TURNOV DEKLASOVAL PŘEDČASNĚ SLAVÍCÍ JIČÍN! DVEŘE DO FINÁLE JSOU STÁLE OTEVŘENÉ!

0

LEDNÍ HOKEJ / Ten, kdo si myslel, že je rozhodnuto, a do Jičína nejel, může jen litovat. A litují i domácí. Jestli si mysleli, že třetí výhra nad Turnovem je jen pouhou formalitou, šeredně se zmýlili. Hosté byli po celé utkání lepším týmem a Jičínští se ve finále před svými rozladěnými diváky už jenom modlili za jeho konec. Semifinále končí pro Lomnici, která potřetí prohrála s Frýdlantem (6:9).

* HC Stavební stroje Jičín – Turnov 1931 2:5 (0:2, 0:2, 1:1). Branky 18. Zbroj, 20. Kysela, 22. Kotyza, 35. Isach, 60. Maděra, rozhodčí Mareš – Grundler a Svobodová, vyloučení 9:8, vyšší tresty 2:1, využití 0:0, v oslabení 0:2, zásahy brankářů 27:30, diváci 214. Sestava: Března – Zbroj, Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Zákoutský Petr – Isach, Maděra, Kysela – Kotyza, Vondráček, Suska – Duda, Hanuš, Švík.

Turnov na favorita ve středu 4. března vpodvečer vlétl od první minuty bojovně naladěn a dostával se často před jičínského brankáře Kořínka. Na toho šel po čtvrthodině přetahované sám Švík, ale neuspěl. Jednička domácích poté podržela své spoluhráče při dvou šancích Kysely, které mu připravil nejlepší hráč na ledě Maděra. A jestliže Turnovští první přesilovku nevyužili, tu druhou už ano. Jan Zákoutský střílel od modré švihem a Zbrojova teč napnula Kořínkovu síť – 0:1! Zkoprnělý jičínský zimák pak jen s úžasem sledoval turnovského Kyselu, jenž se z půlící čáry proháčkoval až před klec domácích a v poslední minutě navýšil vedení svých barev.

Když hned v úvodu druhé třetiny Švík zpoza brány „nalil“ kotouč Kotyzovi, a ten dal už na 0:3, turnovští fans měli nad těmi domácími i v menšině jasně navrch. Poté se v gólovce ocitl Isach a po něm pálil do tyče Jiří Zákoutský. Rtuťovitý Maděra znovu servíroval na zlatém podnose Kyselovi, ale ten svůj blafák poslal backhandem vysoko nad prázdnou bránu. Při pobytu turnovského lídra na trestné lavici musel své umění předvádět zase zářící Března. Na druhé straně černý útok zamotal domácí obranu tak, že Isach čtvrtým gólem vyhnal Kořínka z klece! Jeho náhradník Rylich musel hned čelit nájezdu Kotyzy, kterého přesnou nahrávkou vyslal vpřed Švík, ale koncovka šla mimo. Asistent šel potom sedět, a jen co jeho spoluhráči oslabení v závěru třetiny ubránili, na začátku té třetí nastala zajímavá situace. Při vyloučení kapitána Jana Zákoutského si Jičín vybral oddechový čas a místo Rylicha poslal do hry dalšího hráče! Turnov sice vydržel, ale ve 44. minutě buldozer Průšek přece jen snížil jeho náskok.

Tuto herní variantu uplatnili domácí ještě při vyloučení Švíka, ale bylo z toho jen několik turnovských pokusů o trefení prázdných tyčí na straně Jičína. Ten se o další přesilovku připravil sám, když Kollman sekal při bully a šel si sednout vedle Zbroje. Když si Duda po nahrávce Maděry vylámal zuby na náhradním brankáři, Jičín záhy opět Průškem snížil na 2:4! Klid mohl přinést Suska při vyloučení Najmana, ale jeho sólo skončilo pádem a u jičínské střídačky se porvali Kotyza s Novým, takže šli sedět oba. Ve hře čtyři na tři měl pojistku výhry na holi Kysela, ale Rylich jej vychytal. Pak mu tutovku připravili Maděra s Isachem, ale Kyselovi už druhá trefa v duelu nebyla souzena. V poslední minutě se puk symbolicky dostal k Maděrovi, ten si doslova vychutnal Rylicha a překvapení bylo na světě!

Zopakují turnovští bojovníci svůj výkon i v pátek 6. března, kdy od 19.00 hodin hostí Jičín podruhé? Dveře do finále jsou stále otevřené!