DIVIZNÍ FOTBALOVÝ TÝM OPĚT PROHRÁL, ŽENY UTRPĚLY DEBAKL

0

Ohlédnutí za fotbalovým víkendem začínáme u týmu žen, který v prvním jarním utkání na domácí pěnčínské půdě prohrál vysoko s týmem Čechie Tuklaty 0:5. Nedařilo se ani jejím kolegům v divizi. Ti vezou z Kutné Hory dvougólovou porážku.  V krajském přeboru si to v derby rozdali fotbalisté FK Pěnčín-Turnov B a Sedmihorek. Šťastnější byli hráči divizní rezervy Turnova, Sedmihorky se dál potýkají s existenčními starostmi. V I. A třídě remizovala Mírová s Lomnicí, Jenišovice prohrály v I. B třídě se Železným Brodem. Více v následujícím přehledu:

FOTBAL ŽENY

* III. Česká liga žen – sk. B: FK Pěnčín-Turnov WW – Čechie Tuklaty 0:5 (0:3). V úvodu prvního domácího duelu turnovských žen se v netradičním sobotním čase (10.30 hod!) hrála vyrovnaná partie a v 10. minutě Janečková trefila dokonce břevno! Tento okamžik jakoby předznamenal další vývoj událostí.
V 18. minutě napřáhla z dálky tuklatská Králíková a Homolková byla na její přesnou střelu krátká – 0:1! Po nedůrazném obranném odkopu hostující hráčky domácí brankářku zaskočily podruhé. Rozhozená Homolková pak po dvou fantastických zákrocích pustila školácky míč za svá záda potřetí. Minutu před poločasovým odchodem do kabin mohla vykřesat naději Filingerová, ale mířila jen těsně vedle.
Po bouřce v šatně domácí hráčky přitlačily soupeřky, hrající v té chvíli už jen v deseti, k jejich šestnáctce, ale jako vždy se žádná z nich nedokázala prosadit střelecky. Veškeré naděje na zvrat pak pohřbila Drholcová, která fatální chybou „namazala“ Dvořákové a ta nabídnutou tutovkou nepohrdnula. Táž hráčka pak vysoké vítězství Tuklat završila v 83. minutě, když si její rohový kop srazila do vlastní klece Homolková… Rozhodčí Šarbort, ŽK 0:0, diváků 60, sestava: Homolková – Václavíčková (46. Bočoková), Drholcová, Machová, Červinková – Suchardová, Filingerová, Janečková, Randáková – Mikulová (72. Pekařová), Jiránková (46. Rácová).

Výsledky XIII. kola: Poděbrady – J. Lhota 0:0, Tuklaty – Všestudy 0:1, Bohemians – Kounice 5:0, Hradištko – Čáslav 1:0, Mělník – K. Hora 7:0, ostatní výsledky XIV. kola: Všestudy – Poděbrady 2:2, J. Lhota – Bohemians 1:0, Kounice – Hradištko 0:11, Čáslav – Mělník 2:1, K. Hora – M. Hradiště 1:4.

DIVIZE C

* Sparta Kutná Hora – FK Pěnčín-Turnov 2:0 (2:0). Jen přetrvávající střelecká impotence a absence jakéhokoliv fotbalového štěstíčka připravila Turnov o další, pro záchranu tolik důležité body. Na Bártův gólmanem odvrácený pokus reagovali Kutnohorští nejprve břevnem, ale v 18. minutě se přece jen mezi Kamischovy tyče trefil Melechovský. Turnovský brankář pak musel své spoluhráče podržet, za což se mu tito odvděčili alespoň gólovou snahou, ovšem Koťátko po Bártově rohu hlavičkoval těsně mimo! Trest přišel záhy, to když se domácí Vácha ocitl až na hranici Kamischova brankového území a zblízka pojistil vedení. S tím mohl něco udělat Ježek, ale na Wintera nevyzrál.
Podobně se poté vedlo také agilní modrobílé dvojici Bárta – Petřík, ale ke smůle našich reprezentantů v sobě nikdo střelecké vlohy opět neobjevil. Neuspěl ani střídající Vavřich, který se den předtím hned dvakrát za poločas prosadil v dresu B-týmu v derby s FK Sedmihorky.
Hráči FK Pěnčín-Turnov se tak o další bytí v soutěži musí poprat v neděli 21. dubna, kdy na turnovském městském fotbalovém stadionu hostí od 17.00 hodin Náchod.

Branky 18. Melechovský, 33. Vácha, rozhodčí Haleš, ŽK 0:1, diváků 200, sestava: Kamisch – D. Hurt, Hybner, Novotný, Petřík – Koubek, Benek (46. Havlín), Koťátko, V. Hurt (65. Vavřich) – Bárta, Ježek.

Dohrávky: Letohrad – K. Hora 3:3, Holice – Náchod 0:5, Lhota – D. Králové 3:2, Dobrovice – Pardubice B 1:2, ostatní výsledky: Semily – Ústí 1:0, N. Bydžov – Mšeno 1:1, D. Králové – Jirny 0:2, Náchod – N. Paka 0:1, Dobrovice – Lhota 3:0, Pardubice B – Holice 5:0, Svitavy – Letohrad 5:1

16. Holice                                   21    2    1   18   13:64   7

n201304152249_sport_54_013_fotbal* FK Pěnčín-Turnov B – FK Sedmihorky 3:2 (2:1). Tradiční derby Turnovska nabídlo v aprílovém počasí oboustranně atraktivní podívanou. Ve 20. minutě Jaček hledal svým trestným kopem hlavu Vavřicha a ten otevřel sobotní střelecké dostihy. Hosté bojující o záchranu hrozili především ze standardních situací, jejichž exekutorem byl vesměs Pavlíček. Vyrovnání však přišlo až po půlhodině hry, kdy Pařízek křížnou přihrávkou našel Mencla, ten přistrčil Vávrovi, který se rázem řítil sám na Hyku v brance domácích. Její strážce jeho první pokus sice vyrazil, ovšem zpět ke karlovickému útočníkovi a poté se míč od jeho nohou přece jen dostal za brankovou čáru – 1:1! Netrvalo ani pět minut hracího času, pěnčínský Zdražil trefil z trestňáku břevno Koubusovy brány a pro ostrostřelce Vavřicha nebylo problémem skórovat podruhé.
Do druhého poločasu oba trenéři vystřídali pár hráčů a hra se rychle přelévala od vápnu k vápnu. FKS se snažil o vyrovnání, k čemuž měl velmi blízko Pavlíček, ale Hyka jeho sólo zlikvidoval. V 62. minutě byl však krátký na lob uniknuvšího Koudelky a začínalo se od nuly. Chvíli nato hlavičkoval do tyče Vávra, jenž byl poté údajně faulován ve skrumáži, ale sudí Rais to nechal na hráčích!
Čtvrthodinu před koncem Jaček přepustil další standardku Zdražilovi, který přesným provedením nedal Koubusovi sebemenší šanci a rozhodl derby. Vyrovnání totiž doslova odmítl Koudelka, který z pár kroků přestřelil prázdnou branku turnovské rezervy a po šancích do otevřené obrany výhru nedokázali pojistit D. Škréta ani Korček.

Branky 20. a 35. Vavřich, 74. Zdražil – 30. Vávra, 62. Koudelka, rozhodčí Rais, ŽK 2:4, diváků 120, sestava PěT B: Hyka – Šteffan, Matoušek, Nahodil, Čermák – Bezemek (62. Havlín), J. Škréta, Zdražil, Jaček (78. Randák) – Vavřich (46. D. Škréta), sestava FKS: Koubus – Valentýn, Vítek, Bakeš (78. Kroupa), Bangha (46. Kratochvíl) – Král (46. Koudelka), Pavlíček, Mencl, Pařízek – Vávra, Havel.

Ostatní výsledky: Desná – V. Hamry 1:0, Košťálov – Jablonec 0:1, Ž. Brod – Doubí 3:2, VTJ Rapid – Hrádek 1:0, Doksy – Pěnčín 2:1, Skalice – Višňová 4:0

1. Jablonec n. J.                            14   11   2    1     29:3    35
2. Železný Brod                              16   10   2    4    38:33   32
3. Doksy                                          15    8    2    5    31:19   26
4. VTJ Rapid Liberec                    16    6    7    3    26:25   25
5. Pěnčín                                         15    7    3    5    29:22   24
6. Hrádek n. N.                               16    6    3    7    17:17   21
7. Velké Hamry                               16    6    3    7    22:28   21
8. Višňová                                       14    6    2    6    32:25   20
9. Desná                                         15    5    5    5    25:27   20
10. Skalice                                      16    5    5    6    28:31   20
11. Pěnčín-Turnov B                    15    6    2    7    22:31   20
12. Doubí                                        16    5    1   10   19:33   16
13. Sedmihorky                            16    2    5    9    23:32   11
14. Košťálov                                  16    3    2   11   22:37   11

I. A TŘÍDA

* Mírová p. Koz.  – Lomnice n. Pop. 2:2 (0:1). V sousedském derby dvou soupeřů se zcela odlišnými starostmi se zrodila remíza. Mírová se na jaře díky několika odloženým utkáním nemůže dostat do toho správného herního rytmu, pro hosty má bod cenu zlata, protože je udržuje ve hře o setrvání v této krajské třídě. Bližší podrobnosti z utkání od našich zpravodajů bohužel nemáme…

Ostatní výsledky: Jilemnice – H. Branná 1:2, Mimoň – Stráž p. R. 3:1, Frýdlant – Kr. Studánka 0:0, Raspenava – Harrachov 2:7, Hejnice – Cvikov 1:5, Stráž n. N. – Bozkov odloženo

1. Bozkov                                        14   13   1    0    56:16   40
2. Mimoň                                        16   10   4    2    35:28   34
3. Mírová p. Koz.                           15    8    4    3    42:23   28
4. Cvikov                                         16    8    2    6    41:30   26

I. B TŘÍDA

Utkání Kokonín – Rovensko p. Tr. bylo z důvodu nezpůsobilého hřiště na Malé Skále, kde domácí hrají svá mistrovská utkání, odloženo na středu 24. dubna, s výkopem v 17.00 hodin!

* Jenišovice – Železný Brod B 1:2 (1:0). Ani ve druhém domácím utkání nedokázal ATAX naplno bodovat. Hubené poločasové vedení mu sice zařídil Vích, ale to bylo žalostně málo. Železnobrodské Béčko dvěma trefami zápas otočilo a udrželo kontakt s čelem tabulky. „O půlce musel z hrací plochy špílmachr Bernard, jenž laboruje se zády, a pak se s přibývajícími minutami vždy projeví nedostatečná trénovanost mužstva, takže odcházíme fyzicky a soupeři to hodně usnadňuje situaci,“ ví své jenišovický lodivod Petr Randák.

Branka 26. Vích, rozhodčí Šimůnek, ŽK 3:3, diváků 60, sestava: Sucharda – Svoboda, Bubák, Vích, Pekař – Bernard (46. Kočí), Kalousek, Prkno (78. Mrkáček), Hradecký – Straka, Fiala

Ostatní výsledky: Držkov – Rokytnice 3:2, Víchová – Ruprechtice 0:8, V. Hamry B – Lučany 1:0, Zásada – N. Ves 2:2, zápas Plavy – Mšeno B byl odložen!

1. Mšeno B                                     14   10   2    2    56:23   32
2. Držkov                                         14   11   2    1    51:19   35
9. Velké Hamry B                           15    5    1    9    29:38   16
10. Plavy                                          14    4    3    7    22:28   15
11. Rovensko p. Tr.                      15    4    3    8    18:36   15
12. Kokonín                                    13    3    3    7    21:36   12
13. Nová Ves n. Pop.                    14    3    3    8    24:44   12
14. Víchová n. J.                             15    2    2   11   20:46   8

OKRESNÍ SOUTĚŽE

OP Semilska: Lomnice B – M. Skála 3:3, Bělá – Kruh 3:1, Mříčná – Martinice 4:0, Mírová B – Stružinec 1:1, Roztoky – Libštát 2:2, Studenec – Košťálov B 3:4, H. Branná B – Vysoké odloženo

14. Kruh                                          14   3   0  11  27:61   9

OS Semilska: Benecko – Studenec B 1:0, Bozkov B – D. Branná 8:1, Z. Lhota – Horka B 2:5, Vysoké B – Horka A 2:4, Poniklá – Tatobity 0:0, N. Ves B – Rovensko B a Víchová B – Libštát B odloženo

1. Bozkov B                                    15  13  0   2   73:33   39
2. Benecko                                     13   9   1   3   42:28   28
3. Víchová n. J. B                           13   7   3   3   40:22   24
4. Dolní Branná                             14   7   3   4   43:40   24
5. Horka A                                       13   7   2   4   33:27   23
6. Rovensko p. T. B                       12   6   2   4   40:36   20
7. Nová Ves n. P. B                        12   5   3   4   32:28   18
8. Poniklá                                        13   5   3   5   29:20   18