PROGRAM KINA A VÝSTAVY V ZÁŘÍ

0

Září 2011 vejde do historie. Po kině na Trávnicích a v kasárnách se začne v Turnově promítat pro veřejnost v novém kině v malém sále Střelnice. Na úvod jsou zde připraveny 3D filmy za 30 Kč, to místo dne otevřených dveří. Každý si tedy bude moci kino „osahat“ a seznámit se s ním přímo při projekci. Ze zářijových výstav je dobré upozornit především na počin Muzea Českého ráje. To pořádá festival romské kultury, v jehož rámci bude jak výstava, tak i mnoho dalších doprovodných akcí…

PROGRAM KINA SFÉRA KC TURNOV VE STŘELNICI

* Čtvrtek 8. až středa 14. září od 19.30 hodin: MUŽI V NADĚJI. Premiéra českého filmu. Nová komedie Jiřího Vejdělka volně navazující na úspěšné Ženy v pokušení s Boleslavem Polívkou a Jiřím Macháčkem v hlavních rolích. Vstupné 90 Kč.

* Pátek 9. a sobota 10. září od 17.00 hodin: U2. Legendární kapela U2 v prvním 3D záznamu koncertu na světě. Vstupné 30 Kč.

* Sobota 10. a neděle 11. září od 14.30 hodin: ŠMOULOVÉ (3D). Kreslení modří hrdinové se vinou zlého čaroděje Gargamela ocitli ve světě lidí a hledají cestu domů. Vstupné 145 Kč.

* Neděle 11. až středa 14. září od 17.00 hodin: ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ (3D). Film USA. Kouzelným světem krajiny, do které se vstupuje králičí norou, nás provede režisér Tim Burton. Vstupné 30 Kč.

* Čtvrtek 15. až středa 21. září od 19.30 hodin: ZROZENÍ PLANETY OPIC. Sci-fi USA. Remake kultovního snímku vznikl ve studiích Weta Digital, kde vznikal také fenomenální Avatar. Vstupné 80 Kč.

* Čtvrtek 15. září až neděle 18. září od 17.00 hodin: AVATAR (3D). Připomenutí prvního opravdového 3D snímku. Vstupné 30 Kč.

* Sobota 17. září a neděle 18. září od 14.30 hodin: LVÍ KRÁL (3D). Jeden z nejlepších disneyovských snímků, který byl ve své době oceněn Oscarem a Zlatým glóbem za hudbu Hanse Zimmera. Vstupné 155 Kč.

* Pondělí 19. až středa 21. září od 17.00 hodin: LEGENDA O SOVÍCH STRÁŽCÍCH (3D). Pozoruhodný animovaný film o mladých sovích kamarádech zachraňujících své království natočil trikový extraordinér Zack Snyder. Vstupné 30 Kč.

* Čtvrtek 22. až středa 28. září od 17.00 hodin: SAXÁNA A LEXIKON KOUZEL. Nová česká pohádka. Pokračování slavné Dívky na koštěti režiséra Václava Vorlíčka. Jak žije Saxana po 30 letech? Vstupné 110 Kč.

* Čtvrtek 22. až středa 28. září od 19.30 hodin: KOVBOJOVÉ A VETŘELCI, Sci-fi film USA. Herec a režisér John Favreau si jako místo útoku mimozemšťanů vybral americký Divoký západ. Kolty proti laserům? Vstupné 80 Kč.

* Sobota 24. a neděle 25. září od 14.30 hodin: V PEŘINĚ (3D). Český muzikál pro děti a dospělé. Magický svět dobrých i zlých snů, který se ukrývá přímo v našich peřinách, ožije v muzikálové pohádce F. A. Brabce. Vstupné 130 Kč.

* Čtvrtek 29. a pátek 30. září od 17.00 a 19.30 hodin: GREEN LANTERN (3D). Film USA. Green Lantern je sbor ochránců Vesmíru, mezi nimiž se objevuje první zástupce planety Země a hned má spoustu práce. Vstupné 130 Kč.

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

 

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

– GALERIE MUZEA: Výstava romského oděvu, šperku a doplňků. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. září v 16.30 hodin (potrvá do konce října). Poutavě koncipovaná výstava je připravena ve spolupráci s Muzeem romské kultury v Brně a představí nejen reprezentativní ukázky tradičního romského oděvu, ale také oděvní doplňky a ruční práce z textilu.

VÝSTAVNÍ SÁL MUZEA (3. patro): ŘEKNI TO ŠPERKEM. Mezinárodní výstava šperkařských škol, která je součástí evropského projektu Comenius – účastní se ho deset evropských šperkařských škol včetně SUPŠ Turnov. Jednotlivé školy představují národní zlatnické techniky. Česko reprezentuje granátový šperk. Výstava potrvá do 2. října.

– KAMENÁŘSKÝ DŮM – Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala. Nová stálá expozice. V Kamenářském domě probíhají výtvarné dílny pro děti i dospělé, funguje tu i kroužek pro školní děti „Malý muzejník“. O víkendu 17. a 18. 9. zde proběhne tvůrčí dílna „Sluší mi to?“ na téma romského tradičního odívání.

– DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH. Nová expozice na statku nese název „Chléb se peče – polévka se vaří aneb na statku ve všední den i ve svátek“. Dlaskův statek má stejné otevírací hodiny jako muzeum.

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Od 13. srpna do 10. září je zde instalovaná výstava oceněných fotografií 31. národní soutěže amatérské fotografie 2011.

 

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů (každý den). Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů. Od 2. září do 7. října je zde připravena výstava řezbářských prací a kreseb Boženy Klavikové a Karla Janáka (vernisáž 2. září od 16.00 hodin). 

 

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (1. patro infocentra na náměstí). Do 6. října je zde výstava fotografií Jiřího Večerníka z Namibie.

 

* SYNAGOGA v Krajířově ulici. Otevírací doba synagogy: út – ne 9.00 až 17.00 hodin. Probíhá zde také výstava plastik Petra Janečky.

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.