NA „DÍVČAJDĚ“ HOŘELO

0

Aktualizováno Dnes v 10.57 hodin byl hasičům ohlášen požár ve výukové školní kuchyňce v ZŠ Turnov, v ulici 28. října. U události zasahovali profesionální hasiči z Turnova a jejich dobrovolní kolegové z Turnova, Karlovic, Všeně. Požár vznikl ve 3. nadzemním podlaží, evakuace žáků z části školy byla provedena ještě před příjezdem hasičů. Celkem bylo evakuováno 290 dětí a 13 dospělých. Nikdo nebyl zraněn ani se nenadýchal kouře. Za příčinou požáru je vznícený tuk v hrnci, oheň zasáhl sporák s digestoří a několik skříní kuchyně, zplodiny hoření poškodily výmalbu.

Mimo učebnu se oheň ani kouř nedostaly. Hasiči požár zlikvidovali jedním vysokotlakým proudem vody, učebnu odvětrali přirozenou cestou a po kontrole objektu se děti mohly vrátit do svých tříd a pokračovat ve výuce. Škoda byla vyčíslena na 100.000 Kč.
Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz

PROHLÁŠENÍ O SITUACI VE ŠKOLE VE ČTVRTEK 30. BŘEZNA 2017
V naší škole došlo během dopoledne k malému lokálnímu požáru. Ve cvičné kuchyňce došlo kolem 11. hodiny ke vznícení oleje na pánvi a od ohně vzplanula digestoř. Oheň byl zpozorován včas a uhašen za pomoci HZS. Nikdo nebyl zraněn, děti 1. stupně spořádaně opustily budovu školy pod dozorem svých učitelů, druhý stupeň byl v této době shromážděn v tělocvičně spolu s učiteli, žáci v klidu setrvali na místě dle pokynů ředitele. Po zhruba půlhodinovém zásahu byla obnovena výuka v plném rozsahu. Škoda vznikla pouze na vnitřním zařízení kuchyňky, výuka bude pokračovat bez jakéhokoliv omezení a změn.
Ještě pár vět k přítomnosti TV NOVA. Na místo se dostavili dva reportéři v rekordním čase – už ale po uhašení požáru. Natočili krátký rozhovor s velitelem zásahu a s ředitelem. Pak byli vpuštěni s panem školníkem do školy, kde si chtěli natočit poškozenou místnost. Po cestě do 2. patra televizní pracovníci zastavili děti, které se vracely už z oběda do třídy, a vyzvali je, aby křičely a utíkaly ze schodů, že budou v televizi. Celé natáčení reportáže proběhlo dávno po uhašení požáru, takže úprk dětí po schodech byl naprosto zinscenovaný a slouží pouze pro dramatizaci reportáže. Ředitel reportéry okamžitě vyzval k opuštění budovy s tím, že pokud uveřejní tuto scénu, bude je škola žalovat.
Jaromír Frič, ředitel školy

Aktualizace 2.4.:
Děkuji reportérům TV NOVA, že splnili svůj slib a reportáž o malém lokálním požáru v naší škole neuveřejnili v hlavních zprávách. Po prověření jsem zjistil, že děti nebyly přímo vyzvány k zinscenovanému úprku a křiku po schodech, za což se jmenovitě panu Poláškovi (kameramanovi TV NOVA) tímto omlouvám.
Aktuálně již probíhají kroky ke znovu zprovoznění cvičné kuchyňky.
Jaromír Frič, ředitel školy

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.