SPORT VE ZKRATCE: OD FUTSALU PO VOLEJBAL

0

V pravidelném výsledkovém servisu TvA si tentokrát můžete přečíst o domácím futsalovém zápase FC Dalmach –  hráčům se i přes výraznou diváckou podporu v hledišti porazit tým z Litoměřic nepodařilo. O prvním prosincovém víkendu se uskutečnil 2. ročník házenkářského turnaje žákyň – memoriálu Lubomíra France. Hokejisté z našeho regionu nyní jezdí hrát hned na dvě místa – na tradiční zimní stadion v Lomnici nad Popelkou a nově na zrekonstruovaný „zimák“ do Jičína. V servisu je též záznam zápasu II. národní volejbalové ligy, tým Malé Skály nestačil na favorizované Chabařovice…

* FUTSAL
n201112081242_sport_169_011_futsal* II. liga, muži: FC Dalmach Turnov – Radobýl Litoměřice 1:2 (0:0). Sestava: Horáček – J. Mencl, Bernard, Krejčík, Pařízek, Zdražil, Kratochvíl, D. Hurt, V. Hurt. Branky: D. Hurt – Janda, Kocman. V prvním poločase se Dalmach tlačil dopředu, ale ztroskotával na výborně chytajícím brankáři hostů. V 8. minutě trefil Zdražil z přímého kopu tyč a na opačné straně Horáček o dvě minuty později zasáhl mimo vápno rukou a musel se odebrat do šaten za červenou kartu. V brance ho nahradil Prokopec, který v utkání podal výborný výkon. I přes šance Dalmachu poločas skončil bez branek. V druhém poločase se ve 23. minutě po přihrávce trefil Dan Hurt, když střelou bodlem pod břevno nedal gólmanovi Litoměřic sebemenší šanci. O minutu později zahrozil Radobýl střelou do spojnice. V 28. minutě bylo vyrovnáno, když Janda prostřelil padajícího Prokopce a nasadil mu klasické „housle“. O dvě minuty déle se Litoměřice dostaly do vedení Kocmanem, který lehce tečoval střelu Grunarta a Radobýl rázem vedl 2:1. I přes čtyřminutovou hru bez brankáře na konci utkání se Dalmach neprosadil a utkání tak před kvalitně obsazenou halou skončilo porážkou Dalmachu 1:2. Dalmach si nadále drží třetí příčku a tím i postupovou šanci na play-off, kam postupují první čtyři celky.

* HÁZENÁ
n201112081243_sport_170_011_hazena* Mikulášský turnaj pro nejmenší hráčky házené v kategorii mini žákyně 6+1 proběhl v hale TJ v sobotu 4. prosince. Na 2. ročník memoriálu Lubomíra France přijala pozvání družstva z Prahy, Pardubic a dokonce také z jihočeského Písku. O účast měla zájem i další družstva, ale z časových důvodů jim nemohlo být vyhověno. Turnovský oddíl byl zastoupen dvěma družstvy, kromě minižákyň (ročník narození 2001 – 2002), hrály mimo soutěž také mladší žákyně ročníku. 2000). Po každém utkání vybrali trenéři z týmu soupeřů hráčku, která se mu nejvíce líbila, a ta dostala malou odměnu. Za turnovské družstvo mini žaček si balíček od Mikuláše, čerta a anděla převzala Adélka Hrancová, v družstvu mladších žaček nasbírala nejvíce bodů brankářka Terezka Duchoňová.
Výsledky:
TJ Turnov (mini) – TJ Turnov (ml. ž.) 2:6
TJ Turnov (mini) – Sokol Písek 3:6, – Astra Praha 0:2, – Kobylisy 5:8, – Pardubice 1:6
TJ Turnov (ml. ž.) – Sokol Písek 8:1, – Astra Praha 4:3, – Kobylisy 7:7, – Pardubice 6:4
Sestava (branky):
Minižákyně: T. Duchoňová, Z. Homolková – A. Hrancová (4), V. Hrdinová (3), B. Hájková (2), E. Berndtová (2), P. Marková, E. Mlejnková, V. Víšková.
Mladší žákyně: T. Duchoňová, Z. Homolková – N. Sojková (8), K. Brožová (7), J. Krupařová (7), Ž. Palounková (5), B. Demová (4), N. Jurenková, K. Phamová.
Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

* HOKEJ
* Lomnická hokejová liga, 6. kolo základní části hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou 4. prosince: BHK Turnov – Sokol Rovensko B 2:8 (1:4, 1:2, 0:2). Sestava BHK Turnov: Volf – Mikule, Kučera, Rössler, Hájek – Fanta, Sojka, Odcházel – Doležal, Čvančara, Novotný – Šlechta, Sluka. Sestava Sokol Rovensko B: Kašpar – Mazánek L., Mazánek R., Bubák, Patřičný, Fajta, Pitel, Stantejský, Šourek, Buchar, Richter, Zákoutský, Fišera, Spánek. Branky a nahrávky: 15. Novotný (Hájek), 27. Novotný (Doležal) – 1. Patřičný, 3. Stantejský, 12. Mazánek L., 14. Patřičný, 21. Spánek, 26. Patřičný, 40. Mazánek L., 44. Fišera. Ve 20 členné tabulce je BHK Turnov na 11. místě, Sokol Rovensko B na 8. místě, tabulku vede Sokol Těpeře.
* Jičínské hokejové ligy, 3. kolo základní části hrané 29. listopadu na zimním stadionu v Jičíně: HC Hastrmani – HC Pěnčín/Daliměřice 14:5 (2:0, 9:1, 3:3). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kozderka A., Kutěj, Kučera, Fanta, Kapras. – Lamač M., Sojka, Sluka – Taibr, Odcházel, Šlechta L. – Lamač L., Škréta Č., Oplt. Ve 12 členné tabulce je tým z Turnovska na 9. místě.
Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 8. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou: HC Performers Turnov – HC Modřišice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), HC SDH Hnanice – HC Všeň Pojizeří 9:3 (4:2, 3:1, 2:0), HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 3:4 (0:0, 1:2, 2:2).
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

* VOLEJBAL
* II. národní liga, muži: VK Slovan Chabařovice – TJ Sokol Malá Skála 3:0 (19,16,19), 3:0 (19,19,23). V 15. a 16. kole zavítali Maloskalští na palubovku Chabařovic, které bojují o čelo ligové tabulky. Do zápasu vstoupili velmi dobře, v úvodu dokonce vedli 4:0. Pak soupeř zvýšil obrátky a srovnal stav na 4:4, poté se obě družstva se přetahovala ve vedení. Za stavu 10:8 pro Skaláky to vypadalo, že by mohli v setu odskočit. Ovšem následné čtyři chyby otočili stav na 10:12 a do druhého technického oddechového času odcházeli za stavu 15:16. V koncovce hráči Chabařovic zpřesnili hru, prosazovali se více na síti a třetí set skončil porážkou hráčů z pod Pantheonu 25: 19. Zbylé sety měly podobný průběh. K prvnímu zápasu nastoupili: Novák, Krňák, Kovář, Finke, Kobr, Brychcí a Lukáš, střídali Mach a Hořák.
První dva sety odpoledního utkání se sobě podobaly nejenom hrou, ale i výsledkem. Hostující hráči nedokázali ubránit soupeře na síti, k tomu se přidal i špatný pohyb, hra se zlepšila až ve třetím setu, ale na vítězství to nestačilo. Sestava druhého zápasu: Pražák, Kovář, Kobr, Finke, Mach, Brychcí a Lukáš, střídali Novák, Krňák a Hořák. „Nelze klukům upřít snahu, ale bez bojovnosti a většího nasazení to na Chabařovice nestačilo. Znovu je nutno poděkovat našim neúnavným fanouškům za podporu,“ hodnotil další ztracenou sobotu trenér Preisler. Více na www.tjmalaskala.wbs.cz
* Výsledky 1. kola českého poháru starších žáků, hráno 4. a 5. prosince v Českých Budějovicích: Turnov – Český Krumlov 0:2 (-14, -8), Turnov – Ústí n. Labem 2:1 (23,-19,13), Turnov – Slavia Liberec 0:2 (-15,-24), Turnov – Litvínov 2:0(11,15), Turnov – České Budějovice B 1:2 (23,-19,-13), Turnov – Krnov 2:0 (22,20), Turnov – Kometa Praha A 0:2 (-18,-16). Sestava: Dan Koudelka, Tomáš Kuncíř, Ondřej Zikuda, Adam Peklák, Patrik Mizera, Patrik Filinger, Ota Procházka, Dan Svoboda, trenér Peklák st.