NEDĚLNÍ DIVIZNÍ MAČ – TURNOV VERSUS SEMILY – DERBY ODVĚKÝCH RIVALŮ! (SOUTĚŽ)

0

Tak jako derby pražských „S“ přitahuje pozornost celé sportovní veřejnosti, v Pojizeří je tomu obdobně v případě duelů dvou v titulku zmíněných klubů. Tuto neděli 27. září je od 16.30 hodin na MFS v Turnově na pořadu Xté pokračování této fotbalové ságy. Zápas prošpikovaný všemožnými pikantnostmi by si tedy neměl nechat ujít žádný fanoušek regionální kopané, a to nejen z táborů obou soupeřů. Fotbal v Turnově má o dva roky starší tradici s počátkem v roce 1902. Pod různými názvy jako třeba TJ Sklostroj či FC Agro nebo SK Český ráj hrál například v sezonách 1993 – 1994, a té následující druhou nejvyšší soutěž v ČR! Po krátkém „období temna“ se probil okresními soutěžemi, aby se v roce 2004 spojil s TJ Sokol Pěnčín, kde se kopaná začala hrát v roce 1922. Od divizního ročníku 2006 – 2007 tak v divizních soutěžích figuruje celek nepřetržitě jako FK Pěnčín-Turnov.

Největším úspěchem SK Semily, založeného v roce 1904, je postup do ČFL v sezoně 1999 – 2000, na němž se mj. podíleli také někteří turnovští odchovanci jako třeba současní trenéři Turnova Petr Koubus a Jaroslav Mencl. A další zde působí dodnes, aby byli též i při devíti (!) postupech Semil z KP do divize. Nejvýraznější stopu zde zanechávají asi bratři V. a D. Hurtovi nebo ostrostřelec Martin Ježek.

V dohledatelné novodobé historii vycházejí lépe pro Turnov také vzájemná utkání. V sezoně 2010 – 2011 zaznamenal zisk všech šesti možných bodů, když v Semilech vyhrál 0:2 dvěma brankami Vavřicha a stejná výhra se zrodila i doma, kde stříleli Bělík a opět Vavřich. V sezoně další Turnov zdolal Semily na své půdě 2:1, o čemž rozhodli Petřík a Bernát. V semilské odvetě pak zazářil hlavně Vojtěch Hurt, který svým hattrickem vystřílel vítězství 2:3.

Současné statistické údaje hovoří jednoznačně ve prospěch domácích, Turnov je s bilancí 7/3/0/4/13:17/9 b na 11. místě mistrovské tabulky. Semily se s jednou výhrou a remízou a pěti prohrami krčí se skóre 6:17 u jejího dna se ziskem 5 bodů. Určitě zajímavé je porovnání dosavadních výsledků obou celků v divizní skupině C, zvlášť když díky losu mají své soupeře jen o kolo posunuty…

PěT – Olympia 0:2 /SKS – V. Mýto 0:2
Živanice – PěT 4:2 (Papoušek, Petřík) / Olympia – SKS 2:0
PěT – Litol 2:1 (Beníšek, Papoušek) / SKS – Živanice 2:1 (Ježek, Polívka)
Jablonec – PěT 5:2 (Moravec 2) / Litol – SKS 4:2 (Ježek, Suk)
PěT – Trutnov 4:0 (Drahoňovský 2, Knejzlík, Papoušek) / SKS – Jablonec 0:3
Nový Bor – PěT 5:1 (Papoušek) / Trutnov – SKS 3:0
PěT – Suchdol 2:0 (Papoušek 2) / SKS – Nový Bor 3:2 np (Nesvadba, Rumler)
 
Z přehledu lze vyčíst, že Turnovští vstřelili jedenkrát tolik gólů než Semilští. Na tom se vedle nejlepšího střelce Papouška (6!) podílelo dalších pět, kdežto Semily mají jen dvougólového Ježka, jemuž se přiblížili jen čtyři další hráči…
 
„Těšíme se na každé divizní utkání, ale tohle má vzhledem k okolnostem přece jenom poněkud jiný náboj. Do Turnova jedeme neztratit svou fotbalovou tvář, a i když to bude hodně těžké, pokusit se alespoň o minimální bodový zisk,“ prozradil nám dopředu za SK Semily činovník Jan Brett. Není tajemstvím, že spolu s hlavním koučem Procházkou prakticky nechybějí na žádném mistráku Turnova, takže jeho hru mají více než dobře přečtenou. Totéž lze ovšem říct také o dvojici Koubus – Petřík, která zase pravidelně sedává na podmoklické tribuně. Také tento aspekt tedy bude mít na nedělní výsledek velký vliv. „Bylo by dobré naši podzimní bilanci vylepšit na dvanáct bodů, ale jednoduché to rozhodně nebude. Při výhodě domácího prostředí, spoléháme především na zodpovědný přístup celého kádru k derby samotnému, a samozřejmě také na podporu diváků, protože taková utkání mají mít svou správnou kulisu,“ kontroval turnovský asistent trenéra Jaroslav Mencl. Podle našich odhadů by triumfem domácího trenérského tandemu mohl být rovněž internacionál Petr Papoušek, kterému to tam teď padá, a jenž ještě nedávno oblékal právě dres Semil!

SOUTĚŽ
Toliko papírové a jiné předpoklady. Jenže, jak je mezi fotbalisty všeobecně známo, míč je kulatý a každý zápas je jiný. Oba týmy mají v klubových barvách společnou „nepopsanou“ bílou. Druhou barvou Turnovských je modrá, Semilských černá. Která na pomyslném stožáru zavlaje v neděli vítězně!?
Zkuste si tipnout výsledek a poslat jej do pátku 25. září do 18.00 hodin na adresu naší sportovní redakce: vodraz@centrum.cz, abychom mohli správné tipéry ve spolupráci s FK Pěnčín-Turnov odměnit volnými vstupenkami na další mistrovský zápas.

Připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 24)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.