KVĚTNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka tohoto jarního měsíce je ve znamení hlavní části oslav 750 let Turnova. Po celý květen se konají jednotlivé kulturní pořady na různých místech města, vše vyvrcholí týdnem od 21. do 29. května. Z další nabídky jsou to třeba cesty lesem pohádek, které se vrací po koronavirové odmlce, konají se koncerty, besedy, poprvé v sezoně vyjede do Českého ráje parní vlak…

Sobota 30. dubna
* ČESKÝ RÁJ DĚTEM 2022. V sobotu 30. dubna se můžete těšit na již 17. ročník zahájení turistické sezony v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. V letošním putování v okolí města Turnova si děti i dospělí vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží malou odměnu.
Start (8.30–11.00) bude 150 m od žst. Turnov-město (po červené turistické značce směr Valdštejn) a cíl ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově. Zde čeká na všechny bohatý kulturní program a zajímavé atrakce pro děti. V cíli se také bude losovat o hodnotné ceny partnerů. Celý den vyvrcholí příjezdem krále Granáta s královnou a družinou a symbolickým předáním vlády nad pohádkovou krajinou. Trasa pochodu: žst. Turnov, město – rozhledna Hlavatice – hrad Valdštejn – Pelešany – Maškova zahrada (5,5 km). Trasa pochodu povede po značených cestách a místních komunikacích a není vhodná pro kočárky. Akce je pro účastníky zdarma. Dospělý doprovod platí při vstupu do areálu hradu Valdštejn 30 Kč – na hradě Valdštejně se budou odehrávat krátká divadelní představení souboru ZŠ Žižkova. V areálu Maškovy zahrady bude od 12.00 do 16.00 hodin probíhat kulturní program.
* STRUHY OPEN AIR. Klub lyžařů Turnov si vás dovoluje pozvat na nultý ročník hudebně-kulturní akce při příležitosti pálení čarodějnického ohně v prostorách Ski areálu Struhy. Zahájení ve 14.00 hodin, od 15.30 hodin hraje první kapela, v 18.30 hodin bude zapálen oheň. Zahrají kapely: NekrmiT, HalloDrn, Soundfrall, Snap Call a DJ Hubert. Připraveno bohaté občerstvení.
* EXPEDIČNÍ KAMERA 2022. Tradiční festival cestovatelských a sportovních filmů. Filmový festival, kino Sféra na Střelnici od 17.00 hodin.
* PÁLENÍ ČARODĚJNIC. Sbor dobrovolných hasičů Rovensko p. Tr. srdečně zve na tradiční Pálení čarodějnic na Liščí Kotce od 18.00 hod. Občerstvení zajištěno.
* ČARODĚJNICE NA LUKÁCH. Tradiční akce proběhne i v Turnově Na Lukách. Začátek v 16.00 hodin. Ve spolupráci se Žlutou ponorkou zde proběhnou soutěže pro děti a před zapálením ohně (zhruba v 19.00 hodin) se odehraje vyhlášení Miss malá čarodějnice. Podrobnější informace najdete na internetových stránkách SDH Turnov: www.sdh-turnov.webnode.cz.

Sobota 30. dubna a neděle 1. května
* VŠEŇSKÁ POUŤ. Tradiční pouťové atrakce na hřišti pod školou, poutní mše v kostele… Více na www.vsen.cz.

Neděle 1. května
* JUBILEJNÍ DVACÁTÝ ROČNÍK MÁJE NA VALDŠTEJNĚ. Po dvouleté nucené pauze způsobené pandemií koronaviru se na hradě uskuteční jubilejní 20. ročník přednesu melodramu „Máj“ v režii hudebního skladatele Zdeňka Zahradníka. Ten verše nejznámějšího díla Karla Hynka Máchy spojil s hudbou a vznikla tak zajímavá kompozice básnických veršů a příjemné hudby. Zdeněk Zahradník se svým melodramem pravidelně vystupuje na místech s Máchou spojených. Je to i hrad Valdštejn, který slavný básník romantismu navštívil během svých poutí do Krkonoš. Jeho údajná podobizna se dodnes nachází v kapličce sv. Jana Křtitele, před kterou se představení koná. Návštěvníci budou moci představení zhlédnout od 14.00 hodin na prvním nádvoří. Vstupné je 120 Kč.

Úterý 3. května
* LOBBY HERO. Česká premiéra hry významného amerického dramatika a filmového režiséra Kennetha Lonergana (např. Místo u moře, Margaret, Na mě se můžeš spolehnout). Pro Činoherní studio Ústí nad Labem inscenaci nastudoval významný český filmový režisér Jan Prušinovský (mj. Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Kobry a užovky, Most!) Děj se odehrává v New Yorku, ve vrátnici jednoho domu na Manhattanu. Je to příběh o odpovědnosti s kriminální zápletkou. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin.

Středa 4. května
* FOTOGRAFIE NA PLÁTNECH BŘETISLAVA JANSY. Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír a Fotostudio BJ vás zvou na fotografickou výstavu Břetislava Jansy. Zahájena bude ve středu 4. května v 17.00 hodin a zhlédnout ji bude možné ve foyer KC Střelnice až do 7. července.
* ZDENĚK VACEK: ZEMĚ PŮLNOČNÍHO SLUNCE. Pět cest autostopem po nejodlehlejších oblastech Norska, Švédska a Finska za Severním mysem u ruských hranic. Podíváme se i na Lofotské ostrovy, norské fjordy a projedeme neobydlenou oblastí Finnmark. Cestovatelský klub, kino Sféra od 18.00 hodin.

Čtvrtek 5. května
* TJ Sokol Turnov zve na tradiční AKADEMII. Přehlídka cvičení a skladeb jednotlivých oddílů a slavnostní otevření zrekonstruovaného stropu. Sál sokolovny ve Skálově ulici od 17.00 hodin.
* SPISOVATELÉ DO KNIHOVEN: HANA LUNDIAKOVÁ. Spisovatelka a songwriterka je na nezávislé hudební scéně známá pod pseudonymem Stinka. Vydala ceněné knihy Vrhnout (2010), Černý Klarus (2012) a Imago. Ty trubko! (2014). Její nezaměnitelný barbarský, animální, svobodomyslný, magický styl psaní se promítá i do jejích písní. Chystá další knihy a nové projekty, hudební, výtvarné a filmové. Knihovna na vlakovém nádraží od 17.00 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ TENTOKRÁT O TURNOVU. Poslední Kavárenský kvíz v sezoně bude výjimečně věnovaný jednomu tématu, kterým bude vzhledem k oslavě 750 let město Turnov. Přijďte prověřit své znalosti o Turnovu. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten s předstihem nahlásíte e-mailem na romana.holubova@kcturnov.cz. Vždy vyčkejte na zpětné potvrzení o registraci. KUS na Střelnici od 18.00 hodin.

Pátek 6. května
* FILIPÍNSKÝ DUCHOVNÍ LÉČITEL Josue Palitayan. Setkání proběhne v prostorách v Turnově, na Havlíčkově náměstí čp. 54 (Jóga Lucie Vlčková). Od 14.00 hodin modlitba, od 14.15 hodin léčení. Více na filipinskylecitel.eu.

Sobota 7. května
* 30. ročník CESTA LESEM POHÁDEK ve Všeni, 30. ročník. Start od 9.00 do 11.00 hodin na hřišti Kopanina nebo u ZŠ Všeň. Více na www.vsen.cz.
* 10. ROČNÍK POHÁDKOVÉHO LESA ZA LOUPEŽNÍKY NA DRÁBOVNĚ. Start je od 9.30 do 11.00 hodin u vstupu na červenou turistickou značku mezi Voděrady a Převahy (u Malé Skály), ukončení zhruba v 15.00 hodin. Letos s kratší trasou asi 3,5 km. V cíli na všechny čeká diplom a u stánku se můžete občerstvit a opéct si buřty. I letos budete mít možnost ochutnat tradiční nepřekonatelný trdelník! Parkování přímo na startu. Vstupné: 70 Kč, děti do 4 let zdarma. Výtěžek z akce bude použit ve prospěch ZŠ Jenišovice. Více informací na www.jenisovice-detem.cz.
* JE ÚCHVATNÁ. Divadelní představení v podání Divadelního spolku z Tatobit. Sál radnice v Rovensku p. Tr. od 19.00 hod.

Neděle 8. května
* HAŠKOVA VELOCIPIÁDA, 20. ročník. Všeň, hřiště Kopanina od 13.00 hodin. Více na www.vsen.cz.
* MÁJOVÁ SLAVNOST. Město Turnov si vás dovoluje pozvat na Májovou slavnost, která v neděli 8. května od 14.00 hodin zaplní náměstí Českého ráje. Slavnost je součástí oslav 750 let od první písemné zmínky o Turnovu. Májová slavnost, kterou město pořádá ve spolupráci s HZS Libereckého kraje, hasičskými sbory regionu a turnovskými organizacemi, se koná u příležitosti Dne vítězství, Dne matek a v neposlední řadě k svátku svatého Floriána, který je patronem hasičů. Můžete se těšit na koncert místních kapel Vanity, Waldovy Matušky a What the Funk, historický hasičský útok a mnoho dalšího. Na náměstí bude k nahlédnutí hasičská technika, ale také stánky turnovských organizací nebo města Turnov. Zajištěn je program pro děti a také občerstvení. Slavnostní odpoledne vyvrcholí v 17.00 hodin ve Skálově ulici pietní vzpomínkou.

Pondělí 9. května
* CABARET ŠULIN RŮŽ. Pořad travesti skupiny Techtle Mechtle a Kočky. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 340 Kč, na místě 370 Kč.

Úterý 10. května
* TURNOVSKÝ MAJÁLES. Tradiční průvod masek městem, letos na téma Superhrdinové. Průvod do letního kina projede městem od mostu v Palackého ulici. V letním kině na něj naváže kulturní program.
* NEJVÝZNAMNĚJŠÍ SOPKY ČESKÉ REPUBLIKY. Jan Bubal, geolog Muzea Českého ráje v Turnově, představí nejdůležitější vyhaslé sopky v České republice. Neopomene zmínit i kopce sopečného původu v našem regionu. Knihovna na vlakovém nádraží od 17.00 hodin, vstupné dobrovolné.

 

Středa 11. května
* MUSICA FORTUNA: 750 TÓNŮ PRO TURNOV. Smíšený pěvecký sbor Musica Fortuna zve své věrné příznivce i širokou veřejnost na koncert při příležitosti oslav výročí města Turnova. Nebudou chybět zajímavý host ani osvědčená doprovodná kapela. Městské divadlo od 19.30 hodin.

 

Čtvrtek 12. května
* TURNOV 750 LET. Setkání nad starými fotografiemi a dějinami Turnova a také pohled na současnost a budoucnost města. Přednáší David Marek, historik Muzea Českého ráje Turnov, hosty pořadu budou také Tomáš Hocke, starosta města, a místostarostka Petra Houšková. Klub penzionu Žižkova, začátek ve 14.00 hodin.
* JARNÍ HUDEBNÍ PODVEČER s písničkářkou Maruškou Špačkovou – Ouhrabkovou. Knihovna na vlakovém nádraží od 17.00 hodin.
* KRVAVÉ STRÁNKY HISTORIE: BITVA U KRESČAKU. Poslední zastavení v cyklu „Krvavé stránky historie“ je inspirováno bitvou u tzv. Kresčaku (Crécy), která se odehrála na konci srpna roku 1346. Neodehrála se na našem území, ale v poměrně vzdálené Francii. Pro české poměry však měla dalekosáhlé důsledky v nejrůznějších směrech, jelikož se jí zúčastnili hned dva čeští panovníci. Hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka od 18.00 hodin.

 

Pátek 13. května
* TOMÁŠ HALÍK. Hostem posledního večera cyklu besed „O literatuře“ v této sezoně bude prof. Tomáš Halík. Setkání se uskuteční v netradičním prostředí městského divadla, jeho moderátorem bude jako vždy Petr Vizina. Setkání s prof. Halíkem se koná v předvečer svatojanské pouti v kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti v Železném Brodě, kde prof. Halík tradičně celebruje poutní mši svatou. Papež Jan Pavel II. ho jmenoval poradcem Papežské rady pro dialog s nevěřícími (1990), Benedikt XVI. čestným papežským prelátem (2008). Je členem Evropské akademie věd a umění a řady dalších institucí, obdržel řadu literárních i jiných cen doma i v zahraničí. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstup zdarma.

Sobota 14. května
* XV. ročník festivalu KYTARA V ČESKÉM RÁJI – TURNOVSKÉ KYTAŘENÍ. Od 10.00 hodin proběhne v prostorách ZUŠ na náměstí přednáška uznávaného pedagoga hry na kytaru Rostislava Coufala na téma – metodika výuky hry na kytaru. Přednáška je určena především pro všechny učitele hry na tento nástroj. Od 14.00 hodin v prostorách Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov vystoupí kytarový soubor Corthica složený ze žáků ZUŠ Turnov, ZUŠ Jablonec n. Nisou a ZUŠ Mnichovo Hradiště. Koncert bude doplněný o sólová vystoupení mladých kytaristů. Od 18.00 hodin je ve velkém sále ZUŠ Turnov připraven koncert světově uznávaného mezinárodního kytarového kvarteta Guitar4mation, jejímiž členy jsou přední kytaristé a pedagogové z České republiky, Rakouska a Polska – Petr Saidl, Martin Schwarz, Michal Nagy a Martin Wesely.
* FESTIVAL SVOBODY UKRAJINĚ. Louka u koupaliště v Kacanovech, začátek v 15.00 hodin. Vystoupí kapely: Těla, Ovčie kiahne, Přehmat, Rozumbrothers, Tres Udos, The Boband, Debill Heads a Ruda Hancvencl s loutkovým divadlem. Vstupné 250 Kč na místě, 200 Kč v předprodeji (předprodej na koupališti v Kacanovech).
* ROH: La traviata. Záznam opery z Royal Opera House v Londýně. Opera v kině, kino Sféra od 19.00 hodin, vstupné 260 Kč, 230 Kč děti, studenti, senioři a ZTP.
* MÁJOVÁ ZÁBAVA v sokolovně v Přepeřích. Hraje kapela Prorock. Vstupné 150 Kč. Rezervace na tel. 737 064 227. Začátek ve 21.00 hodin.

Neděle 15. května
* DÍLNA MÝDLOVÁ A DÁRKY PRO MAMINKU. Dárečky pro maminky k svátku matek, doplněné výrobou mýdla a aranžování kytiček. Tatínkové mají možnost tvořit se svými dětmi pro maminky. Dětské oddělení knihovny od 10.00 hodin.
* KONCERT NA PODPORU ONKOLOGICKY NEMOCNÝCH A JEJICH RODIN. Amelie, z. s., společně s pěveckým sborem My Gospel ze Železného Brodu chtějí tímto benefičním koncertem nejen částečně zajistit bezplatné poskytování služeb, ale i zviditelnit nutnost psychosociální podpory onkologicky nemocných a jejich rodin. Více informací o organizaci na www.amelie-zs.cz. Husův sbor v Turnově od 18.00 hodin.

Úterý 17. května
* POHÁDKOVÝ PODVEČER: BAREVNÉ POHÁDKY. Hraje divadlo Rolnička Jarmily Enochové. Dětské oddělení knihovny od 16.00 hodin.
* POHOVKA: JAN PIRK. Na květnové „Pohovce“ bude hostem Josefa Klímy kardiochirurg, emeritní přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM, prof. MUDr. Jan Pirk. Pochází ze tří dětí, jeho otec Otto Pirk i děd Karel Pirk byli také lékaři. Studia dokončil v roce 1972 a začal pracovat v nemocnici v Nymburce. Později vyhrál konkurz na místo vědeckého aspiranta v IKEM a od 1. října 1974 zde pracuje. V roce 1991 se stal přednostou Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM, v témže roce provedl svou první transplantaci srdce. Hudební doprovod obstarají Andy Seidl a Pavel Půta. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstupné 250 Kč, 200 Kč seniorské.

Středa 18. května
* IGOR ARDAŠEV – KLAVÍRNÍ RECITÁL. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. V osmdesátých a devadesátých letech minulého století se stal laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu a v roce 1990 obdržel 1. cenu v soutěži Marie Callasové v Aténách. Jeho repertoár zahrnuje široké spektrum období a stylů a nevyhýbá se ani hudbě na pomezí žánrů, např. interpretaci skladeb Jaroslava Ježka. Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 210 Kč.

Čtvrtek 19. května
* SPISOVATELÉ DO KNIHOVEN: TIM POSTOVIT. Narodil se v roce 1996 v Kyjevě na Ukrajině. Vyrůstal však v Českém středohoří. Básně psal nejdříve ve své mateřštině, od šestnácti let píše ale česky. V současné době studuje ruskou filologii na FF UK. V roce 2019 debutoval básnickou sbírkou Magistrála, verše z ní byly zastoupeny v ročence Nejlepší české básně. Účinkuje v rámci platformy Slam poetry CZ. V roce 2019 získal sdílený titul mistra ČR v duo slamu. Básně publikoval v periodikách Tvar, Literarni.cz, Kulturní noviny, Artikl a dalších. V roce 2021 vydal sbírku básní Motýlí pavilon. Je členem Asociace spisovatelů. Živí se jako učitel češtiny pro cizince. Žije v Praze. Knihovna na vlakovém nádraží od 17.00 hodin.
* FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA KRKONOŠE: VZPOMÍNKY (autorem je polský reportér a novinář Jacek Jaśko). Po vernisáži fotografií proběhne vzpomínkový večer na polskou horolezkyni Wandu Rutkiewicz – jedna z nejúspěšnějších osobností v historii světového horolezectví. Jako třetí žena na světě, první Evropanka a první Polka vystoupila na Mount Everest a jako první žena na světě zdolala vrchol K2. Atrium Muzea Českého od 17.00 hodin. Vstup volný. Večer moderuje Barbora Kolouchová (Gregorová), polonistka, horolezkyně a cestovatelka pocházející z Turnova. Výstava a vzpomínkový večer se uskuteční ve spolupráci s Polským institutem v Praze.
* ROH: Labutí jezero. Přímý přenos baletu z Royal Opera House v Londýně. Kino Sféra od 20.15 hodin, vstupné 260 Kč, 230 Kč děti, studenti, senioři a ZTP.

Pátek 20. května
* MONSTERA DELICIOSA. „Co se stane, když seberete komediantům jejich volnost a uzamknete je do pomyslné, stísněné klece jeviště?“ Hořkosladké ponoření se do nitra, ve kterém tři muži vítají do svých životů křehkost, vystupují na nebesa a usilují si o život. Tři klauni v ideálním prostoru, ve kterém nemohou žít. Hraje soubor Squadra Sua z Prahy. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.

Sobota 21. května
* POHÁDKOVÝ LES V ROVENSKU POD TROSKAMI. Již 30. ročník putování Boreckými skalami nad městem, proměněnými v pohádkovou říši. Připravena bude také výstava fotografií z uplynulých ročníků. Start je od 12.00 do 15.30 hod. Z Turnova jede do Rovenska speciální parní vlak. Vstupné dospělí 70 Kč, děti zdarma.
Parní vlak jede z Turnova v 10.17 hodin. Zpět jede v 11.28 hodin. Odpolední vlak vyjíždí z Turnova ve 12.17 hodin, zpět vyjíždí v 15.28 hodin. Více na www.3100134.cz.
* DEN OTEVŘENÉ PALUBY – JARNÍ PŘEHLÍDKA. Den otevřené paluby Žluté ponorky v Husově ulici nabídne ochutnávku „ponorkové“ činnosti v jednotlivých kajutách. Od 11.00 hodin si budete moci vyzkoušet práci v jednotlivých kroužcích, v 15.00 hodin začne jarní přehlídka – taneční a hudební vystoupení v sále v přízemí, a pokud počasí dovolí, tak i na zahradě.
* TURNOV 750: ZAHÁJENÍ TÝDNE OSLAV. Křest knihy Dějiny Turnova, koncert Podkrkonošského symfonického orchestru a ohňostroj. Slavnostní večer, letní kino Turnov od 19.00 hodin, vstup zdarma. Více informací k týdnu oslav přineseme v samostatném článku.

Neděle 22. května
* VALDŠTEJNSKÁ POUŤ. Pro návštěvníky je připraven pestrý program. V předhradí se mohou děti svézt na historickém dřevěném kolotoči či prověřit svou přesnost na dětské střelnici. Nebude chybět ani stánkový prodej řemeslných a regionálních výrobků, přičemž hudební kulisu vytvoří flašinetář – veterán. V areálu hradu proběhnou divadelní představení v režii loutkařského souboru Na Židli, vystoupení Řehečského kvarteta s lidovými a jarmarečními písněmi a dětská výtvarná dílna pod záštitou Centra pro rodinu Náruč. Program vyvrcholí v hlavní hradní dominantě – v kapli – varhanním koncertem Radka Rejška. Právě s tímto místem jsou spojeny tradice valdštejnské pouti, kam se ubírali poutníci za sv. Janem Nepomuckým, jemuž je kaple zasvěcena. Po celý den bude areál hradu kompletně přístupný včetně hlavních interiérů, kde budou k dispozici průvodci. Těšíme se na vás.

Úterý 24. května
* VEČER NA SBOŘE: JOSEF PEPSON SNĚTIVÝ. Autorský večer českého hudebníka, spisovatele, cestovatele, překladatele a nakladatele, který představí svou literární tvorbu a hudební umění. Součástí večera bude také prodej knih a autogramiáda. Dům Na Sboře od 18.00 hodin.

Středa 25. května
* TURNOV – MĚSTO KULTURNÍCH ZÁŽITKŮ. Na talkshow s Jindřichem Šídlem, Luďkem Mádlem a Václavem Knopem naváže divadelní představení Záblesk turnovské Společnosti Bloumající Veřejnosti. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstup zdarma.

Čtvrtek 26. května
* CESTOVATELSKÝ ČTVRTEK: TO NEJLEPŠÍ Z JIŽNÍ AMERIKY. Jaroslav Líska v Jižní Americe navštívil 10 zemí, v Riu byl ve favele sv. Marty, v deštném lese v okolí Iquitos a na Amazonce u místních Indiánů… Hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka, sálek ICM, začátek v 18.00 hodin.

Sobota 28. května
* JAROSLAV TO SPÍSKAL. Společenství turnovských herců a muzikantů, Turnovské divadelní studio A. Marek, Astmatic Philharmonic Orchestra, Musica Fortuna a Kulturní centrum Turnov uvádí jako dárek Turnovu k jeho výročí původní divadelní hru se zpěvy z historie města s názvem JAROSLAV TO SPÍSKAL aneb Krvavá neděle ve městě nad Jizerou. Hrají: Theresia Anna Hakenová, Petr Hofhans, Lukáš Špetlík, Tobiáš Hofhans, Artuš Hašek, Jan Runštuk, Lenka Meixnerová, Lenka Dekány, Martin Hybler, Jirka Kohoutek, Klára Jandová, Ivan Kunetka nebo Jan Hájek j.h., Eva Kordová a další. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné 200 Kč.

Sobota 28. a neděle 29. května
* STAROČESKÉ TRHY. Festival řemesla, hudby a divadla, to jsou Staročeské řemeslnické trhy v Turnově. V letošním roce se koná již 25. ročník této akce a snad nikdy předtím nebylo tak důležité podpořit řemeslníky v jejich práci. Staročeské řemeslnické trhy se za dobu svého konání staly jedinečnou reprezentativní akcí, setkáním těch nejlepších, které oblasti řemeslné tvory v Libereckém kraji a celé České republice máme. Park u letního kina a areál Muzea Českého ráje. Podrobný program přineseme v samostatném článku.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – POHÁDKOVÝ PARK. Poslední květnový víkend se zámecký park opět promění v místo, kde si děti zasoutěží na různých stanovištích a setkají se spoustou pohádkových postav.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.