BYDLÍTE V MĚSTSKÉM BYTĚ? MĚLI BYSTE ZPOZORNĚT!

0

„Provedli jsme analýzu městského majetku, část z něho vyčleníme k prodeji, abychom posílili příjmovou část rozpočtu a snížili zadlužení města. Bude se to týkat i některých bytů a bytových domů,“ uvedl místostarosta Turnova Jaromír Pekař. K prodeji jsou navrženy bytové domy v Nádražní ulici čp. 1383 – 1385 a čp. 1403 – 1406. Dále je k prodeji určen bytový dům na rohu Havlíčkova náměstí, kde je v přízemí papírnictví (čp. 32), dům nad infocentrem v ulici 5. května (čp. 27) a dva domy v Hluboké ulici. V jednom je prodejna knih (čp. 280) a bývalá „květinka“ pod ním (čp. 278).

Podle vedoucí odboru správy majetku MěÚ Turnov Ludmily Těhníkové budou o způsobu prodeje rozhodovat nejdříve radní na svém listopadovém zasedání a na konci měsíce potom i zastupitelé města. „Konečné slovo budou mít zastupitelé. Ti rozhodnou nejen o způsobu prodeje, ale také o ceně, za kterou se byty a domy budou prodávat, a také jestli se vůbec něco z majetku města bude prodávat,“ přiblížila Těhníková.

U bytových domů může dojít k prodeji dvěma způsoby. Buď zastupitelé rozhodnou o prodeji jednotlivých bytových jednotek – potom budou mít současní nájemníci předkupní právo; může ale být rozhodnuto o prodeji celých domů ve veřejné soutěži. Potom může dům i s nájemníky koupit kdokoli. Ta tam je nejspíš i doba, kdy nájemníci městských bytů v panelových domech na Výšince nebo u nádraží byty 3+1 získali za 150 tisíc korun.

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.