ZLODĚJI BODŮ Z JESTŘABÍ LHOTY PŘIJEDOU VE 3. KOLE!

0

I když v Turnově trénují a s přípravou na nový ročník tu v pátek 24. července zase začaly, přece jen tak trochu stranou od veškerého dění v FK Pěnčín-Turnov stojí již druhou sezonu fotbalistky Wild Women. Činnost ženského týmu, hrajícího i nadále pod touto hlavičkou divizní skupinu B, si hráčky až na malé výjimky dosud financovaly převážně samy. Velkou pomocí tak je, že díky pochopení funkcionářů a vstřícnosti SK Mírová p. Koz., mohou Turnovanky v klidu hrát svá domácí mistrovská utkání v jejich útulném „ďolíčku“. Největším problémem po nedostatku potřebných peněz je tak značná fluktuace a samozřejmě oproti mužům téměř průběžná obměna kádru. Za častými odchody a příchody se skrývají většinou nejen studium nebo pracovní povinnosti, ale nezřídka právě také vztahy v kolektivu.

V sezoně 2014/2015 nastoupilo do hry celkem 30 hráček, ale týmem jich prošlo už přes 50! Z toho pohledu s 10. místem ve 12členné tabulce s bilancí 4/2/16/33:90/14 b., nemůžeme být moc spokojeni. Občas jsme zápolili také s absencí a přístupem některých hráček. Z 33 vstřelených branek (průměr 1,5 g/z) jsme jich 20 nastříleli posledním Třebestovicím, když nejlepší byla Franziska Pradella (15) s 10 góly. Z celkových 22 zápasů jsme jich 13 odehráli bez vstřelené branky s inkasním průměrem čtyři branky na zápas! Do toho jsme dvakrát měli výhodu pokutového kopu, ale Jiránková ani Plátková neuspěly!

Přesto holky sehrály i řadu kvalitních, ovšem ve výsledku smolných utkání jako např. doma s Duklou Praha. Obzvlášť se však dařilo ve dvojzápase s Jestřabí Lhotou z Kolínska, kterou jsme doma překvapivě porazili 1:0 gólem Kubáčkové a na jejich hřišti nám tutéž výhru po brance Pradelly ukradl až v samotném závěru vymyšlenou penaltou podnapilý sudí. Mnohem horší však bylo vše ostatní, co se okolo toho strhlo (viz web TvA 18. 5.!) S obavami tak hledíme ke 3. kolu, v němž v sobotu 5. září v Mírové hostíme právě tento celek. Jinak v tomto ročníku nás krom stávajících soupeřů čeká hned pět nových účastníků – Bohemians, Braník, Vědomice, Malešice a Zlíchov, takže velká neznámá…

Nutno si přiznat, že nebýt dobrých vztahů s druholigovým FK Jablonec a jeho hráčské výpomoci, mohli bychom to zabalit. Proto je pro realizační tým WW důležité usilovně pracovat nejen na vhodném doplňování hráčského kádru především zkušenějšími fotbalistkami z vyšších soutěží, jako byly Nikola Filingerová ze Slovanu Liberec nebo Kateřina Kaňová z Baníku Ostrava. Přestože se hlásí poměrně i dost nových dívek, drtivá většina z nich dlouho nevydrží. Teď se velmi dobře jeví Saskie Sluková (studentka OAaHŠ), která se už začala prosazovat i střelecky. V podstatě jedinou hráčkou, která to dotáhla až k registraci, je zatím stále jen Vanessa Vondráčková (15).
Proto i nadále jsou naše dveře otevřeny všem zájemkyním, a pokud by to některá chtěla zkusit hlavně v bráně, jen dobře! Trénujeme na turnovském MFS v intervalu ST – PÁ, takže lze kdykoliv přijít nebo se ozvat na tel. 603 827 976.

Věříme, že nyní se snad konečně začíná blýskat na lepší časy, když těsně před uzavřením přestupního martyria jsou příchody Petry Huškové (Slavia Praha) a talentované Štěpánky Hapiakové ze žáků Bozkova. Jabloneckou enklávu po prodloužení dvouletého působení Romany Kyselové a Marie Ščukové v našem týmu posílí ještě sestry Jana a Tereza Sísrovy a možná i další. Po odchodu Homolkové do Mladé Boleslavi je tak největším problémem obsazení nejdůležitějšího postu – brankářky. Jediná hráčka na tomto postu v týmu Jana Bočoková (odchytala 1.250 minut!) již delší čas laboruje se zraněným kolenem, takže se mezi tyčemi vedle dalších tří gólmanek objevily i dvě hráčky z pole! Pro klid duše musíme tuto situaci urgentně vyřešit.

Průběžně řešíme také budoucnost tohoto ženského celku, protože se domnívám, že by byla škoda, aby na Turnovsku tato fotbalová kategorie nebyla, a to nejen proto, že do kádru patří mj. také Miss Libereckého kraje Nikol Červinková (viz foto!). V úvahu přichází až pět variant, které je třeba pečlivě zvážit. Vedle tradičních sponzorů – Pivovar Rohozec, TvA, CORAP ad. – sice přibylo několik nových, ale divoženkám by pomohla také větší podpora ze strany diváků, které tímto na tribunu mírovského areálu už v sobotu 22. srpna ve 13.30 hodin na mistrák se Zlíchovem co nejsrdečněji zveme!

Za WW Karel Vodrážka, trenér, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 24)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.