S VLASTÍKEM BRŮČKEM PLAMÍNKEM O HODNOTÁCH A KONCI SVĚTA, KTERÝ ASI NEBUDE

0

Amatérský meteorolog, veštec a kartář na sebe v poslední době na republikové úrovni upozornil originálními popěvky, jak sám uvádí – dynamickou meditací. Jeho dílka Domorodec či Štěně zlidověly (více ZDE). „Pokud to vezmu velmi zjednodušeně, tak sport je dobrý na údržbu těla. Vzdělávání se a kultura pro rozvoj osobnosti. Zbývá duše, a tam jsou možnosti opravdu velmi individuální až intimní. Já jsem dynamickou meditaci ukázal jen jako jednu z mnoha neomezených cest,“ uvedl v jednom rozhovoru pro TvA s tím, že lidem dává možnost především se v dnešním světě plném stresů uvolnit. Vlastík Brůček žije v současnosti v Praze, do rodných Příšovic a do Turnova se však pravidelně vrací. Pracovně i soukromě.

* Vlastíku, vloni jsi oslavil padesátiny, bilancuješ?
Ani ne, možná proto, že na to ani není příliš času a člověk se snaží dny trávit prožitkově naplno. Ale jsou občas chvíle, kdy jdeš trochu do sebe, zažiješ melancholii nebo únavu. Mám ale skvělou manželku a děti, práci, která mě baví a přírodu, odkud mohu čerpat vše, co potřebuji.

* Co ti příroda dává nejvíce?
Hlavně rovnováhu. Mohu si povídat se stromy a zvířaty. Les mi vždy dává hojnost hub a jiných lesních plodů, hojnost poznání příčin a následků zákonů přírody. Mohu si povídat s oblaky a živly a pochopit jejich souvislosti… Před několika lety jsem s manželkou našel takovéto kouzelné místo na polosamotě Plamínek nedaleko Blaníku a roztomilé vesničky Pičín. Zde trávíme hlavně převážnou část letních měsíců, tady se mně otevřely další nové možnosti splynutí s přírodou.

* Můžeš být konkrétnější?
Poprvé v životě jsem zde slyšel zpívat stromy. Jednoho dne v létě jsem se vzbudil kolem čtvrté hodiny ráno a v naprostém tichu probouzejícího se rána jsem najednou zaslechl jemnou, nádhernou až andělskou hudbu. Nejprve mne napadlo, že jsme nechali dole v obýváku zapnuté rádio, ale ta hudba se linula z korun stromů. Nikdy jsem to už podruhé nezažil, ale od té doby jsem začal malovat obrazy – nepovažuji se vůbec za výtvarníka – a na základce jsem měl na vysvědčení z kreslení vždy horší známky, ale ono to přišlo nečekaně samo.

* Co hlavně maluješ za témata?
Krajina s mořem a oblaky nebo fantazie. Je překvapující, že se často obraz namaluje jakoby sám a já se jen nechám vést tahem štětce a výběrem barev. Kupodivu se to lidem líbí. Dokonce jsem dostal nabídku na výstavu. Ta by se měla uskutečnit v dubnu příštího roku v pražské galerii Zlatý kohout.

* K tvým hlavním aktivitám patří ale věštecko-terapeutická činnost a v neposlední řadě také popěvky známé hlavně na Youtube…
To máš pravdu, tato práce je základní osou mé činnosti. S těmi popěvky je to asi tak: Dal jsem se dohromady s rockerem a výtvarníkem Bobem Hochmanem (mj. vystudoval v Turnově SUPŠ – pozn. aut.) a již zhruba dva roky vystupujeme po celé republice. Nedávno jsme se představili v Brně v rockovém klubu Melodka s novým programem s názvem Trifidi jdou! Vymýšlíme i další nové aktivity.

* Vraťme se ještě k tvým věštbám. Říká se, že 21. prosince bude konec světa. Co ty na to?
Samozřejmě, že konec světa nebude a my se můžeme těšit na Vánoce a další roky. Bude jen více čištění negativních energií, a proto se dočkáme větších výkyvů v počasí, ale i v mezilidských vztazích. Celkově se bude společnost transformovat do jemnějších vibrací a odpoutávat se od konzumního stylu života a myšlení.

* Čili změny pozitivní?
Určitě. Většinu lidí čeká změna v myšlení, změna v žebříčku hodnot. Upínali jsme se hlavně do materiálního světa, v Čechách chtěli dohnat Západ, svět je přetechnizovaný. Někteří už začínají chápat, že tohle nikam nevede. V dalších letech bude postupně docházet k výrazným změnám ve společnosti, k návratu lidí ke skutečným hodnotám. Že to bude bolet, teda některé, to nevylučuji…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.