SVĚTLO Z BETLÉMA NA VÁNOČNÍ STŮL

0

Pro mnoho rodin už ke Štědrovečernímu stolu neodmyslitelně patří Betlémské světlo. To se každoročně z biblické země díky rakouským skautům dostává nejdříve do Vídně, kam si pro něj jezdí skauti z celé Evropy včetně Česka. Betlémské světlo, posel lásky a naděje, je pak rozdáváno ve velkých i menších městech, a i v docela malých obcích. U svátečního stolu poté – přeneseně řečeno – sedí jedna velká vzájemně propojená rodina. Přejeme si klid, pohodu, aby se nám dařilo a aby na světě nikde lidé nestrádali. Slovo mír letos nabylo nového významu…

„Jsme moc rádi, že jsme se po třech letech různých omezení mohli s Betlémským světlem a živým betlémem opět vrátit na náměstí. Sice jsme to ani při koronaviru nevzdali a světlo do domovů lidem roznesli, ale na náměstí to má jinou atmosféru,“ přibližuje vedoucí turnovských skautů Stanislav Šéfr.

Skautské středisko Štika Turnov je se svými 450 členy jedno z největších skautských středisek v republice. Proč je v současnosti nejen v Turnově skauting tak populární? „Podle mě je to v tom, co v dnešní době nabízí. Je důležité se zastavit a zamyslet se nad tím, jestli není lepší víc pomáhat druhým a trochu na sobě zapracovat,“ dodává Šéfr.

PĚKNÉ VÁNOCE VÁM VŠEM!

Snímky byly pořízeny na turnovském náměstí 23. prosince 2022 vpodvečer.

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.