TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ SE DO TOHO JIŽ OBULI

0

Ve středu 8. července se na městském fotbalovém stadionu k prvnímu tréninku letní přípravy na mistrovský ročník 2015/2016 sešel divizní kádr FK Pěnčín-Turnov. Byť pár hráčů z různých důvodů ještě chybělo (Papoušek, Beníšek, Veber, Randák, Šulc, Dlouhý), vedle gólmanů Hyky a Semenského jsme napočítali dalších 15 hráčů.  K těm v kabině nejprve promluvili prezident klubu Jaroslav Knížek a sportovní ředitel FK Jiří Šteffan. Poté byli seznámeni s novým složením realizačního týmu. Hlavním koučem se stává turnovský odchovanec a brankář Petr Koubus, jenž po modrobílém dresu oblékal mj. též barvy SK Semily, SK Hlavice, FK Sedmihorky ad.

Jen pro pikantní zajímavost, několinásobný extrenér našich divizionářů Emil Šafář převzal po Zbyňku Houškovi „Jabloneček“, který se po různých spekulacích nakonec rozhodl, že soutěž znovu přihlásí. Na pozici asistenta se do Turnova vrací Jaroslav Mencl, který však i nadále bude plnit své povinnosti v Sokolu Rovensko. Oba pak bude jistit Josef Petřík, který dal prozatím přednost stabilnímu hraní.

Dalším trenérem v turnovské jedenáctce, byť jen mládežnickým, je Aleš Krejčík vracející se z hostování v Bozkově. Do přípravy spolu s rehabilitantem Štěpánem Havlem (operované koleno) naskočil i Tomáš Kratochvíl, který si zde chce prodloužit hostování z FK Sedmihorky, kam by naopak měl za stejných podmínek zamířit útočník Daniel Škréta. Klíčový pro Turnov bude výsledek namlouvání špílmachra Bernáta s dnes již ligovou Dobrovicí, v jejímž dresu po dohodě klubů nastoupí minimálně v jednom přípravném utkání.

Také na zkoušku přišel do srdce Českého ráje nejlepší střelec I. A třídy Daniel Drahoňovský z Lomnice nad Popelkou, který vstřelil 27 gólů za právě uplynulý ročník. „Laicky řečeno, v rámci organizačních řešení jsme s nováčkem přeboru navázali užší spolupráci spočívající především v tom, že my Lomnici vypomůžeme hráčsky ze skončivšího kádru naší rezervy výměnou za možnost využívání nové umělé trávy naším A-týmem v zimním přípravném období,“ přiblížil Jaroslav Knížek. Toho spolu s ostatními funkcionáři čeká během krátké letní přestávky ještě spousta náročných jednání o konečné podobě hráčského kádru, protože ve hře jsou rovněž hráči, kteří hostovali v okolních klubech, jako například Havlín, Koubek, Vavřich nebo bratři Hurtové a další. Po postupu do krajských soutěží totiž budou chtít posílit nejen pěnčínští sokolové a FK Přepeře, ale také třeba Rovensko.

Při fyzické přípravě čeká turnovské fotbalisty též série přípravných zápasů, která by měla prověřit jejich sílu. „Zajíždíme do Nového Boru, který se jen tak mimochodem objevil v naší soutěžní skupině. Velkou prověrkou pak pro nás bude v neděli 19. července pohárový duel v Hradci Králové s Olympií v čele s exligovým kanonýrem Markem Kuličem a dalším ligistou Adrianem Rolkem. V případě postupu by nás za týden čekal Benešov, v opačném případě pojedeme na přátelák do Jičína. Generálkou na úvodní mistrák pak bude v neděli 2. srpna od 17.00 hodin utkání s nováčkem středočeského přeboru MSK Mnichovo Hradiště, který vede Jan Broschinský, který u nás dříve působil,“ shrnul vedoucí mužstva Petr Horáček.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz, Sport TvA

Související články (celkem 24)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.