PROGRAM KINA A VÝSTAVY V ZÁŘÍ

0

Září 2011 vejde do historie. Po kině na Trávnicích a v kasárnách se začne v Turnově promítat pro veřejnost v novém kině v malém sále Střelnice. Na úvod jsou zde připraveny 3D filmy za 30 Kč, to místo dne otevřených dveří. Každý si tedy bude moci kino „osahat“ a seznámit se s ním přímo při projekci. Ze zářijových výstav je dobré upozornit především na počin Muzea Českého ráje. To pořádá festival romské kultury, v jehož rámci bude jak výstava, tak i mnoho dalších doprovodných akcí…

PROGRAM KINA SFÉRA KC TURNOV VE STŘELNICI

* Čtvrtek 8. až středa 14. září od 19.30 hodin: MUŽI V NADĚJI. Premiéra českého filmu. Nová komedie Jiřího Vejdělka volně navazující na úspěšné Ženy v pokušení s Boleslavem Polívkou a Jiřím Macháčkem v hlavních rolích. Vstupné 90 Kč.

* Pátek 9. a sobota 10. září od 17.00 hodin: U2. Legendární kapela U2 v prvním 3D záznamu koncertu na světě. Vstupné 30 Kč.

* Sobota 10. a neděle 11. září od 14.30 hodin: ŠMOULOVÉ (3D). Kreslení modří hrdinové se vinou zlého čaroděje Gargamela ocitli ve světě lidí a hledají cestu domů. Vstupné 145 Kč.

* Neděle 11. až středa 14. září od 17.00 hodin: ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ (3D). Film USA. Kouzelným světem krajiny, do které se vstupuje králičí norou, nás provede režisér Tim Burton. Vstupné 30 Kč.

* Čtvrtek 15. až středa 21. září od 19.30 hodin: ZROZENÍ PLANETY OPIC. Sci-fi USA. Remake kultovního snímku vznikl ve studiích Weta Digital, kde vznikal také fenomenální Avatar. Vstupné 80 Kč.

* Čtvrtek 15. září až neděle 18. září od 17.00 hodin: AVATAR (3D). Připomenutí prvního opravdového 3D snímku. Vstupné 30 Kč.

* Sobota 17. září a neděle 18. září od 14.30 hodin: LVÍ KRÁL (3D). Jeden z nejlepších disneyovských snímků, který byl ve své době oceněn Oscarem a Zlatým glóbem za hudbu Hanse Zimmera. Vstupné 155 Kč.

* Pondělí 19. až středa 21. září od 17.00 hodin: LEGENDA O SOVÍCH STRÁŽCÍCH (3D). Pozoruhodný animovaný film o mladých sovích kamarádech zachraňujících své království natočil trikový extraordinér Zack Snyder. Vstupné 30 Kč.

* Čtvrtek 22. až středa 28. září od 17.00 hodin: SAXÁNA A LEXIKON KOUZEL. Nová česká pohádka. Pokračování slavné Dívky na koštěti režiséra Václava Vorlíčka. Jak žije Saxana po 30 letech? Vstupné 110 Kč.

* Čtvrtek 22. až středa 28. září od 19.30 hodin: KOVBOJOVÉ A VETŘELCI, Sci-fi film USA. Herec a režisér John Favreau si jako místo útoku mimozemšťanů vybral americký Divoký západ. Kolty proti laserům? Vstupné 80 Kč.

* Sobota 24. a neděle 25. září od 14.30 hodin: V PEŘINĚ (3D). Český muzikál pro děti a dospělé. Magický svět dobrých i zlých snů, který se ukrývá přímo v našich peřinách, ožije v muzikálové pohádce F. A. Brabce. Vstupné 130 Kč.

* Čtvrtek 29. a pátek 30. září od 17.00 a 19.30 hodin: GREEN LANTERN (3D). Film USA. Green Lantern je sbor ochránců Vesmíru, mezi nimiž se objevuje první zástupce planety Země a hned má spoustu práce. Vstupné 130 Kč.

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

 

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

– GALERIE MUZEA: Výstava romského oděvu, šperku a doplňků. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. září v 16.30 hodin (potrvá do konce října). Poutavě koncipovaná výstava je připravena ve spolupráci s Muzeem romské kultury v Brně a představí nejen reprezentativní ukázky tradičního romského oděvu, ale také oděvní doplňky a ruční práce z textilu.

VÝSTAVNÍ SÁL MUZEA (3. patro): ŘEKNI TO ŠPERKEM. Mezinárodní výstava šperkařských škol, která je součástí evropského projektu Comenius – účastní se ho deset evropských šperkařských škol včetně SUPŠ Turnov. Jednotlivé školy představují národní zlatnické techniky. Česko reprezentuje granátový šperk. Výstava potrvá do 2. října.

– KAMENÁŘSKÝ DŮM – Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala. Nová stálá expozice. V Kamenářském domě probíhají výtvarné dílny pro děti i dospělé, funguje tu i kroužek pro školní děti „Malý muzejník“. O víkendu 17. a 18. 9. zde proběhne tvůrčí dílna „Sluší mi to?“ na téma romského tradičního odívání.

– DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH. Nová expozice na statku nese název „Chléb se peče – polévka se vaří aneb na statku ve všední den i ve svátek“. Dlaskův statek má stejné otevírací hodiny jako muzeum.

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Od 13. srpna do 10. září je zde instalovaná výstava oceněných fotografií 31. národní soutěže amatérské fotografie 2011.

 

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů (každý den). Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů. Od 2. září do 7. října je zde připravena výstava řezbářských prací a kreseb Boženy Klavikové a Karla Janáka (vernisáž 2. září od 16.00 hodin). 

 

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (1. patro infocentra na náměstí). Do 6. října je zde výstava fotografií Jiřího Večerníka z Namibie.

 

* SYNAGOGA v Krajířově ulici. Otevírací doba synagogy: út – ne 9.00 až 17.00 hodin. Probíhá zde také výstava plastik Petra Janečky.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.