STARONOVÝ NOVÁČEK I. B TŘÍDY – TJ SOKOL PĚNČÍN

0

Je to již fotbalově symbolických 11 let, co došlo k transformaci Pěnčína, který to z okresního spanilou jízdou dotáhl až do krajského přeboru, a Turnovem, živořícím tehdy v okresních soutěžích. Vzniklý tým funguje v divizi dodnes, a tak zásadní změna proběhla právě v Pěnčíně. V roce 2011 se domluvili bývalí hráči Pěnčína, že obnoví svou činnost pod křídly TJ Sokol. Hned v první sezoně vykopali III. třídu a letos jako nováček projeli jako nůž máslem okresním přeborem, když střelecky je táhl především Štefan Mihálik, autor rekordních 53 branek! Od sezony 2015/ 2016 tak budou pěnčínští fotbalisté po letech opět působit v I. B třídě – skupina západ.

„Postup jsme slíbili našim fanouškům, což jsme splnili, takže sezonu hodnotím velice kladně. Ostatně z šestadvaceti zápasů jen pět, i když situaci komplikujících porážek, hovoří za vše,“ konstatoval spokojený trenér Radek Kotrman. Ten to jako pátý nejmladší člen kádru chvílemi neměl vůbec jednoduché, protože vnutit své představy matadorům Zdražilovi, Mihilíkovi či Žďárskému prý dalo dost zabrat. Vše však fungovalo jak má, o čemž dostatečně přesvědčivě vypovídá celkem 112 vstřelených branek, což v průměru činí přes 4 góly na zápas. 

Téměř samostatnou kapitolou v tomto směru byl exligový Štefan Pišta Mihálik, který se do střelecké listiny zapsal hned 53x! „Je však pravdou, že ke konci soutěže hráči hráli hlavně na Pištu, aby na toto úctyhodné číslo dosáhl, takže lví podíl na tomto ojedinělém úspěchu má převážně též celý tým a nejde jenom o zásluhu jednotlivce,“ připomněl hrající kouč Kotrman, a právě podle něj byl týmový duch klíčovým momentem postupu. Před spolehlivým gólmanem Piršelem ovládali střed hřiště zkušení exturnováci Mendlík, Škréta a Zdražil, a góly si navzájem připravovali Mynář s Mihálikem. Na krajích lítali mladí z turnovského rezervního celku – Jaček, Matějíček a Lhoták s Vondráčkem. „Dostatečný kádr tedy máme, na tréninky nás chodí tak 15 až 18, a se zápasy je to podobné. Leckdy bylo pro mě těžké rozhodnout, na koho nezbude dres,“ pral se se smíšenými pocity pěnčínský lodivod. 

A bude prý hůř. Na kraj začíná mužstvo trénovat v rámci přípravy dvakrát týdně, a to každé úterý s kondiční trenérkou a ve čtvrtek herně. Míru připravenosti pak prověří přípravné zápasy s účastníky krajských soutěží. V sobotu 25. 7. zavítají do Pěnčína Hejnice, které první srpnový den pořádají Memoriál M. Pecháčka, jehož se vedle domácích, Višňové a Stráže n. N. zúčastní i Pěnčín. K poslední herní přípravě přijedou 8. srpna Ruprechtice.

Jako u všech celků v kraji, také zde proběhla řada přestupových rošád. Největším překvapením je asi odchod střelce Mihálika na zahraniční angažmá – v modrožlutém dresu působil dva roky a na I. B třídu se moc těšil. „Přejeme Pištovi, aby ho nový tým stejně jako my vyzdvihl na trůn krále střelců a zviditelnil jeho jméno jako obec Pěnčín. Jako náhrada přichází Robert Beneš. Do branky k Patriku Piršelovi jsme angažovali zkušeného Martina Semenského. Oba mají divizní zkušenosti z Turnova. Věříme, že budeme i v kraji předvádět kvalitní fotbal a pohybovat se v horní části tabulky, abychom přilákali co nejvíc našich, ale i nových diváků,“ ukončil rozhovor Radek Kotrman, aby za své svěřence poděkoval za podporu nejen jim, ale také sponzorům a za vytvořené podmínky hlavně obci Pěnčín.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 24)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.