OCENĚNÍ KANTOŘI Z LIBERECKÉHO KRAJE I Z TURNOVA

0

Resort školství Libereckého kraje tradičně u příležitosti oslavy Dne učitelů ocenil dvacet nejlepších učitelů. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 8. dubna v sídle Krajského úřadu LK v Liberci. Návrhy na ocenění pedagogických pracovníků ze škol a školských zařízení pro rok 2015 byly vyhlášeny pro dvě kategorie: „Významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji“ a „Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost“. Navrhovateli byli ředitelé škol, pedagogické kolektivy, školské rady, profesní sdružení a školské asociace, Česká školní inspekce a představitelé samosprávy kraje a obcí jako zřizovatelů škol.

Z dvacítky krajem oceněných učitelů byly i dvě z Turnova:
* Stanislava Šmucrová – Se vzděláváním žáků prvního stupně na Turnovsku je profesně spojena 44 let. Působila ve školách ve Žďáru, Bělé a od roku 1976 v malotřídní základní škole Turnov-Mašov, z toho 26 let jako ředitelka školy. Její velkou zásluhou jako ředitelky školy je profilace školy rodinného typu s nadstandardními vztahy s rodiči. Má zásluhu na vytvoření stabilního pedagogického kolektivu nadšeného pro práci s dětmi. 18. Mgr.
* Jaroslava Štoudková – Je uznávaným odborníkem v oblasti speciálního školství. Prošla pozicemi učitelky, speciálního pedagoga, výchovného poradce a preventisty sociálně patologických jevů. Od roku 2004 je ředitelkou Základní školy Sobotecká, po slučování a stěhování školy nově Základní školy Zborovská v Turnově. V této škole jsou vzděláváni, jak žáci s lehkým mentálním postižením, tak žáci s těžkým mentálním či kombinovaným postižením, součástí školy bylo i speciálně pedagogické centrum specializované na poruchy autistického spektra.

201504091758_oso_27_015_ucitel

PEDAGOGY OCENIL I TURNOV
V pátek 27. března proběhlo na turnovské radnici ocenění nejlepších pedagogů, kteří svým přístupem k žákům a způsobem výuky vynikají, a zaslouží si být veřejně oceněni. Předání ocenění se zúčastnilo kompletní vedení města, starosta a obě místostarostky, vedoucí odboru školství a ředitelé škol.
Oceněny byly tyto učitelky: ZŠ Skálova – Jana Knížová, ZŠ 28. října – Radmila Laudová, ZŠ Žižkova – Jarmila Šichová, ZŠ Mašov – Stanislava Šmucrová a Zdeňka Čiháková, ZUŠ – Eva Mastníková a ZŠ Zborovská – Dana Šulcová. Všechny oceněné dostaly květinu, knižní publikaci a v upomínku pamětní list.

(Zdroj: TZ LK a města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.