OD FOLKOVKY K HAPPENINGU

0

Dříve to bývala dnes už legendární Folková noc na Frýdštejně, posléze v Ondříkovicích a před lety přestěhovaná do Dolánek, kde vznikal vždy v polovině července oplocený areál na zelené louce za Dlaskovým statkem. Co je třeba si přiznat, folkové obecenstvo se jaksi z hledišť vytrácí, přehlídek tohoto druhu začíná být jako šafránu. Návštěvnický odliv poznamenal i doláneckou Folkovou noc. „Již delší dobu jsme stáli před zásadním rozhodnutím, jestli akci vůbec do budoucna pořádat. Upřímně – nerad bych ji rušil,“ poznamenává za pořadatele Martin Bauer ze společnosti Sundisk.

Právě tato společnost v poslední době zásadně zvelebila prodejní stánek na parkovišti u statku, jsou tady nové toalety i se sprchami, výrazně se zlepšilo zázemí pro vodáky i vyznavače in-line bruslí, je zde dokonce i malý kemp. „Když už máme vybudované zázemí, tak jsme si řekli, že bývalý areál Folkové noci posuneme blíže k parkovišti, nebudeme ho oplocovat a uděláme tady takový volný, příjemný happening pro rodiny s dětmi s dobrou muzikou,“ doplnil Bauer k letošnímu ročníku.

n201407221306_rep_118_014_dolanky

n201407221306_rep_119_014_dolanky

n201407221306_rep_120_014_dolanky

A podle ohlasu návštěvníků se zdá, že je to rozhodnutí správným směrem. V sobotu 19. července festival Dolánky 2014 bez nějaké masivní mediální podpory navštívilo kolem 700 lidí, dopoledne hlavně rodiče s dětmi, pro které tady byla připravena spousta doplňkových aktivit, večer už spíše převažovalo dospělé obecenstvo. Muzikantským vrcholem bylo vystoupení skapunkové skupiny M.A.D. Band z Ruska. Na ně navázala Skampida z Kolumbie a akce vyvrcholila závěrečným muzikantským „sejšnem“, kdy se spojilo hlediště s jevištěm.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.