NAŠI FOTBALOVÍ ZÁSTUPCI PŘED STARTEM JARA

0

Přestože letošní zima nebyla k příznivcům kulatého nesmyslu až tak krutá, i tak dostali leckde pořádně zabrat. Každý oddíl řeší přípravu na jaro jinak, a tak jim trochu nahlédněme pod pokličku. O rozjezdu, resp. prvních třech utkáních divizního Turnova jsme již v TvA psali.

DIVIZE
FK Turnov. Díky spolupráci s Lomnicí se trenérské trio Koubus – Mencl – Petřík spokojilo se šňůrou přípravných zápasů s celky různé výkonnosti, a to vesměs právě na tamní „umělce“. Výjimkou byl pouze duel s Hrádkem, který se odehrál v libereckém Harcově a skončil 5:3 (Drahoňovský a Cigánek po 2 a Šulc). Opět v Lomnici pak Turnovští podlehli ambiciózní Chrastavě 2:6 (Drahoňovský 2) a vyprášili Bozkov 7:1. Tady se čtyřmi brankami z celkem osmi zimních dobře prezentoval Matěj Horák, jenž přichází z Mladé Boleslavi. Po gólu přidali Petřík, Matěj Randák a Beníšek. V sousedském derby vychytal Hyka nulu a Semilům dva góly dal Horák a po jednom D. Hurt se Šulcem. Vítězně skončily i další duely Turnova se Železným Brodem 5:1 (Papoušek 2, Šulc, Horák, Šimek). V odvetě v Benátkách podlehl Turnov tamním farmářům 0:4. Generálkou na první jarní mistrák na hřišti hradecké Olympie byl zápas v Lomnici s Jičínem. Naši v něm vyhráli po dvou brankách D. Hurta, po jedné se na výsledku 5:1 podíleli Horák, Tvrdý a Drahoňovský. Podle hrajícího kouče Petříka se nyní má doladit účinkování Cigánka z Dobrovice a Kordíka z Liberce. Druhým gólmanem bude Majer z Jablonce. Nejasná je situace kolem zraněného Bárty, zdravotní problémy trápí také dalšího forwarda Havla. Na domácí trávník Turnovští poprvé vyběhnou v neděli 20. března.

KRAJSKÝ PŘEBOR
FK Sedmihorky, jehož prezident Petr „Bája“ Bajer oslavil v těchto dnech kulatých 50 let, trénoval vesměs v Karlovicích nebo v Jablonci. Herní přípravu načal s TJ Sokol Pěnčín a vyhrál 4:2 (Kroupa 2, Dvořák, Kodr). Poté porazil Hrádek 3:2, když o góly se podělili Marcel Špína, Dvořák a Petrlák. Vítězná vlna se poté přelila do Jičína, kde hosté zvítězili 4:1 (Petrlák, Dvořák, Špína a Feurich). Ani v poslední přípravě nepoznal FKS hořkost prohry, když si poradil s Pěčicemi z Mladoboleslavska 4:2 (Červinka 2, Marcel Špína, Vaníček). „Trénovali jsme třikrát týdně na umělkách v Sedmihorkách a Jablonci, což bylo proloženo specialitou našeho kouče, dlouhými výběhy do terénu,“ shrnul zimu krátce Martin Špína, kapitán týmu, kterému v tabulce KP patří 2. místo, hned za suverénní Chrastavou, s osmibodovým náskokem na třetí Českou Lípu. Cíl mladého a perspektivního celku v čele s koučem B. Dvořákem je pro jaro jasný. Hrát i nadále atraktivní fotbal pro diváky a udržet se na špici krajského fotbalu. Do týmu se vrací uzdravený Dan Dvořák, zapojili se také odchovanci Ložek, Cejnar, Feurich a Pecka. Naopak skončila hráčská výměna mezi FKS a Turnovem, Tomáš Kratochvíl – Daniel Škréta. Ostrostřelec však míří domů, resp. do pěnčínského Sokola.

I. A TŘÍDA
Hlavním bodem zimní přípravy nováčka I. A třídy TJ Sokol Rovensko p. Tr. bylo jako již několik let zpátky soustřední v lázních Hejnice. „Hlavní náplní byly běžky a výběhy po hornatých terénech, došlo také na relaxaci v bazénu lázeňského komplexu a samozřejmě vydatný pitný režim,“ prozradil předseda Marek Náhlovský. Celek poté využil azylu na umělém hřišťátku pod turnovským gymnáziem a zvládnul také dva zápasy. V Desné podlehl Velkým Hamrům 1:2 (Němec) a poté v Harcově porazil Sokol Pěnčín 3:2 (Němec, Pařík a Vágenknecht). „Věřím, že se v první řadě podaří realizačnímu týmu zdárně dotáhnout příchod střelecky disponovaného Matěje Němce z Liberce, další posílení je zatím ve stádiu dalšího jednání,“ přiblížil hrající trenér Jaroslav Mencl. Jeho a jeho svěřence teď o víkendu čeká na lomnické umělce Pohár LKFS, ve kterém se utkají s domácím FC Ingeo.

I. B TŘÍDA
To FK Přepeře vsadil na jinou kartu, když se účastnil kvalitně obsazeného zimního turnaje v Lomnici n. Pop. Po úvodní remíze 2:2 se Sobotkou se smírně rozešel i s pořadatelskou Lomnicí 3:3, když jednu branku vsítil z penalty Peškar, a další přidali Hrmo a Pěnička. V třetím duelu narazil FKP na účastníka KP Košťálov, kterému podlehl těsně 2:1, když čestný úspěch zaznamenal Martínek. Valdice pak rozdrtil 8:1 (Pěnička 3, Martínek a Tokan 2, Žabokrtský). Pro jaro bude mít trenér Jan Bednář k dispozici uzdraveného špílmachra Peškara, do jarních bojů se zapojí také zkušení plejeři jako exligový Abraham či Pěnička. Právě ten byl se čtyřmi trefami nejlepším střelcem přípravy. Těsná prohra s celkem Kosmonos 1:2 (Tokan) znamenala 5. flek v šestičlenné turnajové tabulce, které vévodil Košťálov. „Turnaj sám výsledkově nevyzněl příliš dobře, ale v řadě zápasů, včetně těch s účastníky krajských přeborů, jsme ukázali, že tento kádr má navíc než na nižší krajskou třídu, takže umístění není až tak prioritní, jako spíše jarní potvrzení našich ambic,“ prohlásil hrající prezident Michal Kupka. Krátkou informaci doplnil ještě vedoucí mužstva Míra Kvapil. „Teď už je před námi pouze jediný přípravný víkend, v němž se Áčko poměří s rezervou, a v sobotu 12. března cestujeme do Jablonce k prvnímu kolu Libereckého poháru se Mšenem.“

Po hokeji s kolegy z HC Pěnčín nazuli kopačky také pěnčínští sokolové. Ti v rámci tradičního vysokohorského soustředění v Kořenově naběhali 10 km po svých a zhruba 60 km na běžkách, zbytek přípravy se řešil na vlastní umělce nebo ve školní tělocvičně. Jak už vyplynulo z našeho přehledu, herně se moc nedařilo. K prohrám se Sedmihorkami 2:4 (Gábr 2) a na umělce v Harcově s Ruprechticemi 2:1 (Beneš), uzavřeli Pěnčínští přípravu, jejímž stínem je zranění klíčového hráče Jana Škréty, porážkou s Rovenskem 2:3 (Mendlík, Jaček). Souboj s FKS teď bude mít i oficiální reprízu, a to v rámci krajského poháru. Kádr zůstává prakticky nezměněn, přičemž vliv příbuzenského klanu Škrétovců a tlak na lodivoda Radka Kotrmana by vedle stávajících členů – Jindra, Martin, Jan a Čestmír – měl posílit ještě výše zmíněný Dan, což by pro jaro mohlo znamenat hodně zajímavou zápletku v situaci favorizované trojkoalice (Holany, Přepeře, Pěnčín…) na čelních pozicích.

FC ATAX Jenišovice zase spoléhal na futsalovou vytíženost hlavních postav kádru (Bernard, Kalousek, Bangha, Pekař, Randákové…) v dresu druholigového FC Dalmach, přičemž komplet tým trénoval hlavně v hale. „V řešení je odchod Pekaře do Ruprechtic a příchod Michala Dlouhého ze Stružince. Překvapil mě náš ostrostřelec Míra Vavřich, jenž se navíc připravuje ještě individuálně, tak věřím, že na jaře bude fakt v laufu,“ kvitoval spokojeně trenér Petr Randák. Podle jeho slov jde tedy ATAX do jara s totožným podzimním kádrem a jeho svěřenci před jarním rozjezdem stihli zatím pouze jediný přípravný zápas s Doubravou v Lomnici. Pod divokou remízou 4:4 se tu gólově podepsali Matěj Randák, Vavřich, Hradecký a Žabokrtský. Posledním zápasem zimy by pro jenišovické hráče mělo být, pokud se najde hratelné hřiště, měření sil s turnovským dorostem.

DIVIZE ŽEN
Od přelomu ledna a února nezahálely ani turnovské ženy. V týdnu se trénovalo ve čtvrtek na umělé trávě pod Gymnáziem, neděle byla vyhrazena hale v ZŠ Jenišovice. V sobotu 20. 2. absolvovaly divoženky Energo Cup v Mělníku, kde skončily osmé. Generální zkouškou na jarní rozjezd bude přátelák s druholigovou Boleslaví, jenž je naplánován na sobotu 12. 3. do Krnska. Prvním mistrákem má být o týden později v Mírové duel s Kounicemi, ovšem na zdejším hřišti řádila divoká prasata (TvA informovalo) a na náhradní trávě II na MFS v Turnově zase maká těžká technika…
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 24)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.