SPORTOVNÍ SERVIS: OD BOXU PO VOLEJBAL

0

Sportovní servis přelomu listopadu a prosince přináší záznam úspěchů mladých boxerů, výsledkový servis zápasů basketbalistů, futsalisté FC Dalmach doma porazili silný tým Písku, házenkářkám pomalu končí podzimní část II. ligy, a ty mladé byly úspěšné na turnaji. Je tu také další výsledkový servis hokejistů včetně náboru dětí do hokejového klubu (zimní stadion v Turnově je nadohled). Turnovští volejbalisté vedou tabulku II. ligy (!) a kromě toho ještě pořádají turnaj pro děti.

n201312051623_sport_155_013_boxBOX
Mladí turnovští boxeři zúčastnili dalšího kola České národní ligy v boxu, tentokrát v Mladé Boleslavi. Ve třech utkáních si připsali dvě vítězství a jednu remízu. V kategorii přípravek startovali osmiletí Filip Vérteši, který vyhrál na body, a Tomáš Bárta, který tentokrát boxoval nerozhodně, ale stále po třech utkáních drží neporazitelnost.
V kategorii mužů ve váze do 69 kg startoval Akhmatjonov Hayrullojon, který celá dvě kola prohrával a nechal se vyhecovat do posledního, kde zabojoval a celé utkání převrátil ve svůj prospěch a zvítězil.
Jan Bartoš, bartos.h74@centrum.cz

BASKETBAL
* II. liga, zápasy hrané 30. listopadu a 1. prosince:
– TJ Turnov – Tesla Pardubice 75:97 (24:24, 42:45, 60:75). Statistiky: Petřivý 19 4×3 (2/1), Bartoň 14 (2/2), Velda 10 (2×3), Jeníček 9 (3/1), Smolík 8 (2×3), Švanda 7 1×3, Banýr 4 (4/2), Šimůnek 2, Horyna 2 (2/2), Vích, Valšík.
– TJ Turnov – BK Přelouč 79:66 (18:16, 38:34, 60:45). Statistiky: Švandrlík 21 3×3 (4/4), Bartoň 16, Petřivý 15 3×3, Smolík 14 4×3 (2/2), Banýr 6 (2/2!), Vích 5 1×3, Jeníček 2, Šimůnek, Horyna.
Tomáš Mareš, mara.basket@tiscali.cz

FUTSAL
* 2. liga: FC Dalmach – Písek 7:3 (4:0)
. Sestava: Prokopec – Krejčík, Kratochvíl, Pařízek, Bakeš, V. Hurt, D. Hurt, Špína, Petřík, Kulhánek. Branky Dalmachu: V. Hurt 2, D. Hurt 2, Petřík, Kulhánek, vlastní.
Na začátku utkání se povětšinou Dalmach zastřeloval a střely bratří Hurtů, Kratochvíla a Krejčíka mířily těsně vedle branky. V 10. minutě u hostující svatyně konečně udeřilo, když Vojta Hurt s pomocí obránce posunul Dalmach do vedení, 1:0. Ve 12. minutě jeho bratr Daniel zvýšil nechytatelnou střelou pod břevno na 2:0. Ve stejné minutě se musel vytáhnout i domácí brankář Prokopec. Poté šel sám na branku opět Daniel Hurt a chytrou střelou mezi nohy brankáře rozvlnil síť, 3:0. Jeho bratr se však nenechal zahanbit a v poslední minutě první půle zvýšil náskok domácích již na 4:0.
Do druhé půle vstoupili lépe hosté a Prokopec v brance musel několikrát zasahovat. Na střelu Horáka z 27. minuty už ale nestačil, 4:1. O pár minut později zvyšuje stejný hráč na rozdíl dvou branek, 4:2. Naštěstí Petřík nepřipustil žádné drama a ve 36. minutě opět skóre navýšil, 5:2. V téže minutě začal hrát Písek power-play, ale domácí poučení z předchozích utkání v této fázi hry výborně bránili a hosty k ničemu vážnějšímu nepustili. Naopak Kulhánek a Vojta Hurt se trefili do prázdné branky, 7:2. V poslední minutě pak snížil na konečných 7:3 hostující Reidinger.
Trenér Krejčík k utkání: Všichni jsme věděli, že v tomto utkání musíme uspět. Také to na naší hře bylo znát a celý tým pečlivě bránil. Slabší chvilku jsme si vybrali na začátku druhé poloviny, ale poté jsme soupeře ve hře bez brankáře do ničeho nepustili a zaslouženě vyhráli.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy, poslední domácí zápas podzimní části sezony:
TJ Turnov – Astra Praha 23:25 (11:12). Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (6/1), Ševrová V. (4), Kohoutová R. (3), Ševrová L. (3/1), Bártová P. (1), Davidová C. (1), Koubková A. (1), Nalezencová J. (1), Šafářová A. (1), Tichá I. (1), Vališová A.
Po třetí porážce v sezóně klesl turnovský celek až na 5. příčku druholigové tabulky. K poslednímu utkání podzimní části sezony zajíždějí Turnovanky v neděli 8. prosince za soupeřkami vedoucího celku soutěže do Českých Budějovic.
* II. liga, ženy: DHK Pardubice – TJ Turnov 27:20 (12:7), hráno v sobotu 23. listopadu. Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (5), Ševrová L. (5/4), Davidová C. (3), Ševrová V. (3), Bártová P. (1), Koubková A. (1), Nalezencová J. (1), Tichá I. (1), Kohoutová R., Šafářová A., Vališová A.

* MIKULÁŠSKÝ TURNAJ V HÁZENÉ, 4. ročník memoriálu Lubomíra France a zároveň 5. turnaj Přeboru Prahy starších žákyň skupiny „B“ se uskutečnil v turnovské sportovní hale 24. listopadu. Zúčastnilo se ho pět družstev.
Turnovské házenkářky nejprve nastoupily proti hráčkám z Kutné Hory, které s domácími držely krok do 7. minuty utkání. Pak už to byla jednoznačná záležitost turnovských házenkářek, které ve zbývajících minutách předvedly kolektivní a bojovný výkon a do konce zápasu si dokázaly vybudovat desetibrankové vedení. Stejný průběh mělo také druhé utkání domácích, kdy Turnovanky nastoupily proti hráčkám pardubického „béčka“. Napínavý pro turnovské hráčky a fanoušky byl duel se soupeřkami z družstva Astra Praha. Oba týmy se až do 20. minuty utkání střídaly ve vedení (2:1, 4:2, 4:4, 5:6). Poločas skončil vyrovnaným výsledkem 7:7 a vyrovnáno bylo také ve 20. minutě, kdy byl na ukazateli stav 10:10. Dalšími dvěma brankami se dostaly pražské hráčky do vedení 12:10 a o dvě branky vedly i ve 27. minutě 14:12. Turnovským házenkářkám však patřil závěr zápasu – zabojovaly, podařilo se jim 3x skórovat a tím získat těsné jednobrankové vítězství 15:14. V posledním utkání nastoupily Turnovačky proti neporaženému celku a tedy budoucím vítězkám turnaje – proti hráčkám Slavie Praha. Tyto soupeřky byly nad síly našich házenkářek.
Turnovský celek obsadil na turnaji výborné 2. místo!, i když se Turnovanky nevyhnuly několika technickým chybám, nedokázaly proměnit všechny gólové příležitosti a na některých hráčkách s větší turnajovou absencí byla vidět „nevyhranost“ a nejistota (míče pouze odehrávaly), mohly trenérky svoje svěřenkyně spíše chválit. Pochvalu si zaslouží turnovské žákyně za předvedené bojovné výkony a kolektivní hru ve všech vítězných utkáních. Dokázaly skórovat z rychlých protiútoků, vycházely také přihrávky na post „pivotky“.
Nejlepší hráčkou turnovského celku byla vyhlášena Alena Bíbová, která začala s házenou teprve v květnu 2013. Po čtvrtečním oznámení rodičů druhé brankářky, že jejich dcera s házenou končí, se Alena stala brankářskou jedničkou a v průběhu turnaje dokázala, že bude patřit k oporám týmu. Pochvalu však zaslouží i hráčky z pole, které přítomným ukázaly, že je házená baví a chtějí vyhrávat.
Výsledky: TJ Turnov – Sparta Kutná Hora 18:8 (12:4), DHK Pardubice B 24:9 (14:7), Astra Praha 15:14 (7:7), Slavia Praha 8:19 (5:9).  
Sestava (branky): Bíbová A. – Brožová K. (18/2), Palounková Ž. (18), Nosková L. (12/2), Víšková V. (10), Hrancová A. (3), Rozkovcová A. (3), Christovová A. (1), Slámová M.
Pořadí: 1. DHC Slavia Praha, 2. TJ Turnov, 3. Astra Praha, 4. Sparta Kutná Hora, 5. DHK Pardubice B.
Organizátoři turnaje by chtěli poděkovat za finanční podporu, kterou prostřednictvím Sportovního fondu poskytlo město Turnov. Poděkování patří rodičům, kteří na turnaj přispěli finančně nebo věcnými cenami.
Trenérky Soňa Hušková a Vladimíra Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* NÁBOR
. Bruslařský hokejový klub Turnov hledá chlapce i dívky do týmu přípravky ročníku 2006, 2007, mladší i starší. Nábor se týká dětí od čtyř let, ale přivítáme také děti navštěvující základní školu, a to od 1. do 2. třídy. Začínáme v neděli 8. prosince v 8.00 hodin na kluzišti u haly TSC u turnovského nádraží. Info: www.bhkturnov.wz.cz.

* 8. kolo základní části Lomnické hokejové ligy, hrané 1. prosince: BHK Turnov A – HC Jilemnice 10:1 (2:1, 2:0, 6:0). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Kučera, Šimon, Zákoutský, Pitel – Sluka, Sojka, Řezníček – Lamač M., Štěp J., Zahradník.
Před začátkem utkání jsme museli řešit nasazení Michala Hájka do utkání. Až na stadionu jsme se dozvěděli, že v minulém zápase dostal dodatečný disciplinární trest. Po vyřešení problému nakonec nemohl do zápasu nastoupit. Vstup do začátku utkání jsme měli poněkud ospalý a po dorážce se ujali hosté vedení. My jsme se rozjížděli velice pozvolna s vědomím, že se vlastně nemůže nic stát. V obranné činnosti jsme dnes měli veliké rezervy. Nakonec se náš těžkopádný stroj rozjel a zlepšeným výkonem ve třetí třetině jsme hostům nakonec nadělili desítku.

* 8. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 27. listopadu: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Čerti Běchary 12:3 (4:1, 5:2, 3:0). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kozderka A., Kučera, Kutěj, Škréta Č. II – Lamač M., Sluka, Zahradník,  – Lamač L., Taibr, Lhoták – Škréta Č. I, Odcházel, Oplt – Škréta J.
V úvodu zápasu se náš soupeř dostal do vedení díky proměněnému trestnému střílení. My jsme v sedmé minutě vyrovnali a pak už bylo celé utkání v naší režii. V průběhu zápasu vzplály vášně a tak dva hráči, každý z jedné strany, museli předčasně pod sprchy. V tomto utkání hned tři hráči dosáhli na hattrick.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Zápasy 7. kola:
* HC Všeň Pojizeří – HC Modřišice 5:2 (1:0, 1:2, 3:0). Všeň Pojizeří: Zuzaňák – J. Pařízek, Kutěj, Šťastný, Z. Pařízek – M. Lamač, L. Lamač, Sluka, Egert, Taibr, Vinter, Patočka, Šulc, Kobosil. Modřišice: Hataš – Roubíček, Krouza, Hladík, Šritr – L. Holán, R. Holán, Pelda, Zavadil, J. Marek, T. Marek, Chmurčiak.
* SDH Troskovice – HC Performers Turnov 5:7 (2:1, 3:3, 0:3). Troskovice: Hlava – R. Růžička, Šťastný, Srb, Těhník – Stránský, Lukáš Dubravský, Semecký, T. Růžička, Zajíc, Bláha. Performers: Mlejnek – Sýkora, Mazánek, Kopal, Černohouz – Vaníček, Adam, Jan Lhoták ml., Cidlinský, Jakub Lhoták, Kolomazník.
* HC Sokol Turnov – HC SDH Hnanice 1:3 (1:0, 0:0, 0:3). Sokol: Procházka – Živora, Patka, Koťátko, Augsten – Schovánek, Krouza, Hejňák, Richter, Šolc, M. Konejl. Hnanice: Kašpar – Hájek, Zubko, Richter, Bubák – P. Stuchlík ml., Buchar, Buriánek, J. Malý, Cvrček, Šourek.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka po 7. kole
1. HC SDH Hnanice 7 3-3-0-1-0 38:26 16b.
2. HC Performers Turnov 7 5-0-0-1-1 45:22 16b.
3. HC Všeň Pojizeří 7 3-1-0-0-3 27:25 11b.
4. HC Sokol Turnov 7 3-1-0-0-3 21:27 11b.
5. SDH Troskovice 7 2-0-0-2-3 37:37 8b.
6. HC Modřišice 7 0-0-0-1-6 14:45 1b.

VOLEJBAL
* MINIVOLEJBAL V BARVÁCH  – „PÁTEK TŘINÁCTÉHO“.
Oddíl volejbalu TJ Turnov zve na turnaj – oblastní přebor základních škol. Turnaj se bude hrát pod patronací ČVS a s podporou Libereckého kraje
Termín a místo konání: pátek 13. prosince od 12.00 do max. 17.00 hodin, hala TJ Turnov, Skálova ul.
Kategorie: oranžová (do 9 let), červená (do 10 let), zelená (do 11 let)
Startovné: zdarma
Pravidla: http://www.minivolejbal.cz/pravidla/
Záštitu nad turnajem převzali: Petr Konečný „Kendy“, volejbalový internacionál, bývalý reprezentant a současný hráč A týmu mužů TJ Turnov a Míša Mlejnková (17), odchovankyně turnovského volejbalu, aktuálně hráčka extraligového Olympu Praha a reprezentantka ČR.
Cíl projektu je propagace aktuálně celorepublikově koordinovaného projektu Minivolejbal v barvách, určeného pro volejbalovou přípravku, samozřejmě zmapování volejbalového potenciálu v turnovských a okolních školách pro žákovské volejbalové soutěže, ale hlavně osvěta a propagace volejbalu, jako tradičního a úspěšného sportu v Turnově mezi dětmi, jejich učiteli a také rodiči! Hledáme také zájemce o vedení družstev oddílové mládeže.
Přihlášky zasílejte do středy 11. prosince do 15.00 hodin na adresu: david.meixner@seznam.cz, tel. 602 627 652

* II. liga, muži, zápasy 13. a 14. kola: TJ Zikuda TURNOV – VK Slovan CHABAŘOVICE 3:0, 3:1.
1. zápas 3:0 (15,20,13). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Lukavec, Marek, libero Vojta). Střídali: Strnad, Vacík, Macháč, Novák. Trenéři Šimůnek a Strnad.
Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční sestavě a byla na nich patrná chuť po vítězství. Domácím se dařilo ve všech herních činnostech a chabařovické hráče jednoznačně převyšovali, což přineslo celkem jasné vítězství, kdy se hostující hráči nedokázali ani v jednom setu dostat přes dvacet bodů. Turnováci podali bojovný a koncentrovaný výkon, za což zaslouží pochvalu celý tým.
2. zápas 3:1 (17,-27,20,17). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Lukavec, Marek, libero Vojta. Střídali: Strnad, Vacík, Macháč, Folprecht. Trenéři: Šimůnek a Strnad.
Do druhého utkání nastoupili domácí hráči se změnou na nahrávačském postu a průběh prvního setu nenaznačoval žádnou změnu ve výkonu hostů. Od druhého setu se však hostující hráči zlepšili, k čemuž přispěl především střídající nahrávač a k velmi dobrému výkonu se rozehráli také hostující smečaři. Výsledkem byla dlouhá koncovka, ve které byli šťastnější hosté a bylo vyrovnáno na 1:1. Od třetího setu však domácí volejbalisté opět přidali a bez větších obtíží získali 3. a 4. set a tím i celé utkání v poměru 3:1.   
V příštím kole zajíždíme 8. 12. na palubovku nováčka ze západočeského Sokolova a čeká nás tak nejdelší výjezd sezony. Následně ukončíme první polovinu soutěže o týden později 14. prosince domácím utkáním s Jabloncem nad Nisou, který je naším sousedem nejen geograficky, ale i postavením v tabulce, což slibuje jistě atraktivní podívanou a souboj o čelo tabulky.
Tým z Českého ráje v současnosti vede tabulku II. ligy!
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.