ŽELEZNOBRODSKÁ SKLANDA (SUPŠS ŽELEZNÝ BROD) A CRYTUR TURNOV BUDOU SPOLUPRACOVAT

0

Memorandum o spolupráci s turnovskou firmou Crytur podepsala Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod. „Spolupráce s Cryturem je pro nás opravdový milník,” říká Libor Doležal, ředitel železnobrodské školy. „Máme hlubokou a intenzivní spolupráci s řadou opravdu skvělých firem ze sklářského průmyslu, za což jsme velmi vděční, a pro naše žáky a absolventy s uměleckým a sklářským zaměřením je to skvělá příležitost. Ale spolupráce s Cryturem a možnost uplatnění pro žáky našeho oboru aplikovaná chemie v jedné z předních světových společností, to je doslova senzace,” dodal Doležal.

Podpis memoranda, zleva pánové Doležal a Houžvička

„Studenti železnobrodské sklandy vždy vynikali širokým záběrem a dobře se u nás uplatnili,” říká Jindřich Houžvička, majitel a generální ředitel společnosti Crytur. „Věřím, že naše spolupráce pomůže k nám do Cryturu přilákat nadějné a talentované absolventy školy,” řekl Houžvička. „Najdou uplatnění v jedné z nejlepších světových firem v oboru výroby a zpracování syntetických krystalů,” zdůraznil Houžvička.

„Snažíme se výbornou kvalitu naší výuky podpořit intenzivní spoluprací s předními regionálními firmami v oboru,” komentuje podpis memoranda o spolupráci s Cryturem ředitel Doležal. Připomněl, že železnobrodská střední škola spolupracuje s firmami, jako jsou Preciosa, Moser, Desko, Technosklo Držkov, Sklárny Poděbrady, ACL a dalšími. „Není to jen spolupráce na papíře, ale naši žáci ve firmách opravdu absolvují praxe a brigády. Všechny firmy patří ve svém oboru ke špičce jak v českém, tak přinejmenším evropském měřítku,” dodal Doležal.

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod má stoletou tradici, poskytuje vzdělání v oborech design skla, technologie skla, aplikovaná chemie a produktový design. Mezi nejznámější absolventy patří Blanka Matragi, Rony Plesl, Zdeněk Lhotský, Ladislav Oliva, Oldřich Plíva, Milan Hlaveš, Lucie Svoboda, Markéta Krajčovičová a další. Řada méně známých absolventů se velmi úspěšně uplatňuje v kreativních i technických oborech ve špičkových firmách v České republice a Evropě.

Crytur je jednou z předních světových společností na zpracování a výrobu syntetických krystalů. Svůj úspěch staví na vysoké odbornosti a špičkovém výzkumu a vývoji. V České republice je ve svém oboru jediná, v Evropě má pouze tři konkurenty a v celosvětovém měřítku soutěží s deseti firmami.

(PR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.