S NÁMI NEJSTE SAMI – UŽ PATNÁCT LET

0

Rodinné centrum Náruč v Turnově chystá oslavu svých letošních patnáctin.  Akce s názvem „S námi nejste sami“ je naplánována na pátek 15. května, kdy si zároveň připomínáme Mezinárodní den rodiny. Samotná oslava vypukne až odpoledne, nicméně již od rána si můžete prohlédnout prostory Náruče během Dne otevřených dveří. Kromě běžného provozu v rodinném centru, které navštěvují především rodiče malých dětí, máte příležitost seznámit se také s činností Centra podpory náhradní rodinné péče. Po celý den vám zde budou k dispozici sociální pracovnice, jejichž hlavním úkolem je doprovázení rodin, které mají děti v pěstounské péči. Můžete se dozvědět, za jakých okolností se děti do pěstounské péče dostávají, jaké to je, být pěstounem, nebo jak se náhradním rodičem stát.

Odpolední program odstartuje v 15 hodin. Připraven je průřez aktivitami rodinného centra – začneme pozdravem slunci pod taktovkou lektorky Dětské jógy, dále se můžete těšit na výtvarnou dílnu Šikovných ručiček, během které si namalujete vlastí pohlednici, tělo si protáhnete s kroužkem Tanečky, znalost lidových písniček si oprášíte pod taktovkou lektorky Zpívánek, seznámíte se také s naší Miniškolkou. Další část oslav bude věnována bublinkovému šílenství – děti i dospěláci si vyzkoušejí s profesionálním náčiním výrobu bublin od malinkých až po ty obrovské, do kterých se vejde člověk. Vyvrcholením bude překvapení, které samozřejmě neprozradíme.

Během trvání odpoledního programu je připraveno občerstvení – ochutnáte dobroty z Řeznictví a uzenářství Milana Dlouhého, zakousnete je pečivem Pekárny Mikula a zapijete malinovkou Pivovaru Rohozec. Kromě těchto místních firem akci významně podpořil Nadační fond J&T, který pomáhá rozšířit povědomí o náhradní rodinné péči prostřednictvím kampaně Hledáme rodiče.
Oslava se bude konat venku, u Náruče (budova Sokolovny ve Skálově ulici) – v případě nepříznivého počasí se schováme dovnitř. Těšíme se na vás!

Anna Bergerová, naruc.turnov@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.