JE TU NOVÝ ROČNÍK MUZEJNÍHO ČTVRTLETNÍKU

0

Do dalšího ročníku vydávání vlastního čtvrtletníku vstoupilo turnovské Muzeum Českého ráje. Toto periodikum se snaží kromě dění v muzeum samém přinášet také zajímavé, většinou vlastivědně laděné texty ze širšího regionu, které by v ostatních tiskovinách třeba jen těžko hledaly uplatnění. O to víc je funkce tohoto periodika záslužnější. Muzejní čtvrtletník můžete získat zdarma v tištěné i v elektronické podobě. V té tištěné stačí zajít přímo do muzea nebo do informačního centra na náměstí v Turnově, resp. do infocenter v okolních městech. Můžete si ho také nechat zaslat poštou. Elektronická verze je ke stažení k dispozici ZDE. Pokud jej chcete dostávat do svých e-mailových schránek automaticky, přihlaste se na adrese: kuliskova@muzeum-turnov.cz.

Z OBSAHU PRVNÍHO LETOŠNÍHO VYDÁNÍ

Pozvánky na výstavy v prvním čtvrtletí roku:
* Jiří Urban – šperkař, klenotník, restaurátor. K vidění budou výjimečné klenotnické práce, které vznikly pod rukama turnovského šperkaře, kromě autorských šperků budou na výstavě i unikáty – kopie sedlecké monstrance a císařské koruny Svaté říše římské.
* Ještě jsme ve válce: Dějiny, výtvarné umění a zábava v jednom? Nebývá to k vidění příliš často, ale komiksová výstava o zásadních okamžicích českých dějin 20. století tuto možnost nabízí. Jak osudové okamžiky zpracovali přední čeští tvůrci komiksu?

Zajímavosti o regionu:
* Archeologický výzkum Faustova domu v Jilemnici.
* Výjimečná kniha o České chalupě, jednom z nejzajímavějších výstavních pavilonů v historii.
* Rozhovor s ředitelkou muzea Vladimírou Jakouběovou o její práci, zálibách, a hlavně o muzeu.
* Stalo se před 100 lety v Turnově.
* Informace o muzeu a ohlédnutí za nedávnými akcemi.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.