SPORTOVNÍ SOUHRN: SILVESTROVSKÝ BĚH, HOKEJ, HALOVÝ TURNAJ CHALUPÁŘŮ

0

V prvním lednovém sportovním přehledu se podíváme ještě na sportovní výsledky „starého“ roku. Je to především legendární Silvestrovský běh sídlištěm v Turnově. Poslední den minulého roku se konal již 41. ročník. Je třeba poděkovat Karlu Štrinclovi, že tradici stále drží. Letos měl určitě velkou radost, protože v dětských kategoriích nebyla o závodníky nouze a všichni potom dohromady udělali pěknou atmosféru hlavnímu závodu. V přehledu nechybí hokejové výsledky a také je zde tradiční chalupářský turnaj v malé kopané, který se v turnovské hale koná vždy 29. prosince již čtvrtstoletí!

SILVESTROVSKÝ BĚH SÍDLIŠTĚM V TURNOVĚ 2014 (41. ROČNÍK)
Tradiční poslední sportovní akce v roce, kterou založil v roce 1974 František Matějec v bývalé TJ Lokomotivě Turnov, přilákal na start 31. prosince 2014 celkem 81 závodníků, hlavně běžců z nejbližšího okolí Turnova.
n201501052051_sport_03_015_silvbehPořadatelem závodu je Okresní rada AŠSK spolu s TSC Turnov a přáteli – rozhodčími z AC Turnov – ve spolupráci se Žlutou ponorkou, Střediskem pro volný čas dětí a mládeže v Turnově. Závod se běžel na zasněžených tratích vyznačených v sídlišti o celkové délce 5 500 metrů. Za zmínku a pochvalu stojí účast členů atletické přípravky AC Turnov. Jejich rodiče opět vytvořili pěknou sportovní atmosféru kolem trati a také se s těmi nejmenšími proběhli!
V hlavním závodě na 5.500 m běželi společně běžci z 8 kategorií. Od prvního kola běžel v čele Martin Berka z Kozákova – v 1. lize startující za AC Turnov, sledovaný dvojicí běžců – veteránem  Alešem Drahoňovským a Michalem Roštejnským z Liberce. Za nimi běžela výborná běžkyně, odchovankyně turnovské atletiky Barbora Jíšová. Tak odběhli celý závod. M. Berka zvítězil suverénně v čase 20:25,3 min. Dramatický finiš o celkově 2. místo rozhodl pro sebe A. Drahoňovský v čase 21:11,9 min. 3. doběhl M. Roštejnský v čase 21:13,7 min. Své vítězství z loňského roku v kategorii žen zopakovala Barbora Jíšová v čase 21:51,7 min.
Ceny byly věnovány firmou ATOM CYKLES – prodejna sportovního zboží p. Matějce, který je  vnukem zakladatele závodu. Závod finančně podpořilo město Turnov.
Za pořadatele ředitel závodu K. Štrincl, orassksm@seznam.cz

Výsledky jednotlivých kategorií na www.zlutaponorka.turnov.cz
Video záznam na You Tube: https://www.youtube.com/nastebni – autor Ing. Petr Jareš

n201501052051_sport_04_015_silvbeh 

 n201501052051_sport_05_015_silvbeh

 n201501052051_sport_06_015_silvbeh

HOKEJ
* 10. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov A – Sklopísek Střeleč 5:6 sn (1:3, 2:2, 2:0).
Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Zákoutský, Pitel, Mikule, Hájek – Lamač M., Sojka, Štěp J. – Horák, Drapák, Zahradník – Hanzelín, Hejňák. Branky: 1. Sojka, 19. Hanzelín, 21. Zahradník, 35. Zákoutský, 41. Štěp J. – 3. Body, 8. Florián, 15. Hlavatý L., 22. Daňo, 24. Body, rozhodující nájezd Hlavatý J.
* 11. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: Sokol Horní Branná – BHK Turnov A 0:6 (0:0, 0:3, 0:3). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Zákoutský, Pitel, Mikule, Šimon, Hájek – Lamač M., Sojka, Řezníček – Horák, Chobot, Drapák – Hejňák, Hanzelín, Štěp J. Branky: 19. Horák, 22. Horák, 26. Horák, 35. Horák, 39. Hanzelín, 41. Sojka.
V posledním utkání roku jsme šli trpělivě za svým cílem. Neustále jsme zasypávali domácí svatyni sprškou střel a bylo jen otázkou času, kdy se poprvé prosadíme. Nakonec se stal hvězdou večera Roman Horák, který vsítil první čtyři góly. Náš soupeř vyslal pouhých osm střel na naši branku za celé utkání. Nebýt skvělého brankáře domácích Šimůnka z Horní Branné mohlo být konečné skóre utkání daleko vyšší.
 
* 10. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov B – HC Devro Jilemnice 2:3 sn (0:0, 1:0, 1:2). Sestava BHK Turnov B: Volf – Dlouhý, Helm, Lamač L., Rybka – Hellinger, Bučko, Lhoták – Koníř V., Taibr, Koníř K. Branky: 26. Lhoták (Helm), 44. Bučko (Dlouhý) – 37. Buďárek, 41. Kavan, rozhodující nájezd Urban.
* 11. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: HC Semily – BHK Turnov B 2:3 (0:2, 1:0, 1:1).
Připravil: Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Zápasy 11. kola:
HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 0:2 (0:1; 0:1; 0:0). Střelci: – / Mach, Stuchlík.
Všeň Pojizeří: Zuzaňák – J. Pařízek, Pitel, Z. Pařízek, Kučera – M. Lamač, Kobosil, Zahradník, Egert, Šulc, Taibr, Patočka, Šťastný
Hnanice: Kašpar – Richter, Bubák, Stantejský – D. Malý, J. Malý, Šourek, Stuchlík, Buchar, Mach

HC Sokol Turnov – HC Performers Turnov 1:8 (0:3; 1:2; 0:3). Střelci: Šolc / Adam – 2, Kolomazník – 2, Mazánek, P. Janoušek, Jan Lhoták, Jan Lhoták ml.
Sokol: Kočí – Augsten, Schwarzkopf, Patka, Vytina – M. Konejl, Richtr, Herrmann, Šolc, Fajta, Dědeček, J. Jíra, Krotil.
Performers: Šeplavý – Kopecký, Černohouz, Mazánek, Sýkora – Jan Lhoták ml., Adam, Kolomazník, P. Janoušek, Jan Lhoták, Jakub Lhoták.

SDH Troskovice – HC Modřišice 10:4 (4:0; 2:3; 4:1). Střelci: Truneček – 4, Lukáš Dubravský – 2, Stránský – 2, Sehnoutek, Semecký / M. Marek, Pelda, Hlůže, L. Holán.
Troskovice: Louma – Dlabola, Martinec, Těhník, Srb – Stránský, Semecký, Lukáš Dubravský, Truneček, Sehnoutek, Zajíc
Modřišice: Hataš – Jiránek, R. Holán, Krouza, Knížek – M. Marek, L. Holán, Hlůže, J. Marek, T. Marek, Zavadil, Pelda
Připravil: Pavel Mlejnek, DayLightThorn@seznam.cz

Tabulka
1. HC Performers Turnov  11 9-0-1-0-1  54:24 28
2. SDH Troskovice  11 9-0-0-0-2  91:38 27
3. HC SDH Hnanice  11 8-0-0-0-3  50:29 24
4. HC Všeň Pojizeří  11 4-0-1-0-6  30:38 13
5. HC Modřišice   11 1-0-0-0-10  31:79 3
6. HC Sokol Turnov  11 1-0-0-0-10  14:62 3

NAKLONOVANÍ CHALUPÁŘI BAVILI PUBLIKUM
Datum 29. prosince je již po celé čtvrtstoletí vyhrazeno halovému turnaji v malé kopané, který pořádají Chalupáři, rekrutující se vesměs z bývalých hráčů Turnova. Po loňské novince, kdy krom brankáře mohli v poli nastoupit pouze hráči starší 33 let, se tradiční mezisváteční klání odehrálo ve dvou dnech.
V neděli nejprve v silně obsazeném turnaji změřili síly mladíci týmů zvučných jmen. Na palubovce haly ve Skálově ulici se představilo ve dvou skupinách hned deset účastníků. Po vypadnuvších mužstvech Galacticos, BW Devils, Boa Vista, Rébus, Lucky Strike a MSK se do závěrečných bojů nakonec vedle juniorky Chalupářů probojoval ještě Libol, Zlej se(n) a Cuba Libre. Výhrou nad Libolem 6:3 si na 3. stupínku schodů vítězů odsnili svůj sen hráči týmu Zlej se(n). Ve finálovém vyvrcholení prvního dne pak nastupující generace Chalupářů přehrála Cuba Libre poměrem gólů 4:3.
Nejlepšími v této dorostenecké kategorii byli vyhlášeni: Gólmanem Martin Kateřiňák, jenž byl zároveň také nejstarším hráčem na palubovce. Nejvíc branek, a to 11, zaznamenal kapitán turnovského divizního mužstva Tomáš Bárta, protentokrát v barvách pořadatelského týmu vítězů. TOP plejerem byl shledán Jiří Kateřiňák.
Pondělí patřilo tradičně těm dříve narozeným. O 1. místo si to systémem každý s každým rozdalo šest zkušených celků. Loňské vítězství obhajovala Výšinka, v jejímž dresu i letos nastoupili hráči prvoligového Slovanu Liberec. V brance se opět představil turnovský odchovanec Zbyněk Hauzr a loňský titul střelce hodlal potvrdit internacionál a reprezentant ČR Jiří Štajner. Tato cena sic zůstala v týmu, ale díky 11 trefám si ji vystřílel Bejda. Mezi tyčemi si nejlépe počínal gólman Sedmihorek Prokopec a nejstarším hráčem pondělního podniku byl vyhlášen nestor modrobílého fotbalu Jirka Šimek, jenž nedávno oslavil kulatých 50 let.
Finále, které sehrály první dva mančafty konečné tabulky, se doslova a do písmene změnilo v přestřelku mezi dvěma obránci! Hattrick totiž zaznamenali jak Tomáš Nosek z Výšinky, tak i Míra Jeník v dresu Trosek. Duel ve prospěch symbolu Českého ráje rozhodl až v poslední minutě Pavel Vítek, který míč procedil do Hauzrovy sítě. „Tak na tenhle okamžik jsem čekal téměř celé čtvrtstoletí,“ svěřil se nesmírně šťastný Radek Mencl z vítězného týmu, který spolu s ním tvořili ještě bratr Jaroslav, jistota v brance Petr Koubus a před ním Jeník, Vítek, Pecka a Havel.
V boji o předposlední místo uspěli Chalupáři, kteří deklasovali výběr reprezentující vyhlášenou restauraci Slunce 6:0 a výhru 5:3 nad Sedmihorkami přetavily v bronz Jenišovice. Stejně jako vloni turnaj s přehledem rozhodoval nadějný sudí – fotbalový exturnovák Ondřej Ginzel.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.