PRO DOBROU VĚC! PODPOŘTE HONZÍKŮV SEN

0

Skupina maminek s dětmi fungující pod turnovským skautským střediskem Štika Turnov se každý pátek v podvečer schází a vyrábí různé dárky. Ne, nechystají vánoční balíčky pro svoje blízké, připravují jeden veliký dárek pro člověka, který má veliký sen. „Tento nápad vznikl již před rokem v létě na táboře rodin s dětmi. Náš plán byl podpořit někoho, kdo má nějaký sen, který není jednoduché splnit,“ vysvětluje vznik nápadu hlavní iniciátorka Jana Pekařová. „Rozhodli jsme se tedy, že vyrobíme dárečky, které budeme prodávat na turnovských vánočních trzích. Všechny vydělané peníze věnujeme pro dobrou věc.“

n201512071030_zap_331_2015_honzikV minulém roce se prodejem výrobků vybralo celkem 30.000 Kč. Částkou byla podpořena Terezka, která vzhledem ke svému postižení potřebovala polohovací židličku. „V letošním roce jsme se rozhodli podpořit Honzíka, který trpí svalovou dystrofií a sní o elektrickém vozíku. Zatím se pohybuje na vozíku mechanickém, spoléhá na pomoc ostatních osob. Větší část ceny hradí Honzíkovi pojišťovna, přesto je potřeba na vozík doplatit 92.000 Kč. Částka je to vysoká, rády bychom se jí přesto co nejvíce přiblížily,“ vysvětluje záměr Jana Pekařová.

A jak můžete pomoci? Stačí, když se na turnovských vánočních trzích zastavíte u stánku nazvaném Pro dobrou věc a koupí výrobku přispějete na vozík pro Honzíka. „V letošním roce nabízíme kromě jiného lžičky ozdobené hmotou FIMO, krásné náhrdelníky z dutinek, spoustu zdobených perníčků a perníčkových svícnů, ale také ozdobné stromečky z bavlnek, šité hračky, netradiční záložky do knížek… Myslím, že vybere každý. Chybět nebude ani výborný horký jablečný svařáček,“ dodává tvořilka Michaela Uchytilová.

Informace o stánku a nabízených výrobcích najdete na facebookovém profilu PRO DOBROU VĚC.

201512071030_zap_332_2015_honzik

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.