REGIONÁLNÍ PRODUKT ČESKÝ RÁJ: PRESTIŽNÍ ZNAČKA MÁ NOVÉ NOSITELE

0

Na třicet řemeslníků, výrobců potravin, zemědělců a dalších příznivců lokálních produktů se o svatomartinském úterním odpoledni (11. listopadu) sešlo v útulných prostorách Kamenářského domu v areálu Muzea Českého ráje v Turnově. Regionální výrobci mezi sebou přivítali další tři nové nositele této značky. V současnosti tak má prestižní označení „Regionální produkt Český ráj“ již téměř 50 certifikovaných výrobců, resp. pěstitelů či řemeslníků.

Z rukou radní Libereckého kraje Ivany Hujerové převzali certifikát o propůjčení ochranné známky:
* Mgr. Marek Vodička (dřevěné kliky, zakázková truhlářská výroba)
* Ing. Josef Wranovský (ruční výroba křišťálových lustrů a svítidel)
* Jana Klazarová zástupkyně firmy TYRES Kněžmost, s. r. o. (ekologicky pěstovaná jablka)

Na setkání regionálních výrobců byl shrnut vývoj projektu značení regionálních produktů v uplynulém roce. Kladně byl hodnocen v květnu vydaný Katalog výrobců, který byl z větší části spolufinancován samotnými nositeli značky (nákup inzertních ploch).

Značka regionální produkt je prezentována na stránkách turistického regionu Český ráj www.cesky-raj.info i samostatných stránkách www.regionalniprodukt.cz a dále prostřednictvím outdoorových a internetových bannerů, propagační rolety či na tištěných materiálech vydávaných Sdružením Český ráj.

Novinkou letošního roku je e-shop turistického regionu Český ráj, jehož prostřednictvím bude možné nakupovat on-line i některé regionální produkty. Nabídka zboží v e-shopu je v současné době ve fázi příprav a do konce letošního roku bude rozšířena. Výrobci byli osloveni s nabídkou prodeje výrobků také v novém obchodu.

LIBERECKÝ KRAJ OPĚT PODPOŘÍ REGIONÁLNÍ VÝROBCE
Radní Ivana Hujerová na jednání informovala o další připravované výzvě z Dotačního fondu Libereckého kraje zaměřené na podporu regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel.
Třetí výzva k předkládání žádostí do tohoto podprogramu je plánovaná od 1. prosince 2014 do 15. 1. 2015 (14.00 hodin). Výzva bude vyhlášena po schválení Zastupitelstvem kraje Libereckého kraje, které zasedá 25. 11. 2014.
Výrobci tak budou moci žádat úhradu části svých nákladů například na prezentační a předváděcí akce, atesty a zkoušky, pořízení strojů, nástrojů a vybavení a jejich opravy. Podrobné informace budou k dispozici po schválení výzvy na www.kraj-lbc.cz.

(Zdroj: TZ Sdružení Český ráj)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.