SLAVNOST V ONTEXU ZA ÚČASTI NEJVYŠŠÍHO VEDENÍ MEZINÁRODNÍ SPOLEČNOSTI

0

V pondělí 5. ledna hostil Turnov, resp. firma Ontex CZ v průmyslové zóně Vesecko, významnou návštěvu. Slavnostního otevření nového objektu společnosti se zúčastnili členové nejvyššího vedení velkého průmyslového koncernu Ontex Group, založeného v Belgii v roce 1979, který se specializuje na výrobu hygienických potřeb. V této kategorii je jedním z největších světových výrobců. Celkem 15 poboček má ve 13 zemích Evropy, resp. kromě Ameriky je dalšími pobočkami zastoupen na všech zbývajících kontinentech. „Myslím, že v historii Ontexu, která se v Turnově začala psát v roce 1997, jsme takovou návštěvu neuvítali. Je to pro nás velká čest a samozřejmě to i hodně vypovídá o tom, jak dobré jméno turnovská pobočka má,“ uvedl ředitel závodu Jiří Lukeš.

n201501092013_rep_09_015_ontexVýznamní hosté se sjeli kvůli slavnostnímu otevření přístavby v areálu firmy, která rozšiřuje reprezentativní vstupní část závodu. Ve třípatrovém objektu zabírá celé přízemí nadstandardně vybavená jídelna s přípravnou jídla, zbylá dvě patra budou sloužit jako kanceláře a společenské prostory. Budou se zde například odehrávat i videokonference v rámci firmy. „Za roky fungování v Turnově jsme já i moji předchůdci ve vedení firmy cítili potřebu stále vylepšovat podmínky našich zaměstnanců. Čeho se dlouho nedostávalo, byla společná jídelna. Donedávna zde fungovala pouze kantýna, v průběhu směny byli naši zaměstnanci většinou odkázáni na to, co si přinesli z domova, či si koupili právě tady. Vloni se nám podařilo v rámci firmy vyjednat příspěvek přesahující 20 milionů korun na stavbu nového objektu. Stavět se začalo vloni v květnu a na konci roku bylo hotovo. Měli jsme z toho radost. A že na naši radost slyšeli i vrcholoví manažeři, jen podtrhuje význam, jaký naše firma vkládá do potřeby vylepšovat prostředí svým zaměstnancům,“ doplnil Lukeš. Stavbu provedla firma Roneli, o jídlo zaměstnancům se postará Catering Krajské nemocnice Liberec.

n201501092014_rep_10_015_ontex

n201501092014_rep_11_015_ontex

n201501092014_rep_12_015_ontex

Z nejvyššího vedení firmy se slavnostního otevření nových prostor mj. zúčastnili Charles Bouaziz, který je ředitelem celé skupiny Ontex, a jeho kolegové z vedení firmy – Thierry Navarre, který řídí čtyři hlavní divize firmy, Martin Gaertner, výrobní ředitel skupiny, do které turnovský závod patří a další. Město Turnov bylo na slavnosti zastoupeno oběma místostarostkami a tajemníkem městského úřadu.

n201501092014_rep_15_015_ontex

n201501092014_rep_14_015_ontex

n201501092014_rep_13_015_ontex

Ontex Turnov CZ s. r. o. má v současné době 850 zaměstnanců, je největším zaměstnavatelem na Turnovsku. Roční obrat činí zhruba 6 miliard korun, 95 % produkce je určeno na vývoz. Významní odběratelé jsou v Polsku, Francii, Německu, Velké Británii, Itálii, ale třeba i v Rusku a Rumunsku. Výrobky z Turnova putují také mimo Evropu třeba do Izraele, Austrálie nebo Mongolska. V Turnově firma působí od roku 1997, areál na Vesecku prodělal několik významných úprav. Nyní už prakticky není prostor, kam by se závod mohl rozšířit. „Myslím, že co rozsahu jsme dosáhli cíle, v dalších letech budeme pracovat hlavně na efektivitě výroby a inovacích. Trendem dneška jsou tenčí výrobky se zachováním současné funkčnosti. I nadále zůstávají naším nosným výrobkem jednorázové pleny pro děti, prostředky dámské hygieny a pleny pro dospělé,“ uzavřel ředitel Jiří Lukeš.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.