VÍKENDOVÉ FOTBALOVÉ VÝSLEDKY: ROVENSKO PROHRÁLO 12:0!

0

Divizní tým Turnova si hravě v neděli poradil s posledním mužstvem soutěže – VTJ Rapidem Liberec, kterému nasázel čtyři branky. Hůř jsou na tom naše týmy z ostatních soutěží. Sedmihorky remizovaly bez branek, pěnčínská divizní rezerva vyhrála, ale ve špatných výsledcích bohužel pokračuje Mírová pod Kozákovem. Domácí prohra s Mimoní znamená poslední místo v tabulce! Ještě hůř to letos na podzim vypadá v Rovensku pod Troskami v I. B třídě. Prohra v Pěnčíně 12:0 (!) a setrvale poslední příčka v tabulce mnoho optimismu do žil nevlévají.

DIVIZE C

* FK Pěnčín-Turnov – SK VTJ Rapid Liberec 4:0 (4:0). Branky 16. Kmoníček, 37. Papoušek, 42. Ježek, 44. V. Hurt, rozhodčí Šimeček, ŽK 1:1, diváků 220. Sestava: Malík (16. Zoul) – D. Hurt, Ginzel, Soběslav, Petřík – Kmoníček, Janů (62. Novotný), Beníšek, V. Hurt (69. Finklár) – Papoušek, Ježek (54. Bárta).
Čtvrthodinu úvodního tlaku domácích ukončila 16. minuta, v níž D. Hurt zatáhl míč po pravé straně, vrátil jej pod sebe na Kmoníčka a ten jej uklidil přesně k tyči! Po chvíli se o podobné na druhé straně pokusil Papoušek, ale V. Hurt z jeho náhry trefil pouze břevno! Pak mohl skórovat Ježek řítící se sám na Zíku, ale ve finále si sám ukopl míč, takže liberecký brankář jej v pohodě sebral. Ve 37. minutě zahrával z úctyhodné vzdálenosti trestný kop internacionál Papoušek, jeho dělovka „zaplavala“ a Zíka musel lovit ze svého čeřenu podruhé. To jej tak rozhodilo, že vzápětí neudržel ve své náruči lehounký míč a Ježek mohl pohodlně dopravit nejdůležitější fotbalovou rekvizitu do sítě jinak snaživých hostů potřetí! Minutu před vypršením prvních 45 minut si D. Hurt zopakoval svůj výlet k vápnu vojáků, jeho střílený centr Ježek ještě minul, ale bratr Vojtěch dobíhající na zadní tyč si už věděl rady – 4:0!
V druhém poločase, kdy domácí především kontrovali hru a svůj náskok, zaujalo jen několik momentů. Nejprve trestňák exlibereckého kapitána Janů odvrátil Zíka na roh. Poté na něj Petřík vyslal Papouška, ale stejně jako jejich další vzájemný duel dopadl i tento ve prospěch gólmana poslední VTJ. Prubířskou zkouškou modrobílého ataku na špici bude další divizní kolo, v němž Turnov zajíždí do Nové Paky, které má z loňského ročníku co vracet.

Ostatní výsledky: Ž. Brod – D. Králové 4:1, V. Mýto – Živanice 1:2, Jablonec – N. Paka 0:4, Náchod – K. Hora 4:3, Svitavy – Dobrovice 3:1, Letohrad – Pardubice B 2:2, Ústí – Trutnov 3:5

1. Nová Paka                                              12   9   2   1   36:12   29
2. Dobrovice                                               12   8   2   2   30:12   26
3. Pěnčín-Turnov                                      12   7   2   3   29:15   23
4. Ústí n. O.                                                12   6   1   5   26:19   19
5. Kutná Hora                                            12   6   1   5   19:17   19
6. Dvůr Králové n. L.                                 12   5   3   4   23:17   18
7. Pardubice B                                           12   5   3   4   17:13   18
8. Jablonec n. J.                                        12   4   4   4   18:20   16
9. Letohrad                                                 12   5   1   6   19:22   16
10. Svitavy                                                   12   4   4   4   17:21   16
11. Živanice                                                12   4   3   5   17:17   15
12. Trutnov                                                  12   4   1   7   20:32   13
13. Železný Brod                                        12   3   3   6   16:26   12
14. Vysoké Mýto                                          12   2   4   6   15:22   10
15. Náchod                                                  11   2   3   6   15:26   9
16. VTJ Rapid LBC                                    12   2   1   9   11:29   7

* FK Doksy – FK Sedmihorky 0:0. Rozhodčí Nádeník ŽK 2:2, diváků 120. Sestava: Koubus – Kratochvíl, Bakeš, Vítek, Bangha – Pařízek (63. P. Dvořák), Valentín, Mencl, Koudelka, Kroupa (89. D. Dvořák) – Červinka (78. Špína).
Po domácím zaváhání s Lípou se hráči FKS odjeli rvát se o mistrovské body k Máchovu jezeru. První poločas byl proto převážně i bez zraněného útočného hrotu Vavřicha v jejich režii. V největší šanci této části hry ovšem Valentín po svém samostatném nájezdu na dokského brankáře dloubákem přeloboval nejen jeho, ale také branku! Domácí kontrovali nebezpečnou hlavičkou, ale Koubus měl dobře postavené tyče.
Druhý poločas se nesl ve snaze Doks rozhodnout utkání pro sebe, avšak byli to naopak hosté, kdo se mohl radovat víc. Jenže to by Červinka z malého vápna nesměl mířit nad a Kroupův pokus zastavit tyč! „Při troše štěstí jsme na zdejší horké půdě mohli vyhrát, ale bod je také dobrý,“ uznal vedoucí mužstva Míra Kobrle.

* Jiskra Mšeno – Pěnčín-Turnov B 1:3 (0:2). Branky 20. (pk), 40. a 60. Randák, rozhodčí Kadlec, ŽK 1:1, diváků 40. Sestava: Hyka – Tvrdý, Šteffan, Nedošetko, Čermák – Bezemek, Kunst, J. Škréta, Randák (85. Náhlovský) – Korček, Dlouhý (46. D. Škréta).
Divizní rezerva si chtěla napravit reputaci po zbytečně „uteklé“ výhře s Doubím a povedlo se. Dobrému kolektivnímu výkonu dominoval především Randák, jenž si do svého střeleckého zápisníčku připsal hattrick. Své střelecké představení načal již ve 20. minutě, kdy byl v šestnáctce domácích faulován Dlouhý, což sudí potrestal pokutovým kopem. Byť nadvakrát, ale přece jen se hosté díky v dorážce úspěšnému exekutorovi ujali vedení. Chvíli před přestávkou  sobotnímu šuterovi nabil ostrými náboji Korček a když po návratu z kabin Randák svůj hattrick zkompletoval, nebylo na stadionu u jablonecké přehrady co řešit. Mšeno se zmohlo pouze na čestný úspěch, a to ještě díky nešťastné teči pěnčínské obrany.

* SK Mírová p. Koz. – Jiskra Mimoň 0:4 (0:1). Rozhodčí Šmíd, ŽK 2:2, ČK 1:0 (Koubek), diváků 110. Sestava: Jíra – Masařík, Hejduk, M. Zelnický, Mrňák – Kulhánek, Horák, Bernard (67. Michal Kovář), Koubek – Tokan, Beneš (46. Beneš).
Snahu nováčka brzdí nejen úzký kádr, ale zejména nedisciplinovanost některých rádoby posil. Psychická frustrace se promítá do řady červených karet a po zraněném Špínovi (otřes mozku) bude trenéru Kotrmanovi v sobotním derby s B týmem Turnova chybět opět zcela zbytečně vykartovaný Koubek. Mírová si sic vytvořila první šanci, ale míč se D. Zelnickému v rozhodující chvíli svezl… Hostům ke skórování stačil rohový kop ve 20. minutě, po němž se míč biliárovým způsobem dostal za Jírova záda poprvé. Hůř mohlo být záhy, ale před domácím gólmanem zcela osamocené (!?) duo mimoňských útočníku poslalo míč nad prázdnou bránu! Jenže hned po rozehrávce druhého dějství chybovala Mírová v rozehrávce a bylo to 0:2! Střídajícího Beneše pálícího z úhlu pak vychytal brankář hostů a Kulhánkova dělovka jenom orazítkovala tyč. V 67. minutě další pohromě zabránil dobrým zákrokem Jíra, ale chvíli nato už byl krátký na gólový lob z otevřené obrany – 0:3! Po chycené šibenici pak přišla 84. minuta v níž M. Zelnický prohrál vzdušný souboj a Jíra přibitý na lajně mohl jen bezmocně sledovat, jak míč končí u tyče v jeho síti počtvrté.

Ostatní výsledky: Doubí – Semily 0:2, Desná – Bozkov 6:3, Višňová – Skalice 3:2, Č. Lípa – Hrádek 0:1

1. Višňová                                                     11  10  1   0   30:14   31
2. Semily                                                       11   7   1   3   27:14   22
3. Bozkov                                                       11   6   2   3   29:22   20
4. Skalice                                                      10   6   1   3   22:13   19
5. Pěnčín-Turnov B                                    11   5   3   3   17:12   18
6. Doubí                                                        11   5   2   4   20:16   17
7. Doksy                                                        11   5   2   4   12:11   17
8. Hrádek n. N.                                             11   5   1   5   19:21   16
9. Mšeno                                                       11   4   3   4   32:11   15
10. Sedmihorky                                          10   3   3   4   11:12   12
11. Česká Lípa                                            11   3   2   6   14:15   11
12. Desná                                                     11   3   0   8   20:33   9
13. Mimoň                                                     11   1   2   8   11:32   5
14. Mírová p. Koz.                                        11   1   1   9   10:48   4

I. B TŘÍDA

* FC Pěnčín – Sokol Rovensko p. Tr. 12:0 (1:1). Rozhodčí Dytrt, ŽK 2:2, diváků 80. Sestava: Vacek – Rympler, Houška, Náhlovský, Hanzl – Kněbort, L. Malý, Špína, Pařízek – Novotný, Pařík (78. Zajíc).
Po povinné domácí výhře nad Lučany, kdy skalní příznivce potěšila hlavně zlepšená hra, se Rovenští bez opor Brabce, Mencla, režiséra hry Štěpničky a střelce Procházky, opět propadli do výsledkové turbulence. Domácí celek triumfoval ve všech činnostech a výsledkem hosty „odevzdaného“ duelu byla ostudné prohra, kterou nikdo z vedení oddílu ani hráčů nechtěl víc komentovat! „I kdybychom dorazili v plné síle, Pěnčín je trochu někde jinde než my,“ přiznal jeden z rovenských plejerů, jenž si nepřál být jmenován.

* Sokol Rokytnice n. J. – FC ATAX Jenišovice 4:1 (4:0). Rozhodčí Vít, ŽK 1:1, diváků 50. Sestava: Sucharda – Straka, Drahoňovský, Šimek (46. Gombár), Svoboda (46. Skalický) – Hradecký, Zabokrstký, Bubák, Resl – Prkno, Holeček.
Jenišovičtí vyrazili do hor bez svého kouče Petra Randáka (třídní sraz) a kapitána – špílmachra Kalouska. Přes veškerou snahu kombinované sestavy tato nestačila na rychlou kombinační hru domácí jedenáctky, která postupem času matematickou řadou navyšovala skóre, ovšem jen v prvním dějství. To druhé totiž vyhráli hosté, když jediného čestného úspěchu se hráči ATAXu dočkali až v 72. minutě, a to z kopaček střídajícího veterána Skalického.

Ostatní výsledky: Ž. Brod B – Hodkovice 1:2, Kokonín – Ruprechtice 0:0, Zásada – Lučany 3:2, Držkov – V. Hamry B 0:0, Kr. Studánka – Plavy 2:0

1. Pěnčín                                                11   9   1   1    44:9   28
2. Držkov                                                 10   7   2   1    31:9   23
3. Krásná Studánka                             11   7   2   2   34:12  23
4. Rokytnice n. J.                                   11   7   1   3   21:13  22
5. Ruprechtice                                       10   6   2   2    27:9   20
6. Plavy                                                    11   6   1   4   15:22  19
7. Zásada                                                11   6   0   5   24:30  18
8. Hodkovice                                           11   5   0   6   22:34  15
9. Železný Brod B                                   11   4   1   6   19:21  13
10. Velké Hamry B                                 11   2   4   5   19:25  10
11. Jenišovice                                        11   3   1   7   19:26  10
12. Kokonín                                             11   2   2   7   18:37   8
13. Lučany n. N.                                      11   1   2   8   15:31   5
14. Rovensko p. Tr.                               11   1   1   9   15:46   4

OKRESNÍ SOUTĚŽE

Semilsko – OP: Libštát – Lomnice B 4:3, Studenec – M. Skála 2:2, Vysoké – Roztoky 3:1, Bozkov B – N. Ves 4:3, Stružinec – Mříčná 1:4, Bělá – Košťálov B 3:2, H. Branná B – Víchová 5:3

1. Stružinec                                             13   9   0   4   48:17   27
2. Libštát                                                 12   9   0   3   37:17   27
3. Bělá                                                     13   8   2   3   31:20   26
4. Lomnice n. Pop. B                            13   6   3   3   43:26   24
5. Košťálov B                                          13   7   1   5   28:20   22
6. Roztoky n. J.                                        13   7   1   5   28:24   22
7. Studenec                                             13   6   3   4   28:22   21
8. Horní Branná B                                  13   5   3   4   32:30   18
9. Bozkov B                                              13   6   0   7   25:49   18
10. Nová Ves n. Pop.                             13   4   1   8   24:39   13
11. Malá Skála                                        13   4   1   8   16:35   13
12. Mříčná                                                12   4   0   8   25:37   12
13. Víchová n. J.                                      13   3   0   9   22:37   9
14. Vysoké n. J.                                       13   3   0  10  17:34   9

OS – západ: Poniklá – Tatobity 3:0

1. Semily B                                              10   9   1   0    44:9    28
2. Kruh                                                       9   6   0   3   29:14   18
3. Poniklá                                                10   5   1   4   25:16   16
4. Tatobity                                                10   4   0   6   18:19   12
5. Rovensko p. Tr. B                              10   4   0   6   15:31   12
6. Libštát B                                                9   3   1   5   19:26   10
7. Vysoké n. J. B                                     10   1   1   8    6:41    4

Liberecko – III. třída – JIH: Český Dub – Sokol Pěnčín 1:1 (Mynář)

1. TJ Sokol Pěnčín                                 10   9   0   1   51:18   27
2. Rynoltice B                                          10   7   0   3   34:18   21
3. Chrastava B                                          9   6   1   2   28:13   19

DIVIZE žen, skupina B

* SK Ďáblice – FK Pěnčín-Turnov WW 10:0 (5:0). Rozhodčí Kostelník, ŽK 0:0, diváků 15. Sestava: Homolková – Baštová, Drholcová, Machová, Popelková – Suchardová, Janečková, Jiránková, Mikulová (54. Bartošová) – Schmidtová, Mazánková (69. Kohoutová).
Při pohledu na mistrovskou tabulku je referát o divizním utkání na útulném stadionku v Praze 8 poměrně zbytečný. Suverénně vedoucí celek, složený z vysloužilých hráček Sparty a Slávie se dočkal už v 7. minutě, kdy využil hned celé minisérie chyb turnovské defenzívy. Přetížené zadní řady divoženek nestíhaly odvracet valící se útoky Pražanek a na Homolkovou zbývala jen smutná povinnost vyndávat míče ze své branky. Jistou, ale nepříjemnou zajímavostí je, že v pořadí počtvrté ji překonala její kolegyně z opačného pólu hrací plochy, která bezpečně proměnila pokutový kop, nařízený za neúmyslnou ruku Drholcové.
Konečné postavení Turnovanek po podzimní části mistrovského ročníku 2013 – 2014 v divizní skupině B tak určí až poslední dvě utkání. V tom prvním hostí FK Pěnčín-Turnov WW v neděli 3. listopadu na hřišti v Pěnčíně od 14.00 hodin nováčka z beznadějně posledních Třebestovic, aby v tom posledním zajel na půdu Kounic, poprat se alespoň o 10. příčku.

Ostatní výsledky: Dukla B – Tuklaty 4:2, Hradištko – J. Lhota , Třebestovice –Všestudy 0:12, Mn. Hradiště – Poděbrady 1:3, výsledky zápasů Hradištko – J. Lhota a Kounice – Ml. Boleslav nehlášeny!?

1. SK Ďáblice                                            9   9   0   0    85:1   27
2. Bohemia Poděbrady                           9   6   2   1    32:9   20
3. DFK Mladá Boleslav                            8   6   1   1    33:5   19
4. Viktoria Všestudy                                 9   6   1   2    33:9   19
5. Dukla Praha B                                      9   5   2   2   51:16  17
6. Čechie Tuklaty                                      9   5   0   4   28:17  15
7. DFK Mnichovo Hradiště                      9   4   0   5   39:29  12
8. Meteor Hradištko I.                               8   4   0   4   31:30  12
9. Sokol Jestřábí Lhota                            8   2   1   5   15:15   7
10. Sokol Kounice                                     8   1   0   7    5:66    3
11. FK Pěnčín-Turnov                              9   0   1   8    3:36    1
12. Sokol Třebestovice                             9   0   0   9   0:122   0

Zpracoval: Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz