DOBRÁ ZPRÁVA: JIZERA JE PLNÁ RYB! (VIDEO)

0

V sobotu 19. června dopoledne se uskutečnil třetí ročník dětských rybářských závodů v Turnově na Jizeře. Pořadatelem byla místní organizace Českého rybářského svazu. Úkolem dětí bylo v průběhu tří hodin ulovit co nejvíce ryb. Každá byla změřena a následně zase vypuštěna do řeky. Za každý centimetr byl bod, zvítězil účastník s nejvíce body. Letos za tropického vedra soutěžilo 44 dětí do 15 let, vesměs doprovázených rodiči či prarodiči, výjimkou nebylo ani, že u řeky ve stínu prožily dopoledne celé rodiny.

Vítězem klání mladých rybářů se stal Antonín Hašlar s 963 body (za tři hodiny nachytal úctyhodných 33 ryb!), 2. místo patří Lucii Bobkové s 915 body a 3. místo obsadil Jan Kopecký (676 bodů). „Jako spolek se snažíme o svěřený úsek řeky starat co nejlépe, před závody jsme sem vysadili deset metráků kaprů o trží velikosti 40 až 45 centimetrů. Jizera je ale plná dalších ryb, najdete tu okouny, štiky, sumce, úhoře, plotice, cejny, parmy, pstruha duhového i potočního, lipany, kapry a další,“ přibližuje Michal Malý, jednatel místní organizace Českého rybářského svazu.

Pro zájemce z řad dětí funguje ve Žluté ponorce rybářský kroužek. Dětem musí být alespoň 10 let, v průběhu roku se seznamují s rybářskou legislativou, učí se poznávat druhy ryb a pracovat s rybářskou technikou. Na konci školního roku je čekají zkoušky a po jejich zdárném absolvování dostanou rybářský lístek a svoji první povolenku, kterou od spolku získají zdarma.

„Rybařina, to je koníček na celý život. Zvlášť v dnešní hektické době je to hlavně o klidu, o hledání rovnováhy a souladu s přírodou. A když rybu nechytíte, vidíte třeba vydru, lednáčka a spoustu jiných krásných zvířat z okolní přírody…“ doplňuje Michal Malý.

Český rybářský svaz, MO Turnov, www.crsmoturnov.cz

Sobotní dopoledne u Jizery…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.