštejně. Vyvrcholením bude představení živého betléma s koledami v předštědrovečerní den, v pondělí 23. prosince od 17.00 hodin na turnovském náměstí.

„Všude na těchto akcích bude Betlémské světlo k dispozici. Nezapomeňte si tedy přinést svíčku či lucerničky, aby i vám světýlko rozzářilo předvánoční domovy,“ doplňuje vůdce střediska Tomáš Hocke. Skauti ze střediska Štika Turnov se těší na předvánoční setkání s vámi na některém z  vystoupení a přejí příjemně prožité Vánoce.

Jana Pekařová, janina@turnov.org, www.scouting.turnov.org

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.