PRŮVOD S ANDERSENEM SE NAKONEC USKUTEČNIL

0

V pátek 9. října se měla uskutečnit z jara odložená Noc s Andersenem – jubilejní 20. ročník. Turnov patří mezi zakladatele této oblíbené republikové akce, každoročně na průvod městem vyráží stovky lidí, převážně rodičů s dětmi. Program pak vždy pokračuje na jednotlivých „spacích“ místech, což jsou školy, školky i knihovna v Jeronýmově ulici. Zde probíhá večerní část programu, která končí společným čtením před usnutím. Akce vždy trvá až do sobotního dopoledne.

„Letos prostě nebylo dáno. Přitom se do Turnova měli sjet všichni kmotři stromů Pohádkovníků a další čestní hosté, měli jsme poklepat na základní kámen stavby nové knihovny. Na jaře i nyní na podzim nám akci překazila vládní opatření v boji s pandemií koronaviru. Smutné na tom všem je, že letos naše knihovna slaví 200 let!“ řekla knihovnice Eva Kordová, která Noc s Andersenem v Turnově každoročně organizuje.

Oficiální průvod se uskutečnit nemohl, přesto to nevzdala, posbírala „několik věrných“ a v pátek 9. října vpodvečer od knihovny do městského parku k poslednímu zasazenému Pohádkovníku vyrazila s vírou, že akce se v obvyklém formátu uskuteční 26. března 2021.

Letošní Noci s Andersenem se ale můžete stále ještě zúčastnit. Doma. Fotografie společného čtení dětí a rodičů, ale i třeba písemné zprávy nebo namalované obrázky posílejte na adresu: EvaKordova@seznam.cz.
Kulturnov žije!

Kulturnov žije!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.