HASIČI UCHRÁNILI PŘED POŽÁREM TENISOVOU HALU

0

Sedm jednotek hasičů zasahovalo brzo ráno v pátek 18. ledna u požáru tenisové haly v Turnově v ulici Na Stebni. Díky jejich včasnému zásahu se podařilo uchránit majetek ve výši několika milionů korun. Hlášení o požáru hasiči převzali na tísňové lince ve 2.53 hodin a operační důstojník vyhlásil poplach jednotkám 2. stupně. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, Semil, Liberce, pomáhali i jejich dobrovolní kolegové ze Všeně, Příšovic, Karlovic a Turnova.

Když hasiči dorazili na místo, z celé střechy pokrývající dva tenisové kurty stoupal kouř. Nejvíce z okénka štítové střechy, pod kterou byla přistavena hospoda, jejíž střechu navíc pokrývaly fotovoltaické články. „Jedna skupina hasičů v dýchací technice šla vnitřní částí budovy, druhá pak zasahovala přes automobilový žebřík. Následovaly je pak další dvě skupiny vybavené  termokamerou,“ přiblížil průběh zásahu řídící důstojník Pavel Viták.

Ohnisko požáru bylo nalezeno u komína krbových kamen. Zhruba po hodině se hasičům podařilo požár lokalizovat, pak rozebírali střešní konstrukci kolem krbových kamen a tepelnou izolaci. Po odvětrání objektu se kolem půl šesté ráno jednotky začaly vracet na základny.

Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz

n201301180930_zap_31_2013_pozar

n201301180930_zap_32_2013_pozar

n201301180931_zap_33_2013_pozar

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.