VZKAZ ŘIDIČŮM: V SRPNU SE CENTRU TURNOVA VELKÝM OBLOUKEM VYHNĚTE!

0

V pondělí 1. srpna začne dlouho připravovaná a dlouho diskutovaná úprava přechodu pro chodce v hrdle na konci Hluboké ulice u bufetu Granát. Problémový a vytížený přechod bude více posunut do náměstí Českého ráje. Zároveň bude rozšířen chodník, který bude zabezpečen zábradlím. Podle zpracované projektové dokumentace budou také přemístěny kanalizační vpusti a veřejné osvětlení společně se svislým dopravním značením. Na nově rozšířeném chodníku pro pěší bude použita zvýšená kamenná dlažba, která tvoří vodící linii pro zrakově postižené.

Dopravní omezení:
n201607291159_zap_182_2016_uzavirky* Od pondělí 1. srpna do neděle 14. srpna bude uzavřen vjezd do ulice Antonína Dvořáka (tj. ulice z náměstí kolem radnice). Dopravní obslužnost ulice bude možná z  Markovy ulice přes náměstí Českého ráje – jezdit se bude z dnešního pohledu protisměrně po komunikaci podél Hélie(!), nebo z  Vejrichovy ulice.

* Od pondělí 15. srpna do neděle 28. srpna bude z důvodu posunu přechodu pro chodce uzavřena Hluboká ulice. Objízdná trasa ve směru na průtah a k nádraží bude vedena ulicemi Antonína Dvořáka, Výšinka a Jana Palacha. V opačném směru ulicemi Jana Palacha, Výšinka a Markova (POZOR! – tato ulice bude pouze jednosměrná od Střelnice nahoru, jako tomu bylo dříve!). Autobusová doprava povede po objízdné trase. (Zdroj: odbor dopravy MěÚ Turnov)

POZNÁMKY A NÁVODY
První dva týdny bude uzavřen „jen“ vjezd do ulice A. Dvořáka na náměstí. Dostanete se do ní z Markovy ulice a při vjezdu na náměstí ihned zahnete doleva kolem ZUŠky a Helie (parkovat se zde bude moci jako nyní, jen nebude možné zaparkovat podélně u chodníku). Druhou možností je vjet do ulice A. Dvořáka „uličkami“, resp. Vejrychovou ulicí. Z tohoto pohledu by mohl být provoz první dva srpnové týdny celkem plynulý.

n201607291159_zap_184_2016_uzavirkyCo nastane po zbytek srpna, to bude srovnatelné pouze s rekonstrukcí kanalizace v Hluboké ulici před již poměrně dlouhými lety. Dají se očekávat dlouhé kolony vozidel oběma směry. Tím, že nebude možné Markovou ulicí jezdit obousměrně, nebude možné ani kolonám uniknout!

Tak snad několik doporučení:
* Pojedete-li Markovou ulicí nahoru na náměstí a budete chtít odbočit vlevo dolů či se vydat rovně do Skálovy ulice, budete se muset připravit na nekonečné čekání a doufat, že vás někdo pustí. Proto bude jednodušší jet ulicí 28. října a na ulici 5. května se napojit Kinského ulicí, resp. u nemocnice (dá se očekávat, že do kolony popojíždějících vozidel se zde zařadíte snáz).

* Ideální bude samozřejmě pro místní do centra vůbec nejezdit, a když už, tak zaparkovat na parkovištích Na Lukách či U Raka. Hodně řidičů bude také využívat trasu přes Valdštejnsko a Sekerkovy Loučky. Někdo si cestu zkrátí Struhami a přes Benátky kolem nemocnice, tady ale vznikne velmi kolizní místo, na to pozor!

* A to je prakticky vše, někdo možná i přes zákaz průjezdu bude zkoušet Jiráskovu ulici, což jistě nelze doporučit. Doufejme tedy, že hlavně řidiči kamionů a další, kteří budou chtít městem jen projet, využijí náhradní trasy přes Železný Brod, kolem Tří rybníků či přes Rovensko pod Troskami.

* A už jen opravdu krátká poznámka k diskuzi, jestli jsou naznačené stavební úpravy nutné. Z dlouhodobého pohledu ano, protože přechod pro chodce „u Belgičáku“ je poměrně hodně nebezpečný. Druhým tématem diskuze je, kdy by tyto práce měly proběhnout. Určitě teď, protože co by se dělo ve školním roce, to raději ani nedomýšlet!

* Napadá vás ještě nějaká rada pro místní řidiče, kromě té chodit do centra pěšky, maximálně jet na kole? Potom sem s ní! (pch)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.