PENÍZE, PENÍZE, PENÍZE ANEB FOTBALOVÉ ROŠÁDY

0

Ještě v mnohem větší míře než v I. lize se ekonomická situace projevuje především v masové kopané. Stejně jako ubývá fotbalových mecenášů s různými vizemi, tak se začíná nedostávat i lidí, kteří do nejmasovějšího sportu na zeměkouli jsou ochotni dál, leckde více než doslova za hubičku, investovat svůj čas a další nehmatatelnou invenci. Na fotbalové mapě regionu bledne třetiligový hlavický zázrak, neúprosná moc peněz rázně přibrzdila euforii v České Lípě a notabene i v jabloneckém Mšenu. Díky nepřihlášení se stávajících příslušníků soutěží do dalšího mistrovského ročníku postupují výše jen oddíly, které na to mají, anebo to alespoň chtějí zkusit. K postupům, o které ještě pár let zpět probíhaly líté boje na trávníku i v zákulisí, teď stačí skončit třeba na třetí, resp. i sedmé pozici konečné tabulky!!!

Do divizní skupiny C se tak s regulérně postupujícím Jablonečkem z bronzové příčky dostal Železný Brod a podle Bergerových tabulek by právě skláři měli být prvním soupeřem FK Pěnčín-Turnov v nové sezoně 2013 – 2014. Divizní Turnovští si po dobrém jaru volna příliš neužijí, neboť ostrá letní příprava začíná 9. července a hned druhý den se hraje s dorostem Slovanu Liberec. V sobotu 20. července začíná I. kolem Pohár České pošty a 10. srpna startuje divize. Podle nejvyššího managementu klubu má ke stávajícímu hráčskému kádru, doplněnému úspěšnými dorostenci, do srdce Českého ráje zamířit liberečtí exligisté – internacionál Papoušek a zkušený obránce a dlouholetý kapitán Slovanu Janů!

Hodně zajímavou podívanou slibuje na podzim také nejvyšší krajská soutěž. Do přeboru se se suverénním Bozkovem prodrala z I. A třídy také třetí Mírová pod Kozákovem, jejíž funkcionáře tak podle šeptandy v „zasvěcených kruzích“ čeká asi hodně perné léto. Ale derby s Turnovem B, Sedmihorkami, s již zmíněným Bozkovem a exdivizními Semily budou určitě stát zato. Černobílí tak na cestě k avizovanému návratu do vyšší soutěže zavítají mj. právě také do mírovského „ďolíčku“.

V I. B třídě budou Turnovsko přes veškeré sestupové a postupové rošády i nadále reprezentovat muži Jenišovic a Rovenska pod Troskami.

Po úspěšné premiéře v oficiálních ženských soutěžích vkročí do dalšího mistrovského ročníku také turnovské divoženky, které budou nově hrát divizi ve skupině B. V ní postupující Čáslav a Mělník, jinam přeřazené Bohemians a Kutnou Horu nahradí z II. ligy sestoupivší Mladá Boleslav, nováček z Třebestovic na Nymbursku, pražské Ďáblice a Dukla Praha. Novinkou bude „kočovný“ systém domácích zápasů, které se po dohodě s okolními kluby budou hrát na jejich hřištích podle hlášenek!

Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

201306172149_sport_78_013_fotbal

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.