PRVNÍ NÁJEMNÍCI V NÁDRAŽNÍ ULICI JIŽ OBDRŽELI NABÍDKY NA ODKOUPENÍ BYTŮ, DOMY V CENTRU MĚSTA BUDOU VYDRAŽENY

0

Vloni v listopadu odsouhlasili turnovští zastupitelé prodej dvou bytových domů v Nádražní ulici a tří domů s nebytovými prostory v centru města. Na počátku roku po protestech občanů zastupitelé zmírnili podmínky prodeje bytů v Nádražní ulici čp. 1383-1385 a 1403-1406, kde byla původně podmínka 90procentního zájmu nájemníků o odkoupení, jinak měly jít bytové domy do dražby. Nyní tato hranice již neplatí, byty budou prodány jednotlivým nájemníkům na základě znaleckého odhadu. Do dražby půjdou pouze jednotlivé byty, o které nájemníci neprojeví zájem.

V současné době jsou zpracovány odhady, někteří nájemníci již dostali z radnice nabídku na odkoupení bytu. „Náš původní předpoklad prodejní ceny bytů zněl na zhruba 10 až 11 tisíc korun za metr čtvereční, odhadcem stanovená průměrná cena je kolem 9200 korun za metr čtvereční,“ uvedla Ludmila Těhníková, vedoucí odboru správy majetku turnovské radnice. Podle toho například jeden konkrétní byt o velikosti 78,5 metrů čtverečních bude stát 708 320 korun včetně zastavěného pozemku, sklepních prostor a podílu na společných částech v domě. Po obdržení nabídky na odkoupení bytové jednotky mají současní nájemníci půl roku na to, aby projevili o koupi zájem a byt koupili.

U tří domů s nebytovými prostory v centru města i nadále platí, že budou prodány v dražbě, protože jejich současní nájemníci neprojevili dostatečný zájem o koupi – platila zde podmínka stoprocentního zájmu nájemníků (včetně nájemců nebytových prostor). Radnice vypsala výběrové řízení na dražebníka, ten je již znám, a byl potvrzen i radou města. Proběhnout ještě musí i další stanovené zákonné lhůty, takže podle vedoucí odboru správy majetku lze veřejné dražby tří domů očekávat zhruba v průběhu léta.

 

Konkrétně se jedná o dům čp. 27 v ulici 5. května (nad infocentrem), kde je dnes obchod se šperky uměleckého družstva Granát a prodej kožené obuvi. Kromě prodejny je v domě ještě jeden byt. Prodej tohoto domu bude vyhlášen za minimální cenu 4 mil. Kč.

Další je dům čp. 32 na Havlíčkově náměstí, resp. na rohu s ulicí 5. května, se známou prodejnou papírnictví. Ve veřejné dražbě bude nabídnut minimálně za 8,7 mil. Kč.

Poslední je dům čp. 278 v Hluboké ulici (bývalá květinka, nyní prodejna Adidas), který má kromě nebytových prostor ještě čtyři malé byty. Minimální prodejní cena dražbou je stanovena na 5 mil. Kč.

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.