TOP KLUBEM V ČR NENÍ SPARTA ANI PLZEŇ, ALE FK PŘEPEŘE!

0

Fotbalová pozvánka na neděli 11. října!Ve fotbalovém světě je možné prakticky všechno. Sokol Víska sic FC Barcelonu na hřišti nikdy neporazí, ale i tak jsou týmy, o kterých by se dalo a má mluvit. A nejen v Pojizeří se právě teď rodí fenomén, který asi hodně dlouho nebude překonán. Bez vlastního hřiště, v semilském azylu, válí FK Přepeře, kterému lze s jistou nadsázkou říkat klidně Kupkova jedenáctka. Nejde však o sourozence jako v onom slavném románu Eduarda Basse, ale o tým fotbalových nadšenců kolem hrajícího mecenáše Michala Kupky z Přepeř, jehož snem je jej dostat právě do této obce sousedící s Turnovem.

Základ v roce 2013 založeného občanské sdružení, které se příští rok stane spolkem, tvořil dlouholetý účastník semilských soutěží SK Mírová pod Kozákovem B. Po odtržení hrálo toto mužstvo v Semilech okresní soutěž jako Semily B. Po prolétnutí tímto nejnižším stupněm fotbalových soutěží pak v přeboru nastupovalo už pod hlavičkou FK Přepeře. Také nejvyšší soutěž Semilska nebyla pro Přepeřáky nepřekonatelnou překážkou a celek se vyhoupl do krajské I. B třídy, řízenou Libereckým krajem, přičemž B-tým postoupil právě do OP.

A jestliže FAČR, který se po fotbalové /r/evoluci (red. pozn.: přechod na elektronické řízení všech soutěží) blíží k hranici 300.000 členů, tak těch cca 100 přepeřských ve dvou týmech mezi nimi hraje v současnosti prim. Bilanci FK Přepeře totiž nemá ani jeden z klubů českých lig a divizí! Ale pomiňme hafo okresních soutěží a poměřujme jenom poměřitelné. Ve 14 krajských svazech je samozřejmě vedle 14 KP, ještě 21 I. A tříd a 38 I. B tříd, tedy dohromady 73 mistrovských tabulek. Ovšem v žádné z nich nenajdete mančaft, který by po osmém kole byl s osmi výhrami na prvním fleku se ziskem 24 bodů, a to s 38 vstřelenými brankami, ale hlavně také BEZ jediné inkasované!

Jen pro milovníky statistik uveďme, že na nule mají krom celého kádru podíl dva gólmani – Kumprecht, který neinkasoval ve dvou zápasech, a Jan Vrabec, který udržel čisté konto celkem 6x! Avšak 720 minut bez gólu zatím světovým rekordem určitě není. Zajímavá je hlavně produktivita. Na 35 vstřelených brankách se podílelo fotbalově symbolických 11 hráčů. Králem je zatím Tokan, jenž se trefil už 9x (5 gólů v jednom utkání!), druhý v pořadí Martínek má šest zásahů a třetí Peškar o jeden míň. Následují Hartman (4), Trč (3), a dvougóloví T. Horák, Feri, Žabokrtský a Hrmo. Ke svátečním střelcům jako je třeba halv Havlín si penaltovou trefu připsal i hrající klubový boss Michal Kupka.

Jistou pikantní příchuť dává všemu fakt, že úspěšným trenérem ambiciózního FK je Jan Bednář, jenž do Českého ráje a jmenovitě do třetiligového Turnova přišel v 80. letech z Přední Kopaniny. To je zmíněno proto, že právě Kopanina se v tomto statistickém vyhledávání nejvíc blíží přepeřským výsledkům. Po osmi kolech je s osmi vítězstvími, a tedy rovněž s plným bodovým ziskem na čele pražského přeboru. Ovšem jí dosažené skóre je „pouze“ 27:1, takže matematicky Přepeře mají průměr téměř 5 gólů na zápas, kdežto Kopanina 3,5… „Ano, s gólovým průměrem jdeme pomalu dolů. Ale to je zapříčiněno hlavně zraněními klíčových hráčů Peškara a Pěničky a vzrůstající motivací soupeřů. Jak na tom jsme ve skutečnosti, teď hodně napoví následující dva mistrovské duely. Před námi je sousedské derby s druhým Pěnčínem a pak hostíme třetí Holany,“ přiblížil vedoucí mužstva a místopředseda FK Míra Kvapil. 
Ten se spolu s ostatními členy realizačního týmu už teď nemají zač stydět a vedle sportovní stránky jim vrásky na čele dělá spíše stadion. I přes dohodu s obcí a splnění veškerých nutných podmínek pro stavbu vlastního hřiště, kterou chce klub díky patriotismu svého majitele mj. z větší části také sám financovat, se v Přepeřích najdou lidé, kteří místo hrdosti na takové reprezentanty, smysluplný záměr využití nevzhledné lokality obce zbytečnými průtahy a z nepochopitelných důvodů nejenže zdržují, ale i neúměrně prodražují, a to je velká škoda. Výjimka pro FK Přepeře, že mohou hrát 30 km daleko od svého sídla, totiž platí už jenom pro jarní část mistrovské sezony 2015 – 2016!
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

FOTBALOVÁ POZVÁNKA
* Neděle 11. října, I. B třída: Pěnčín – Přepeře, výkop utkání v 16.00 hodin. Přijeďte se do Pěnčína podívat na fotbalový fenomén současného Česka!

Související články (celkem 24)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.