ZŠ SKÁLOVA PŘIVÍTALA MARTINA NA BÍLÉM KONI

0

Svatý Martin přijíždí vždy v listopadu na svém bílém koni. I letos zavítal do Turnova II, kde učitelky a žáci  1. stupně připravili bohatý program pro všechny příchozí. „Vítání svatého Martina je již tradiční akcí pro veřejnost, kterou naše škola pořádá, a myslím, že je stále více a více navštěvovaná. V letošním roce šlo průvodem přes 500 účastníků,“ sdělila své dojmy po skončení martinského setkání hlavní organizátorka Vendula Bičíková. Zahájení proběhlo na zahradě školy v Alešově ulici, následně se průvod vydal vilovou čtvrtí na stadion kousek od školy. Tam proběhlo kulturní vystoupení flétničkového sboru.

„Letos jsme program pozměnili, chtěli jsme účastníky seznámit s liturgickými postavami, které slaví svůj svátek během adventního času,“ vysvětlila Vendula Bičíková, “takže po příjezdu Martina na bílém koni jsme veřejnosti přiblížili život například svaté Kateřiny, svatého Ondřej nebo svaté Barbory.“ Nakonec se zjevili i Josef s Marií, kteří kráčeli do Betléma, čímž navodili atmosféru blížící ho se adventního času.

Za martinské rohlíčky děkujeme Pekárně Mikula, Agentuře ARA patří díky za zapůjčení kuchyňského inventáře. Děkujeme také panu Vybíralovi a SRPŠ ZŠ Skálova. Akce byla podpořena Městem Turnov v rámci projektu Zdravý Turnov.
Jana Pekařová, ZŠ Skálova, jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.