START FOTBALOVÉHO PODZIMU NA DOHLED

0

O nadcházejícím víkendu se rozjede podzimní část nového mistrovského fotbalového ročníku 2013 – 2014. Soutěže okresu Semily již začaly, přičemž přebor už má za sebou II. kolo! Premiéru si odbyl též divizní Turnov, o jehož aktuální situaci TvA již informovalo (ZDE). Z organizačních změn v FK Pěnčín-Turnov by měla těžit také divizní rezerva, kterou i nadále povede nový kapitán A-týmu Josef Petřík. Ten bude opět spoléhat na zkušenosti Janů – Zdražila a Škréty, po dohodě s trenéry dorostu by měli být do hry víc nasazováni dorostenci Nedošetko, Náhlovský, Tvrdý, Dlouhý a další, kteří se již připravovali s Áčkem. Celek, který z důvodu časového zaneprázdnění opustil liberecký Nahodil a Jaček (posílí místní Sokol!), odehrál tři přípravy, když nejprve doma podlehl Sedmihorkám 1:2, poté přehrál 3:2 Velké Hamry a poté rozstřílel Mírovou 9:0.

„Výsledky nepřeceňuji, a jestliže máme konečně plnit funkci divizní rezervy, rozhodující budou až ty mistrovské. Střelecky se dařilo především Havlovi, který si během jednoho startu připsal hatrick. Krom toho jsme trénovali dvakrát týdně i samostatně. Soutěž začínáme v neděli s Bozkovem,“ shrnul Josef Petřík. Pomyslný otazník visí zatím jen nad postem brankáře. Semenský ještě není zdravotně zcela fit a Šrajer odešel vypomoci Košťálovu. Mezi tyčemi se tak zřejmě objeví Míra Hyka nebo mladík Malík.

FK Sedmihorky příliš změn před podzimem nehlásil. U mužstva zůstává zkušený trenér Jiří Tymich, pod jehož taktovkou Karlovičtí díky skvělému jaru zachránili nejvyšší krajskou soutěž. V přípravě na další mistrovskou sezonu se tu trénovalo 3x týdně, a herní připravenost prověřilo šest přátelských utkání. V Hořicích podlehl FKS 3:1 (Špína), v derby vyhrál v Pěnčíně s Turnovem B 1:2 (Vavřich 2) a remizoval s Železným Brodem 2:2 (Vavřich 2). V Mnichově Hradišti přišla prohra 4:2 (Vavřich 2), aby si tým spravil chuť v Bílé, kde vyhrál 2:6 (Vavřich a Koudelka 2, Kroupa, Pařízek). Vítězstvím 3:0 skončil i zápas v Rovensku. Jak vidno z výčtu autorů branek, nejlepším střelcem přípravy se stal jednoznačně Vavřich, který je pod sedmero horami na hostování z divizního Turnova. „Zatím jsme spokojeni. Mírovi to tam padá, tak jen doufejme, že tomu tak bude i nadále. Do kádru, kam se vrátil Patrik Dvořák, postupně zabudováváme především naše odchovance, jmenovitě Červinku, Holého, Maturu a brankáře Lamače. Ten bude krýt záda Koubusovi, protože Prokopce jsme půjčili na hostování do Doubravy. Stejně tak tomu je v případě Pavlíčka, Špíny a Krále,“ podotkl předseda klubu Petr Bajer.

Na „svatou trojici“ doplní naše reprezentanty v libereckém KP SK Mírová p. Koz. Po organizačních změnách v klubu a odchodu klíčového hráče Marka Jíry do Bozkova, byl kádr v první řadě doplněn o turnováky Koubka a Kulhánka. Dále přichází zkušený špílmachr Leoš Bernard z Jenišovic a hostování prodloužil karlovický střelec Špína. „V létě jsme odehráli asi pět přípravných zápasů, jejichž výsledky zatím není třeba pitvat. Do přeboru jdeme s očekáváním věcí příštích a leccos napoví už sobotní derby v Sedmihorkách. Věřím, že doma, kde jsme dali do pořádku trávník, nejsme proti některým soupeřům bez šance. A pak ve fotbale je možném všechno,“ prohlásil trenér nováčka Zbyněk Kotrman.

O výsledcích letní přípravy se nechtěl příliš bavit ani Petr Randák, kouč FC ATAX Jenišovice. „Ve všech třech zápasech, ať už v Hradišti (2:0) nebo doma s Kosmonosy (0:1), jsme tahali za kratší konec a vstřelili pouze jedinou branku Kalouskem v Rozstání (2:1).“ Jenišovický lodivod se bude muset obejít bez režiséra hry Bernarda, kterého by měl nahradit v opačném směru přicházející Žabokrtský. Konkurentem gólmanu Suchardovi bude novic Gombár. „V jednání je ještě angažmá Drahoňovského ze Sedmihorek, ale ještě nejsou dotažena do konce. Své další účinkování v našich barvách zvažuje veterán Jirka Šimek, takže uvidíme. Momentálně před sebou vidím sezónu modlení,“ dokončil s notnou dávkou nadsázky Randák.
 
TJ Sokol Rovensko p. Tr.  – ani letošní letní přestávka pranic nezměnila na svém obvyklém, léty zažitém průběhu. „Trénovalo se víceméně individuálně, zápas jsme odehráli pouze jeden, ale ten stál za to. V hodně kombinované sestavě jsme se Sedmihorkami drželi bezbrankový stav až téměř do konce, ale nakonec jsme podlehli 0:3. Ve středu se v modulovaném tréninkovém zápasu ještě utkají oba naše celky,“ přiblížil hrající předseda Marek Náhlovský. Podle něj budou modrobílí opět spoléhat na stabilně dobré výkony gólmana Vrabce, herní kvalitu bratrů Malých, exsemilského Štěpničku a minienklávu karlovických hostů – Pařík a Kněbort, kteří jsou těsně před podpisem dohody.

Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.