HVĚZDAMI LOMNICKÉHO SEMIFINÁLE BŘEZNA S MAĎAREM

0

Jestliže v páteční hokejové bitvě Turnovští svého lomnického soupeře přestříleli 5:2 (Kysela 2, Kysilka, Švík a Kotyza) až v drtivém závěru, neděle nabídla mnohem dramatičtější přestřelku se šťastným koncem pro hosty. Ty držel hlavně při přesilovkách domácích nad vodou brankář Dominik Března. Díky těsné výhře půjdou Turnovští do středečního třetího semifinálového zápasu s vedením 2:0 v zádech. V paralelním duelu je na tom stejně Jičín, který doma porazil Slavoj 8:3 a v Liberci 4:7.

HC Lomnice nad Popelkou – HC Turnov 1931 5:6 (1:1, 2:1, 2:4). Branky 10. Švík, 21. Maděra, 43., 59. a 60. Maďar, 46. Kysela, rozhodčí Zavřel, Serbus – Borecký, Grundler, vyloučení 4:6, využití 2:2, diváků 330. Sestava: Března – Jan Zákoutský, Kysilka, Jiří Zákoutský, Suska, Duda – Kotyza, Jandejsek, Maďar – Vondráček, Maděra, Miškovský – Kysela, Knap, Švík.

Po oboustranně opatrném začátku to na sebe v 10. minutě vzal Švík a procedil puk skrz Hrstku – 0:1! Jenomže potom Suska „namazal“ Maryškovi a ten se nemýlil. Konec úvodní třetiny patřil přesilovce Turnova, ale jeho dvě velké šance zlikvidoval lomnický gólman. Hned na začátku střední části hry rozjel akci ještě v přečíslení Maděra, který pak pohotově dorazil Knapovu koncovku. Převaha jednoho muže v poli přinesla vyrovnání také Lomnici, když ve 33. minutě po ostřelování Březny dostal kotouč napotřetí do jeho klece znovu namlsaný Maryška. Obrat záhy dokonal Lenfeld, který tečoval nástřel Vyhlídka z rohu kluziště a domácí byli na koni.

Jenomže v posledním dějství rozjel svou gólparádu Maďar, jenž nejprve za asistence Švíka vyrovnal na 3:3. V další přesilovce však Drahoňovský našel u zadní tyčky Rudiše a ten pohodlně zasunul na 4:3. Naštěstí pro hosty osvědčil pevné nervy Kysela a z těžkého úhlu vyrovnal. Pak hrála Lomnice dokonce v pěti proti třem, ale turnovský gólman čaroval. Když pár minut před koncem ujel Maďar a propálil Hrstku mezi betony, zdálo se být vymalováno. Omyl. Lomnickou zbraní těžkého kalibru je tečování náhozu na soupeřovu bránu a tentokrát si po vybídnutí Rudišem takto počínal zkušený Martinec a jeho vyrovnání málem zbořilo zimák. Ani to však nebylo v infarktovém závěru vše, protože Maďar švihem zápěstí poslal na Hrstku černou gumu, ta zaplavala až do sítě a hattrick zkompletovaný v jediné a poslední minutě rozhodl o výhře hostů, kteří už šestici před prázdnou domácí bránou k ničemu nepustili.

Třetí utkání semifinálové série pokračuje ve středu 2. března na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově. Další derby slibující napínavou podívanou začíná v 19.00 hodin. Rozhodnout o prvním finalistovi letošního ročníku tak můžete svou podporou i VY!