FUTSALISTÉ VÁLÍ, BODOVALY I HÁZENKÁŘKY ANEB VÍKENDOVÝ SPORTOVNÍ SOUHRN

0

Souhrnné zpravodajství z víkendového sportovní dění na Turnovsku nelze než nezačít velkou pochvalou hráčům a příznivcům futsalu v podání FD Dalmach. Mužstvo ve druhé lize hraje dobře, chytli se i diváci, stovka hrdel v hale TJ ve Skálově ulici, to už je slušná podpora. Další velmi pozitivní zprávou je, že konečně také bodovaly turnovské házenkářky. V posledním podzimním zápase vyhrály v Milevsku!

* FLORBAL.

Neděle 23. listopadu

Muži A – 3.liga mužů – divize II . (turnaj odehrán v SH Varnsdorf)

USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 7:3 ( 1:0; 2:2; 4:1)

TJ Turnov – SK Paintball Varnsdorf 11:4 ( 3:0; 3:2; 5:2)

Starší žáci – Liberecká liga starších žáků (turnaj odehrán ve sportovní hale ve Smržovce)

TJ Turnov – SK Paintball Varnsdorf 1:7

FBC Liberec – TJ Turnov 14:2

Podrobnosti najdete na www.florbalturnov.wz.cz

 

* FUTSAL. V neděli 23. listopadu odehráli futsalisté FC Dalmach ve II. lize mimořádně povedené utkání: FC Dalmach – TS Bakov n J. 7:3 (3:1). Po úspěšných domácích zápasech s Andy a Indossem jsme v Turnově hostili další celek ze silné čtyřky favoritů – TS Bakov nad Jizerou. Bakovští hráči se mohou pyšnit slavnou futsalovou minulostí vyvrcholenou dosažením titulu mistra ČR v roce 2000. Poprvé v sezoně v našich barvách nastoupil nejlepší střelec loňské divize A J. Petřík a výrazně tak posílil ofenzívu Dalmachu.
Sestava FCD: Bursa, Bakeš, Krejčík, Mencl J., Mencl R., Zdražil, Palounek, Kulhánek, Petřík (Koubus, Pecka) – trenér Mencl J. Branky FCD: Petřík 3, Kulhánek 2, Palounek. Diváků 110.
Pro TvA: Karel Palounek, FC Dalmach, e-mail: fcdalmach@centrum.cz, www.fcdalmach.ic.cz

 

* HÁZENÁ. V sobotu 22. listopadu sehrálo družstvo žen další ze zápasů II. ligy: HC Milevsko – TJ Turnov 15:21 (5:13). K poslednímu utkání podzimní sezony jely turnovské ženy do jihočeského Milevska v neúplné sestavě. Kromě omluvených Víškové, Mlejnkové, Stýblikové a Tiché se nepodařilo uzdravit Šárce Gahlerové a na poslední chvíli se z rodinných důvodů musela omluvit i Nikola Poláková. Kádr žen tak rozšířila turnovská dorostenka Markéta “Hádě”. Úvod zápasu tentokrát vyšel turnovským hráčkám, které v 17. minutě utkání vedly již 1:9. Ve druhém poločase hostující celek z Turnova polevil v obraně a opět se několikrát projevila neschopnost proměnit vyložené šance. Na štěstí neproměňovaly ani soupeřky. Turnovačky si udržovaly 6-ti brankové vedení až do konce utkání a po dlouhé době se jim podařilo zvítězit. Střelecky se dařilo Adéle Vališové a Adéle Koubkové.

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová  – Adéla Vališová (7/3), Adéla Koubková (6), Markéta Neuhäuserová (3/1), Romana Kohoutová (2), Vladimíra Ševrová (2), Marie Poláková (1), Jana Nalezencová (nedostala na post pivota přihrávku) .

Jedenáctičlennou tabulku vede bezkonkurenčně družstvo Loko České Budějovice, turnovské hráčky přezimují na 9. místě.

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, e-mail: sevrova@iex.cz

 

n200811252204_sport_51_08_pripravka* HOKEJ. Přípravka BHK Turnov. Zápasy hrané na kluzišti v Lomnici nad Popelkou.

Přátelské utkání BHK Turnov – HC Dvůr Králové-Náchod 19:1, branky – Havel 6, Hnízdo 3, Hujer 4, Kinčl 3, Nevosad 2, Ploc 1.
Mistrovské utkání BHK Turnov – HC Dvůr Králové-Náchod 11:0, branky – Havel 4, Hnízdo 2, Nevosad1, Hujer 2, Ploc 1, Halamka Marek 1.

Sestava: Petr Havel, Marek Hnízdo, Marek Halamka, Matěj Kinčl, Matěj Halamka, Daniel Ploc, Martin Hujer, Tomáš Márk a Lukáš Nevosad, brankaři – Michal Šašek, Matěj Kopecký, trenéři Radek Kopecký, Standa Šašek.

Turnovští jsou v tabulce na 1. místě.

Pro TvA: Libor Šlechta, BHK Turnov, libor.slechta@tiscali.cz , www.bhkturnov.wz.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI, zápasy 10. kola hrané hrané od pátku 21. do neděle 23. listopadu na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou.

HC Všeň Pojizeří – HC Sokol Turnov 1:4

HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 1:5

HC Modřišice – SDH Troskovice 6:3

 

Tabulka a statistiky NPL po 10. kole:

1. HC Performers Turnov

2. HC Všeň Pojizeří

3. HC Sokol Turnov

4. HC SDH Hnanice

5. SDH Troskovice

6. HC Modřišice

Pro TvA: Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz www.bhkturnov.wz.cz

 

n200811252204_sport_50_08_volej* VOLEJBAL. Krajský přebor ženy, sobota 22. listopadu, hala TJ Skálova ulice: TJ Turnov „A“ – Stráž nad Nisou 2:3, 2:3. Tuto vpravdě zimní, neboť zasněženou sobotu jsme se sešly na domácí palubovce. Našim chlapcům „A“ nepřijel včas soupeř, takže jsme měly dostatek času i prostoru na rozcvičení.

Naprosto nechápu, jak může družstvo Stráže být na posledním místě v tabulce! Čtyři ženy mezi 40-45 lety, dvě mezi 35-40 lety a jedna 51letá předvedly na hřišti doslova polařský koncert! Dle mého soudu prostě přijelo 7 polařek, které navíc dobře smečovaly, blokovaly a zejména zalejvaly! Naše hra byla minimálně v prvním zápase nemastná neslaná a ty dva upocené vítězné sety mají možná hodnotu nějakého bodu.

Druhý zápas se odehrál v duchu o něco bojovnějším a soupeřky malinko polevily v ostražitosti, čímž nám daly šanci uhrát opět dva sety, nicméně svoji převahu si udržely.

Hrály: Bernatová Petra, Brožová Blanka, Capoušková Lada, Ječná Iva, Kabátová Monika, Pernicová Eva, Tomanová Míša, Tomová Jiřina, Vacíková Pavla.

Pro TvA: Eva Pernicová, e.pernik@seznam.cz

 

* VOLEJBAL. 4. kolo krajského přeboru 1. třídy mužů, sobota 22. listopadu: TJ Zikuda Turnov –  TJ TANVALD 3:0, 3:0 (25:16, 25:18, 25:14) a (25:17, 25:14, 25:15). Hosté přijeli jen s torzem týmu v šesti lidech a podle toho průběh obou utkání vypadal. Domácí družstvo nastoupilo v obvyklé sestavě.

Pro TvA trenér Martin Mareš, maresov@seznam.cz ; www.turnovvolej.wz.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.