O VÍKENDU PADL JEDEN Z FOTBALOVÝCH REKORDŮ: MÍROVÁ PROHRÁLA 16:0!

0

Fotbalový víkend přinesl několik novinek. Tou zásadní je patrně rekord krajského přeboru. Oslabená Mírová pod Kozákovem veze ze Mšena porážku 16:0! To tu opravdu ještě nebylo. Nedařilo se ani diviznímu Turnovu. S exligovými hráči Papouškem a Janů doma tým prohrál 0:1 s Kutnou Horou. V krajském přeboru bodovala jen pěnčínská divizní rezerva ve Skalici. V I. B třídě si to naši dva zástupci rozdali v derby. O pouti v Rovensku pod Troskami se radovaly Jenišovice a domácí si čím dál víc zadělávají na existenční problémy! Turnovské ženy vezou z Tuklat jednogólovou porážku a tísní se v závěru tabulky s jedním bodem…

DIVIZE C

n201309302324_sport_119_013_fotbal* FK Pěnčín-Turnov – Kutná Hora 0:1 (0:0). Branka 59. Tomíšek, rozhodčí Baum, ŽK 0:0, diváků 250. Sestava: Kolář – D. Hurt, Ginzel, Novotný, Petřík – Finklár, Janů, Nedošetko (70. Tvrdý), V. Hurt (85. Randák) – Papoušek, Ježek.
Po náchodské euforii čekal Turnovské doma mnohem kvalitnější a kompaktnější soupeř. Jako vždy hýřil aktivitou především Papoušek a neméně úspěšně mu sekundoval jeho kolega v útoku Ježek. Bohužel úvodní hlavička prvně jmenovaného mířila jen do náruče Šimona a jím zahrávaný trestný kop jenom ovanul tyč kutnohorského brankáře. Ve 29. minutě připravil po úniku zprava Ježek tutovku V. Hurtovi, ale ten jeho střílený přízemní centr nedokázal usměrnit do sítě hostů. To na druhé straně před Kolářem bylo rušno, víc než se čekalo, a jen jeho fantastický zákrok zabránil tomu nejhoršímu, takže do kabin se šlo s nulami na obou stranách.
Souboj o vyšší postavení v mistrovské tabulce se rozhodl v 59. minutě. Hosté zahrávali trestný kop, míč se dostal až k Tomíškovi a ten jej hlavou prodloužil za Kolářova záda. V následné snaze o otočení nepříznivého výsledku jeho protějšek Šimon pak bravurně vyrazil dělovku V. Hurta. Jinak se domácí neprosadili a jejich dosud nedobytná tvrz tak poprvé padla.

Reparát budou moci hráči FK Pěnčín-Turnov složit příští sobotu 5. října, kdy je čeká zájezd na půdu třetí Dobrovice.

Ostatní výsledky: D. Králové – VTJ Rapid 1:0, V. Mýto – N. Paka 3:2, Živanice – Trutnov 6:1, Letohrad – Svitavy 4:2, Ž. Brod – Pardubice B 2:2, Jablonec – Dobrovice 1:1, Ústí – Náchod 1:1

1. Nová Paka                                        8   6   1   1  25:12  19
2. Ústí n. O.                                           8   6   1   1   21:7   19
12. VTJ Rapid LBC                              8   2   0   6   6:17   6
13. Svitavy                                              8   1   3   4  11:19  6
14. Železný Brod                                  8   1   3   4   7:14   6
15. Živanice                                          8   2   1   5  13:15  7
16. Náchod                                           8   1   2   5  11:22  5

* Jiskra Višňová – FK Sedmihorky 2:0 (0:0). Rozhodčí Bohatý, ŽK 4:4, ČK 0:1 (69. Koudelka), diváků 100. Sestava: Koubus – Kratochvíl, Bakeš, Vítek, Holý – Koudelka, P. Dvořák (70. Špína), Mencl, Červinka (70. Kroupa), Pařízek – Vavřich.
Prokletí šluknovského výběžku fungovalo pro Sedmihorky bohužel i tentokrát. Dosud neporažená vedoucí Višňová plnila roli favorita jen papírově a krom jedné šance v prvním dějství byla hra vyrovnaná. Konečný výsledek významně ovlivnila 65. minuta. „Po skrumáži před naší brankou míč poskakoval po brankové čáře, domácí zvedli ruce, ale hlavní rozhodčí gól-negól potvrdil až po konzultaci s pomezní asistentkou, která však rozhodně nestála v tom správném postavení a úhlu,“ popsal inkriminovaný vedoucí mužstva FKS Míra Kobrle. Podle něj také druhá branka domácích zaváněla hraničním postavením mimo hru (!?), což nervově neunesl Koudelka a byl vyloučen za protesty. Hosté byli i v deseti lepším týmem a Vavřich nejprve trefil bombou horní spojnici domácí branky, poté jeho gólovou hlavičku pod břevno vyrazil konečky prstů strážce višňovské svatyně, takže na konečném výsledku se již nic neměnilo.

* SK Skalice – FK Pěnčín-Turnov B 1:2 (0:2). Branky 22. a 25. Šulc, rozhodčí Nádeník, ŽK 3:2, diváků 100. Sestava: Malík – Tvrdý, Šteffan, Matoušek, Čermák – J. Škréta, Kunst (70. Petřík) – Bezemek, Korček, Randák (62. Náhlovský) – Śulc (29. D. Škréta).
Hosty zaskočila snad jen úvodní nátlaková desetiminutovka domácích, poté vyrovnali hru a po pěkných kombinačních akcích se dvakrát na jejich konci prosadil Šulc. Od té chvíle Pěnčínští kontrolovali hru. Náskok mohl v druhém poločase navýšit Korček, ale tváří v tvář domácímu gólmanovi neuspěl, stejně jako posléze ve stejné situaci Randák. Ten si připsal i nastřelené břevno! Není proto divu, že branka skalického Soukupa v 65. minutě hostující tým poněkud přibrzdila v rozletu. „Skalice pak vyvinula značný tlak, kdy se dlouhými nákopy snažila dostat před Malíkovu bránu, ale stopeři to s přehledem uskákali a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Víc než zasloužená výhra mě ale těší především dobrý herní projev,“ byl nadmíru spokojen i tentokrát hrající kouč Josef Petřík.

* Jiskra Mšeno – SK Mírová p. Koz. 16:0 (7:0). Rozhodčí Ujka, ŽK 0:1, diváků 20. Sestava: Jíra – Michal Kovář, Hejduk, M. Zelnický, D. Zelnický – Koubek, Horák, Marcel Kovář, Beneš, Tokan – Špína.
Bohužel pro nováčka, který k jablonecké přehradě odjel jenom s jedenáctkou hráčů, výsledek není překlepem. Bezbrankový stav vydržel do 20. minuty, v níž napřáhl zpoza šestnáctky veterán Lietava a odstartoval neskutečnou gólovou smršť. Během deseti minut Mšeno vedlo 5:0 a ještě do přestávky přidalo dvě trefy. Dva pokutové kopy, odstoupení zraněného Marcela Kováře v 75. minutě, vlastňák a absence jakékoli motivace se pak podepsaly pod zřejmě rekordní výsledek nejvyšší krajské soutěže. „Bylo to strašidelné po všech stránkách. Pár nešťastně slepených polovlastních gólů a bylo po zápase,“ konstatoval lakonicky předseda SK Josef Hlubuček.

Ostatní výsledky: Hrádek – Semily 1:3, Č. Lípa – Mimoň 3:1, Doksy – Bozkov 4:2, Doubí – Desná 3:1

1. Višňová                                           7   6   1   0   18:6   19
2. Semily                                             7   4   1   2   19:9   13
3. Skalice                                            7   4   1   2   14:7   13
4. Bozkov                                             7   4   1   2  15:12  13
5. Doksy                                              7   4   0   3    9:9    12
6. Doubí                                               7   3   2   2   11:7   11

I. B TŘÍDA

* Rovensko p. Tr. – Jenišovice 2:5 (1:2). Branky 37. L. Malý, 70. Procházka – 42. a 53. Hradecký, 27. Holeček, 86. Kalousek, 88. vlastní (Rympler), rozhodčí Háša, ŽK 2:2, ČK 1:0 (Hanzl), diváků 100. Sestavy – Rovensko: Vacek – Rympler, Náhlovský, Kněbort, Hanzl – Pařízek (84. Zajíc), L. Malý, Vágenknecht, D. Malý (55. Pařík) – Procházka, Špína (68. Mencl). Jenišovice: Sucharda – Drahoňovský, Bubák, Pekař, Straka (65. Vlasák) – Hradecký (87. Gombár), Kalousek, Zabokrtský, Holeček – Resl, Šimek (65. Skalický)

V pouťovém derby se jako první do branky trefil rovenský Hanzl, ale pomezní Bukvička viděl postavení mimo hru. (Ne)šťastný střelec viděl za protesty svou první žlutou kartu, a jak se ukázalo, ta byla klíčovým momentem duelu. Rozhozené domácí vzápětí potrestal jejich bývalý spoluhráč v dresu Ataxu Holeček – 0:1! Ve 37. minutě parádním centrem našel Kněbort před Suchardou hlavu L. Malého a bylo vyrovnáno. Ještě do poločasu však poslal svou první vizitku domácím bekům úspěšným brejkem Hradecký, jenž si to po obrátce zopakoval a zařídil hostům už dvoubrankový náskok. Jenže v 70. minutě Pařík unikl po levé straně, naservíroval míč do vyložené pozice Procházkovi a na drama bylo zaděláno. Hatrick pak mohl zkompletovat Hradecký, ale jeho dělovku zblízka zastavila Vackova tyč! Po druhé žluté kartě byl poté vyloučen Hanzl, a to byla voda na soupeřův mlýn. Nejprve Resl vymotal celou rovenskou obranu, ale ve vyložené pozici minul prázdnou branku! Naopak jeho kapitán Kalousek z trestňáku vymetl pavučiny ve Vackově šibenici a zmar domácích dokonal v 88. minutě Rympler, který z centru Jenišovic v pádu skóroval, ovšem na špatné straně…

Ostatní výsledky: Držkov – Kokonín 7:2, Rokytnice – Ž. Brod B 2:0, Zásada – Plavy 1:3, Kr. Studánka – Hodkovice 5:0, Pěnčín – Ruprechtice 4:3, Lučany – V. Hamry B 1:1

OKRESNÍ SOUTĚŽE

Semilsko – OP: Bozkov B – Mříčná 1:4, Víchová – Roztoky 3:2, Studenec – Košťálov B 1:1, N. Ves – Lomnice B 1:1, Libštát – Bělá 2:1, H. Branná B – M. Skála 3:0, Vysoké – Stružinec 2:6

14. Vysoké n. J.                            9   1   0   8  10:27   3

OS – západ: Libštát B – Semily B 2:2, Rovensko B – Tatobity 2:1, Vysoké B – Kruh 1:3, Poniklá – volno!

7. Rovensko p. Tr. B                   6   1   0   5   5:21   3

Liberecko – III. třída – JIH: VII. Sokol Pěnčín – Bílý Kostel B 12:1 (5:0) Mihálik 5, Mynář a Jaček 3, Matějíček, VIII. Rozstání B – Sokol Pěnčín 2:4 (2:2) Mihálik 3 (1 z pk!), Mynář

DIVIZE ŽEN, SKUPINA B

* Čechie Tuklaty – FK Pěnčín-Turnov WW 1:0 (1:0). Rozhodčí Richter, ŽK 1:0, diváků 20. Sestava: Homolková – Bartošová, Machová, Bočoková, Drholcová – Rácová, Havlíková, Randáková, Popelková – Schmidtová, Janečková.
Turnovanky doplněné na jedenáctku třemi marody podaly proti herně zkušenějším domácím hráčkám dobrý výkon a dlouho sahaly alespoň po bodu. Bohužel nezkušenost útočného hrotu Schmidtové v koncovce jejích tří šancí a školácká chyba obrany ve 34. minutě rozhodly o tom, že všechny tři mistrovské body zůstaly na Kolínsku.
Z tohoto regionu je i Hradištko I., které ženy FK Pěnčín-Turnov budou hostit v sobotu 5. října na hřišti v Jenišovicích s výkopem ve 13.15 hodin.

Ostatní výsledky: Ďáblice – Třebestovic 25:0, Hradištko – Všestudy 2:1, Dukla B – Ml. Boleslav 2:2, Mn. Hradiště – Kounice 15:1, Poděbrady – Jestřábí Lhota nehlášeno!

1. SK Ďáblice                                    5   5   0   0   51:0   15
2. DFK Mladá Boleslav                    5   4   1   0   13:3   13
3. Dukla Praha B                              5   3   1   1   35:9   10
4. Viktoria Všestudy                          5   3   1   1   14:4   10
5. DFK Mnichovo Hradiště              5   3   0   2  33:18  9
6. Meteor Hradištko I.                       5   3   0   2  29:19  9
7. Čechie Tuklaty                              5   3   0   2   15:8   9
8. Bohemia Poděbrady                   4   2   1   1   15:5   7