V ROVENSKU MAJÍ NOVÉ HASIČSKÉ AUTO

0

Zaplněné náměstí v Rovensku pod Troskami v pátek 17. listopadu bylo svědkem slavnostního předání nového auta pro dopravu členů místního sboru dobrovolných hasičů. Nová dodávka Ford Tranzit přišla na 900 tisíc korun, 450 tisíc bylo získáno z dotace ministerstva vnitra, 300 tisíc věnoval Liberecký kraj, zbylých 150 tisíc doplatilo město z rozpočtu. Podle Zdeňka Borovičky, náměstka pro ekonomiku Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, patří městu poděkování za příspěvek, a všichni doufají, že spolupráce města s dobrovolnými hasiči bude na výtečné úrovni pokračovat i nadále. „V posledních letech stoupla podpora státu na nákup hasičské techniky, v Rovensku by bylo potřeba ještě obměnit automobilovou stříkačku, která je stará již 43 let,“ dodal Borovička. Podporu hasičům a jejich práci ocenil také starosta Okresního sdružení hasičů v Semilech a turnovský zastupitel Arnošt Černý. Na místě byli také zástupci okolních sborů z Ktové, Karlovic, Štěpánovic a Blatce.

Rovenské náměstí bylo slušně zaplněné…

Starostka Rovenska Jiřina Bláhová poděkovala za dlouholetou práci končícímu starostovi SDH Janu Šourkovi, poté symbolicky – k 17. listopadu – zazvonila klíči od nového vozidla, které předala současnému veliteli sboru Janu Šourkovi ml. Hasičům poděkovala za práci pro obec, za organizování dětských dnů a dalších společenských akcí, slíbila také v budoucnu se zabývat obměnou hasičské stříkačky, byť tady jsou náklady na její pořízení již poměrně vysoké.

Nový Ford a cisternová stříkačka z roku 1974

Sbor dobrovolných hasičů v Rovensku pod Troskami byl založen již v roce 1882! Novou hasičskou zbrojnici mají ve městě od roku 1959, postavena byla v rámci tehdejší akce „Z“, tedy víceméně svépomocí. Členové sboru zasahovali u stovek požárů, hodně se vzpomíná na štědrovečerní požár na Týně v roce 1986, kdy v rovenských rodinách měli Ježíška až pozdě v noci, nebo o den později.
Současné vybavení sboru představuje stále provozuschopnou motorovou stříkačku Stratílek z roku 1932, dále je to cisterna CAS 25 se stříkačkou z roku 1974, Avii na přepravu osob z roku 1986 nyní nahradil nový Ford Tranzit.

Interiér nového vozidla

Nový přívěsný vozík pro své potřeby si zdejší hasiči dodělali sami

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.