ČEKÁ NÁS OSTŘE SLEDOVANÉ DERBY KRAJSKÝCH NOVÁČKŮ PĚNČÍN VS. PŘEPEŘE!

0

Turnovští své utkání prohráli již do poločasu. Sedmihorky vezou bod, Rovensko ostudného „bůra“! O Hrmovy kopny je obrovský zájem a Přepeře dál lámou celorepublikové rekordy a nadále dosud neinkasovaly!  Na paty jim šlapou pěnčínští sokolové, přetrhnou jim v nadcházejícím vzájemném duelu jejich šňůru? ATAX nestačil na českolipskou lokomotivu. Na Jablonecku oba naše týmy vyfasovaly „šestky“ s nulou! V okresním derbíčku Mírová jasně přehrála Přepeře B, a o jediný gól se odpoutala od samého dna. Stejně se vedlo hráčům Rove B, které spasil Novotný, který sám vstřelil všechny čtyři branky za poločas! Remízu s vedoucím celkem zařídil pro 1. FC Tatobity dvěma góly exligový brankář Radek Cimbál.

DIVIZE

* Sparta Kutná Hora – FK Pěnčín-Turnov 3:1 (3:0), branka 62. Bárta, rozhodčí Fojtík, ŽK 2:1, diváků 145. Sestava: Hyka – Šimek, Matoušek, Novotný, Petřík  – Tvrdý (46. Šulc), Bárta (77. Drahoňovský), Kunst (46. Havel), Beníšek – Papoušek, Cigánek (84. Krejčík).
S lomnickými navrátilci Havlem a Tvrdým v kádru se naši divizní zástupci představili tentokrát ve městě tabáku. Cesta domů však nebyla příliš radostná. Za Hykova záda dostal míč poprvé už v 11. minutě kutnohorský Wolf a turnovský gólman po zhruba stejném časovém úseku lovil podruhé, když jej prostřelil Nekvinda. Defenzíva dovolila domácím, jmenovitě Francovi i luxus třetí branky do šatny.
Po poločasovém rozboru a poradě Turnovští zkusili zabrat, ale bylo z toho v 62. minutě jenom snížení Bártou. „Domácí si po zásluze vytvořili v prvním dějství dostatečný náskok, který jim v tom druhém vzhledem k nezkušenosti našeho mládí umožnil povinný domácí zisk pouze kontrolovat,“ konstatoval sportovně vedoucí Petr Horáček, jehož tým teď na domácí půdě bude hostit Letohrad. „A to bude hodně těžký špíl,“ doplnil hrající asistent trenéra Josef Petřík.

Ostatní výsledky: Semily – Suchdol 0:2, Letohrad – N. Bor 4:0, Ústí – Trutnov 1:2, Admira – Jablonec 1:0 np, Dvůr Králové – Litol 5:2, Jaroměř – Živanice 0:4, V. Mýto –  Olympie HK 3:2 np

16. Semily 9 1 1 7 6:20 5

* FK Košťálov – FK Sedmihorky 1:1 (1:1), branka 36. Kodr, rozhodčí Paulus, ŽK 2:4, diváků 100. Sestava: Martin Špína  – Mach M. Marek, Zonyga, Pařízek (78. J. Marek) – Kroupa, Petrlák, Dvořák (83. Červinka), Vaníček – Marcel Špína, Kodr (65. Škréta).
V rozháraném začátku, který patřil nástupu domácích, zaváhal v souboji Pařízek a za jeho faul dostal už v nešťastné 13. minutě Košťálov výhodu pokutového kopu. Byť nejlepší gólman přeboru úmysl exekutora Cermana vystihnul, přece z toho byl vedoucí gól žluto-černých. Pak se na hrací ploše hodně jiskřilo od kopaček, ale to nabídlo příležitost hlavně hostům, kteří hru postupně vyrovnali a začali být nebezpeční směrem dopředu. A vyplatilo se. Přeskočený trestný kop ve 36. minutě pak poslal do vápna na zadní tyč supercentrem Vaníček, takže Kodrovi stačilo míč ve skrumáži lehce usměrnit hlavou a Plucha byl v košťálovské brance zbytečný. Po obrátce se toho už na hřišti až tak moc nedělo, když za zmínku stála snad jenom slibná situace střídajícího kanonýra Škréty, ale mezi tyče se nevešla. FKS, který již jako jediný dokáže držet krok se Štajnerovou Chrastavou, si připsal plusový bod za první podzimní remízu.

14. Mšeno 8 1 2 5 7:16 5

Ostatní výsledky: Skalice – Bozkov 4:1, Frýdlant – Č. Lípa 3:1, Hejnice – Lomnice 2:5, Ž. Brod – V. Hamry 1:2, Chrastava – Doksy 9:1, Mšeno – Višňová 1:0

I. A TŘÍDA

* Slovan Hrádek n. N. – TJ Sokol Rovensko p. Tr. 5:0 (1:0), rozhodčí Hrbáček, ŽK 2:3, diváků 100. Sestava: Koubus – Rympler (72. Pařízek), Štěpnička, Vítek, Taibr – Koudelka, J. Mencl (76. Vágenknecht), Valentín, D. Malý – Kněbort, L. Malý.
Okleštěná sestava Rove nastoupila na půdě dosud neporaženého lídra bez kanonýra Koubka a i přes brzkou branku hrádeckého Švejkovského ve 3. minutě se ještě do poločasu zdálo, že není bez šance na bodový zisk. Bohužel jediný náznak šance Koudelka tentokrát nedotáhnul do gólového konce a po chybách v zadních řadách prohrávalo Rovensko díky Robovi v 56. minutě už dvougólovým rozdílem. Ovšem definitivní rozhodnutí padlo až v minutách 68. a 69., v nichž dvakrát inkasovalo a nejenže bylo rázem po nadějích, ale zrodila se z toho vysoká porážka o potupného „bůra“, která hosty sundala hned o několik příček mistrovského žebříčku níž.

Ostatní výsledky: Desná – Doubí 2:2, B. Kostel – Ruprechtice 0:2, Rynoltice – Bílá 1:5, Stráž n. N. – Stráž p. R. 1:5, Kr. Studánka – Cvikov 0:1, VTJ Rapid – Mimoň 2:0

* LOKO Česká Lípa – FC ATAX Jenišovice 3:1 (1:0),
branka 69. Matěj Randák, rozhodčí Klimt, ŽK 2:2, diváků 40. Sestava: Cejnar – Rác, Bubák, Pekař, Svoboda – Drahoňovský, Bernard, Bangha, Marek Randák – Matěj Randák, Vavřich.
Domácí díky výsledkové šňůře stoupají vzhůru tabulkou a jejich sílu pocítil i náš ATAX. Vyrovnanou první část hry rozhodl pouhou minutu před poločasovou přestávkou po rohovém kopu hlavou domácí Vlk. Klid železničářům a nervozitu do řad hostů pak přinesla branka domácího Nevrlého. Naději vykřesal v 69. minutě Matěj Randák, ale pak začal úřadovat sudí Klimt. Ve vápně staženého Vavřicha místo penalty ocenil žlutou kartou snad za simulování a protesty, a protože si tito dva nějak nesedli, hlavní arbitr nechtěl vidět ani další „sestřelení“ jenišovického bombera, takže hosté do otevřené obrany dostali v poslední minutě třetí gól…

* Jiskra Mšeno B – TJ Sokol Pěnčín 2:4 (1:3), branky 16. Zdražil, 30. Matějíček, 45. Mynář, 57. Beneš, rozhodčí Pekař, ŽK 0:0, diváků 20. Sestava: Piršel – Lhoták, Bárta (15. Žďárský), Mendlík, Vondráček – Šerpán (57. Jindřich Škréta) – Mynář, Jan Škréta, Zdražil, Jaček (67. Jindřich Škréta) – Matějíček (72. Martin Škréta), Beneš.
Výjimečně slušně hraný duel (bez karet!) sledovala slaboulinká návštěva dvaceti diváků. Nicméně pěnčínští sokolové jsou v laufu a díky trefám Zdražila a Matějíčka v první třetině hrací doby získali dvoubrankové vedení. To se však nelíbilo mšenskému Freyovi, který ve 41. minutě překonal Piršela kontaktním gólem. Radost domácích netrvala dlouho, a kapitán hostí Mynář brankou do šatny jejich elán opět zchladil. Hosté pak zásluhou nové posily Beneše svou převahu potvrdili a zápas s přehledem dovedli až k jeho vítěznému konci. Snížení Pokorného čtvrthodinu před koncem už na tom nemohlo nic změnit. Všichni se tak mohou těšit na sousedské derby našich nováčků, v němž Pěnčín v neděli 11. 10. přivítá na svém hřišti Přepeře, které dosud neinkasovaly!

* FK Doksy B – FK Přepeře 0:3 (0:2), branky 4. Císař, 40. Tokan, 80. Hrmo, rozhodčí Copko, ŽK 1:0, diváků 80. Sestava: Vrabec – Hrmo, Kupka, Feri, Tušer – Trč, O. Horák, Hartman, Císař – Tokan (65. Žabokrtský), Martínek (90. T. Horák).
Pouze s jedním hráčem na střídání a rekonvalescentem T. Horákem na lavičce si Přepeřští poradili i s dalším soupeřem, přičemž opět stihnuli krom výjimky s Bulovkou naplnit svou minimální gólovou normu, a to ještě jejich střely zastavilo dvakrát břevno a dvakrát tyč!. Do střelecké listiny se zapsal již ve 4. minutě Císař, a aby bylo jasno, kdo na hřišti udává ráz hry, pět minut před přestávkou to připomněl nejlepší přepeřský střelec Tokan (9 g!). Další čisté konto proti jediné střele domácích udržel Vrabec, takže v Pěnčíně to bude od 16.00 hodin hodně zajímavé, nejen vzhledem k tomu, že se očekává velká divácká kulisa. A fotbalová latina závěrem. „V zápase dal Hrmo jednomu z domácích hráčů housle, a když jej tento opět doběhl, tak mu je patičkou nasadil ještě zpátky! Po zápase chtěl od něj ten Paganini koupit jeho kopačky,“ vylíčil nám s úsměvem vedoucí FKP Míra Kvapil.

Ostatní výsledky: Frýdlant B – Zákupy 5:3, Bulovka – Holany 0:4, Hodkovice – Hrádek B 2:2, utkání Osečná – Rozstání bylo přeloženo na 28. 10.!

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Semilsko – OP: Mírová p. Koz. – Přepeře B 3:1 (1:0) Kovář 2, Jíra – Víšek, Košťálov B – H. Branná B  2:0, Bozkov B – Mříčná 2:2, Libštát – N. Ves 3:0, Studenec – Poniklá 5:2, Bělá – Jilemnice B 7:1, Stružinec – Lomnice B 0:2

14. Jilemnice B 9 2 0 7 12:37 6

* Semilsko – OS: Tatobity – Vysoké 2:2 (1:2) Cimbál 2, Rovensko B – Víchová 4:1 (0:0) Novotný 4, Zál. Lhota – Future 0:1, Benecko – Studenec B 7:0, Libštát B – Martinice 4:5, Horka – Kruh 2:2

DIVIZE ŽEN B

* FK Pěnčín-Turnov WW – Bohemia Poděbrady 3:1 (2:1), branky 44. a 65. Pradella  39. Baštová, rozhodčí Šubrt, ŽK 0:1, diváků 30. Sestava: Proboštová – Sísrová J., Jiránková, Machová, Ščuková – Schmidtová (58. Vrbová), T. Sísrová, Čápová, Kyselová – Baštová, Pradella.
Turnovanky se na podzim dočkaly první a v souboji s lázeňským městem historické výhry, když otočily nepříznivě se vyvíjející stav. Po nedůrazu v defenzívě se k míči dostala ve 14. minutě Jehličková, a překvapivou střelou z dálky zaskočila Proboštovou v brance domácích. Jenže pak zpoza vápna napřáhla Baštová a křížnou ranou vyrovnala. Poté si to nanečisto zkusila Pradella, ale Znamínková ji vychytala, ovšem ve 44. minutě obrat přece jen dokonala. V druhém poločase se do několika dobrých pozic dostala znovu Baštová, ale v koncovce se vždy ukvapila. Ne tak naštěstí Pradella, která po individuální akci gólem do protipohybu poděbradské brankářky zasloužené vítězství domácích pojistila.  V dalším zápase čeká divoženky doma v Mírové v sobotu 10. 10. od 13.30 hodin celek pražských Bohemians.

Ostatní výsledky:  Zlíchov – Kounice 7:0, Braník – J. Lhota 2:0, Třebestovice – Tuklaty 0:2, Vědomice – Dukla B 2:0, Bohemians – Malešice 0:0

1. Vědomice  7 5 2 0 35:9 17
2. Braník 7 5 1 1 42:4 16
3. Zlíchov 7 5 0 2 34:7 15
4. Bohemians 7 4 2 1 22:3 14
5. Malešice B 7 3 3 1 21:7 12
6. Tuklaty 7 3 2 2 22:13 11
7. Dukla B 7 3 1 3 11:7 10
8. Poděbrady 7 2 2 3 16:10 8