NÁDOBY NA TEXTIL: PRVNÍ SBĚR

0

Nedávno jsme na serveru TvA informovali o kontejnerech na textil (viz ZDE), které byly instalovány v prvních deseti místech v Turnově. Občané sem mohou odkládat nadbytečný textil, který může být ještě dále využit. V pátek 14. března se uskutečnil první svoz odložených textilií. Podle Zuzany Sedlákové z odboru životního prostředí radnice, se objevilo několik závažných skutečností, které by mohly ohrozit další fungování této novinky.

n200803151213_zap_121_08_plus„Lidé bohužel odkládají textil volně, ne v taškách, po otevření kontejneru vypadne ven na zem a může se zašpinit a tím znehodnotit. Někdy se objevuje ošacení i vedle kontejneru, je mokré a špinavé. Firma ho pak musí dosušit a teprve pak s ním dál pracovat,“ uvádí Sedláková. Do kontejneru podle ní lidé odkládají i to, co tam nepatří, jako papíry, plasty a dokonce i v igelitce zavázaný směsný komunální odpad určený do normální popelnice. V kontejneru u Plus Diskontu byly nalezeny dokonce zbytky látek, což byl nejspíš odpad ze specializované firmy a ten musí podnikatelé likvidovat jiným způsobem. Obsahem kontejnerů jsou i dále neupotřebitelné věci – silonové ponožky a punčocháče, koberce, pogumované textilie a podobně.

Kontejnery na textil byly v Turnově rozmístěny ve zkušebním režimu, když do nich lidé budou odhazovat věci, které tam nepatří, nebude tato potřebná služba dále rozvíjena a může i skončit.

Jaké máte zkušenosti s touto novou službou vy? Napište.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.