PENZION NA CHLUMU V PLAMENECH

0

Dnes o půl čtvrté odpoledne byl ohlášen požár penzionu na Chlumu v části obce Vyskeř (Lažany). V oznámení obdrželi hasiči informaci, že je již střecha v plamenech. Po příjezdu na místo byla část objektu s apartmány zcela zasažená požárem. Hasiči měli velmi ztížené podmínky pro zásah. Penzion se nachází mimo hlavní komunikaci ve strmém svahu, který nebyl sjízdný pro mobilní požární techniku. Většina cisteren tak musela zůstat zhruba 150 metrů nad penzionem. Pro zlepšení sjízdnosti komunikace byl povolán posypový vůz a traktor s radlicí.

V první fázi se hasiči soustředili na ochranu druhé části objektu s restaurací. Tu se podařilo před plameny uchránit. Místo zásahu bylo rozděleno na tři úseky, poplach byl vyhlášen celkem dvanácti okolním jednotkám dobrovolných hasičů. V době vzniku požáru se v objektu nikdo nenacházel, nikdo nebyl zraněn.

201701272025_zap_34_2017_pozar

Během zásahu hasiči rozebírali trhacími háky a dalšími nástroji plechovou střešní konstrukci, pod kterou se požár neustále šířil. V 18.17 hodin hlásil velitel zásahu lokalizaci, poté hasiči ještě dohašovali skrytá ohniska. Příčina požáru a škoda jsou předmětem šetření hasičských vyšetřovatelů a Policie ČR.
(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz)

201701272025_zap_35_2017_pozar

sonna.com.ua/catalog/polotentsa/

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.