KINO A VÝSTAVY NA TURNOVSKU V ZÁŘÍ

0

Atmosféru letního kina září opět vrací do budovy v Žižkově ulici. I tam se ale vyplatí vypravit se. Kdo si potrpí na české filmy, tak v září do kina asi nevyrazí, nicméně dramaturgie kina nabízí několik zajímavých snímků – co takhle Čarodějův učeň se známým Nicolasem Cage? Nabídku nových výstav přináší turnovské muzeum. Ve čtvrtek 16. září se tu otvírá Kamenářský dům, bude tu mj. i výstava repliky koruny císařů říše římské ad.

* Středa 1. září od 20.00 hodin: NEW YORKU, MILUJI TĚ. Film Francie – USA ve filmovém klubu. Poctu New Yorku složilo v krátkých filmech několik současných nejkreativnějších režisérů a herců (Andy Garcia, Christina Ricci, Orlando Bloom a další).
* Čtvrtek 2. a pátek 3. září od 20.00 hodin: SEXY 40. Romantická komedie USA. Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastně vdaná, má dvě děti a myslí, že už jí v životě nic nechybí. Jednoho dne náhodou odhalí nevěru svého manžela…

* Sobota 4. září od 20.00 hodin, neděle 5. září od 17.30 hodin: POSLEDNÍ VLÁDCE VĚTRU. Dobrodružný film USA. Nový snímek režiséra M. Night Shyamalana (Šestý smysl, Vesnice, Znamení) zobrazuje svět zničený válkou, ve kterém žijí pouze čtyři národy vyznávající vždy jeden z těchto elementů – oheň, vodu, vzduch a zemi. Ohnivý národ usiluje o celosvětovou nadvládu a jediný, kdo tomu může zabránit, je dvanáctiletý chlapec s mocí ovládnout všechny čtyři živly.

* Středa 8. září od 20.00 hodin: SINGLE MAN. Drama USA ve filmovém klubu. Profesor George Falconer (Colin Firth) je vyschlou řekou. Po smrti svého dlouholetého partnera (Matthew Goode) nemůže přijít životu na chuť. Každý den začíná s jedním cílem: Nějak jej protrpět do dalšího…

* Čtvrtek 9. a pátek 10. září od 20.00 hodin: UŽÍVEJ SI, CO TO JDE. Film Francie – USA. Komedie Woodyho Allena plná svérázných názorů na lidské vztahy se úplnou náhodou soustředí na vztah stárnoucího newyorčana a mladé dívky.

* Sobota 11. září od 20.00 hodin a neděle 12. září od 17.30 hodin: VRAHOUNI. Akční komedie USA. Spencer (Ashton Kutcher) je takový normální, tajný, nájemný zabiják, který pracuje pro vládu. Jen (Katherine Heigl) je krásná počítačová expertka a právě se vzpamatovává z bolestného rozchodu. Mladý pár bude muset vyměnit pohodlí novomanželského života za nabitou zbraň a dobrou mušku.  

* Středa 15. září od 20.00 hodin: PROMĚNA. Koprodukční evropské drama. Jeanne (Sophie Marceau), pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná kolem sebe pozorovat znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. V domě své matky objeví fotografii,  která ji přivede na stopu jedné ženy v Itálii. Tady, přeměněná v jinou ženu (Monica Belluci), odhalí zvláštní tajemství své identity.

* Čtvrtek 16. a pátek 17. září od 20.00 hodin: POČÁTEK. Sci-fi USA. Režisér Christopher Nolan (Memento, Temný rytíř) opět zamotává divákům hlavu – zloděj myšlenek Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) stojí před úkolem ne myšlenku ukrást, nýbrž vnuknout. Nolanovo podání slibuje nevídanou podívanou.

* Pátek 17. a sobota 18 září od 17.30 hodin: SHREK: ZVONEC A KONEC. Animovaná komedie USA. Další dobrodružství známé animované postavy. Shrek se cítí trochu unaven rodinným životem a zatouží se alespoň na chvíli vrátit do minulosti, kdy byl ještě svobodný. Idyla se však brzy změní v boj se zlým skřetem.

* Sobota 18. září od 20.00 hodin a neděle 19. září od 17.30 hodin: BEZ SOUCITU. Francouzský akční film. James Reece (Jonathan Rhys Meyers) dostane nabídku, aby byl k ruce americkému špiónovi Charliemu Waxovi (John Travolta). Jenže Wax je ten, který nejde pro ránu daleko. Nejdříve střílí a pak se ptá, jestli to někdo přežil.

* Středa 22. září od 20.00 hodin: PRECIOUS. Drama USA. Šestnáctiletá obézní Afroameričanka Claireece „Precious“ Jones (Gabourey Sidibe) žije krutým životem. Nejen, že hlavní hrdinku psychicky týrá a ponižuje její matka (Mo´Nique), ale navíc čeká již druhé dítě se svým nepřítomným otcem. Pod hrozbou vyloučení ze školy přijímá nabídku přestupu do alternativní školy…

* Čtvrtek 23. a pátek 24. září od 20.00 hodin: SALT. Akční film USA. Evelyn Salt (Angelina Jolie) je agentkou CIA, která složila přísahu služby, cti a vlasti. Když je přeběhlíkem obviněna, že je ruskou prozatímní nečinnou špiónkou, Salt uteče, aby očistila své jméno a jednou provždy dokázala, že je vlastenka. 

* Sobota 25. září od 20.00 hodin a neděle 26. září od 17.30 hodin: DOSTAŇ HO TAM. Komedie USA. Bývalá ostrovní rocková hvězda Aldus Snow dostává šanci vystoupit v Los Angeles na vzpomínkovém koncertě. Agent nahrávací společnosti však musí excentrického Brita odtrhnout od alkoholu, drog, dívek a nočních klubů a v pořádku přivézt do koncertní arény.

* Neděle 26. září od 15.00 hodin: MIKEŠ VYPRÁVÍ POHÁDKU – bijáček pro děti. Pásmo pohádek pro nejmenší děti.

* Středa 29. září od 20.00 hodin: VEJDI DO PRÁZDNA. Evropské drama, filmový klub. Po tragické smrti rodičů při autonehodě se sourozenci Oskar a Linda znovu setkávají v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě…

* Čtvrtek 30. září a pátek 1. října od 20.00 hodin: ČARODĚJŮV UČEŇ. Dobrodružný film USA. Balthazar Blake (Nicolas Cage) je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar na to ale sám nestačí a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera (Jay Baruchel), zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně. 

* Sobota 2. a neděle 3. října od 20.00 hodin: (K)LAMAČ SRDCÍ. Francouzská komedie. Alex se svou sestrou provozuje společnost, která poskytuje vskutku „speciální“ služby: rozbíjí partnerské vztahy na objednávku!

 

KINO: MALÝ SÁL KC STŘELNICE

* Středa 22. září od 20.00 hodin: AUTO*MAT. Inspirující, emotivní a vtipný dokumentární příběh režiséra Martina Marečka hledá hravým způsobem odpovědi na otázky související s životem ve městě, civilizací v pohybu a dobrodružnou cestou ke změně.  

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřeno od úterý do pátku od 9.00 do 17.00 hodin (o víkendech polední pauza od 12.00 do 13.00 hodin). Dlaskův statek je návštěvníkům otevřen každý den mimo pondělí od 9.00 do 16.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

V galerii muzea je až do 3. října k vidění výstava Divadelní svět, která přibližuje atmosféru divadelního prostředí z přelomu 19. a 20. století, na výstavě můžete obdivovat i původní rekvizity a divadelní opony.

Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

V 1. patře muzea bude od 13. září do 19. září k vidění „Granátová expozice“ – výstava kopie koruny římských císařů – práce známého turnovského zlatníka Jiřího Urbana. V pátek 17. září proběhne beseda s Jiřím Urbanem o tvorbě koruny.

Ve Výstavním sále ve 3. patře je od 16. září do 28. října připravena výstava „Země na obzoru“ Studia Cave canem Petry a Jiřího Kučerových. Studio Cave canem se zabývá především designem skla. Zaměřuje se zejména na současné pojetí dekoru. Produkce sestává zejména z užitých tvarů, jako jsou vázy, mísy a sklenice, ale patří sem i originální skleněné doplňky nebo obrazy. Jedná se o ruční výrobu v menších sériích, ale lze realizovat i větší projekty jako například vybavení veřejných nebo soukromých prostor originálním sklem a obrazy.

 

* Galerie SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Od 4. září do 2. října zde probíhá výstava fotografií Radka Burda.

 

*Galerie u Beránka na náměstí Českého ráje (infocentrum). Od 2. září do 7. října zde bude probíhat výstava fotografií Miroslava Doubravy.


* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.