VÍKENDOVÝ FOTBALOVÝ BLOK, V DERBY PADLO PĚT BRANEK DO SÍTĚ MÍROVÉ

0

Podzimní fotbalová sezona se pomalu uzavírá. Uplynulým víkendem skončilo dění na okresní úrovni, na té krajské (I. B třída, krajský přebor) se ještě odehraje jedno kolo, divizní fotbalisty čekají kola dvě a potom nastane na fotbalových trávnících v našem regionu definitivní klid. O víkendu se naposledy na domácím hřišti představily turnovské fotbalistky, které v Pěnčíně za náročných podmínek za vytrvalého deště zvítězily 3:0! Jejich divizní kolegové naopak prohráli na hřišti vedoucího celku – Nové Paky. Zajímavý duel se hrál v Pěnčíně, kde divizní rezerva hrála derby s Mírovou a nasázela jí pět branek! V hokejových výsledcích pokračují v Rovensku. Zdejší tým o víkendu doma prohrál 5:6!

FOTBAL ŽENY

DIVIZE žen, skupina B
* FK Pěnčín-Turnov WW – Sokol Třebestovice 3:0 (2:0). Rozhodčí Mařík, ŽK 0:0, diváků 40. Sestava: Homolková – Jiránková, Baštová (78. Červinková), Drholcová, Popelková (69. Bartošová) – Havlíková, Janečková (52. Suchardová), Machová, Mázdrová – Schmidtová (40. Mazánková), Rácová (46. Mikulová).
Turnovské divoženky se dočkaly prvního, byť povinného domácího vítězství. Jedním zápasem změnila střeleckou tabulku týmu do zálohy vysunutá Machová, autorka všech tří branek zápasu! Hned její první střela na branku ve 4. minutě znamenala vedení, i když tomu hodně pomohla svým nejistým zákrokem brankářka nováčka. V 15. minutě novopečená střelkyně hledala svým prudkým centrem v malém vápně spoluhráčky, ale dezorientovaná obrana srazila její balon do vlastní sítě.
Hned v úvodu druhého poločasu unikla po levé straně Mázdrová a z její nahrávky díky dobrému postavení Machová šikovnou koncovkou zkompletovala svůj první divizní hattrick. Na těžkém terénu si domácí hráčky vypracovaly ještě několik šancí, ale další střelec se už nenašel. V mistrovské tabulce o příčku postoupivší Turnovanky na podzim čeká už jen poslední nedělní zájezd právě do Kounic, které přeskočily.

Ostatní výsledky: Hradištko – Dukla B 1:4, Tuklaty – M. Hradiště 3:1, Všestudy – Kounice 7:0, Poděbrady – Ďáblice 0:3, J. Lhota  – Ml. Boleslav nehlášeno

1. SK Ďáblice                                           10  10  0   0   88:1    30
2. DFK Mladá Boleslav                             9   7   1   1   43:6    22
3. Viktoria Všestudy                                10   7   1   2   40:9    22
4. Dukla Praha B                                     10   6   2   2   55:17  20
5. Bohemia Poděbrady                          10   6   2   2   32:12  20
6. Čechie Tuklaty                                     10   6   0   4   31:18  18

DIVIZE C

* FK Nová Paka – FK Pěnčín-Turnov 3:1 (0:1). Branky 80. a 87. Blažej, 82. Labík – 29. Papoušek, rozhodčí Kvaček, ŽK 3:3, ČK 0:1 (19. Kolář), diváků 250. Sestava: Kolář – Pimpara, Ginzel, Karišik, Petřík – D. Hurt, Janů, Novotný (84. Bárta), V. Hurt (19. Malík) – Hadaščok, Papoušek.
Hosté na vedoucí celek vlétli velice aktivně a vypracovali si i řadu slibných příležitostí. Janů, Papoušek ani V. Hurt se však radovat nemohli. A to zvlášť v 19. minutě, v níž Kolář vyběhl mimo svou šestnáctku a podle rozhodčího fauloval novopackého hráče, takže musel ven!? Následnému trestnému kopu tak musel čelit již náhradní brankář – dorostenec Malík, jemuž své místo na hrací ploše musel nuceně přepustit V. Hurt. Přísné vyloučení zdravě „nakoplo“ Papouška, který v půlhodině hry obešel dva obránce a tvrdou střelou uklidnil míč přesně k tyči Otmarovy svatyně – 0:1! Ve 40. minutě packý gólman zabránil po Papouškově trestňáku usměrněném hlavičkou Hadaščoka míči v cestě do své sítě až na poslední chvíli. Na druhé straně zase Malík vychytal Blažeje.
Stejně dopadl i v duelu s Macháčkem v druhé půli, v níž už se ale začala projevovat početní převaha domácího celku složeného z hráčů Nové Paky a Bydžova. Mladíkovi v turnovské kleci pak ještě pomohlo břevno, ale Novopačtí v závěrečné desetiminutovce rozhodli duel ve svůj prospěch dvěma trefami Blažeje, kterého střelecky podpořil pohotovu dorážkou ještě Labík.
V posledním domácím utkání podzimu přivítá FK Pěnčín-Turnov na svém hřišti v neděli 10. listopadu od 14.00 hodin fotbalový tým Dvora Králové.

Ostatní výsledky: Živanice – Ž. Brod 1:4, D. Králové – Jablonec 3:2, K. Hora – V. Mýto 5:0, Dobrovice – Náchod 3:0, Pardubice B – Svitavy 1:5, Trutnov – Letohrad 2:0, VTJ Rapid – Ústí 0:2

1. Nová Paka                                          13  10  2   1   39:13   32
2. Dobrovice                                            13   9   2   2   33:12   29
3. Pěnčín-Turnov                                   13   7   2   4   30:18   23
4. Ústí n. O.                                              13   7   1   5   28:19   22
5. Kutná Hora                                          13   7   1   5   24:17   22
6. Dvůr Králové n. L.                               13   6   3   4   26:19   21
7. Svitavy                                                   13   5   4   4   22:22   19
8. Pardubice B                                         13   5   3   5   18:18   18
9. Jablonec n. J.                                      13   4   4   5   20:23   16
10. Letohrad                                             13   5   1   7   19:24   16
11. Trutnov                                                13   5   1   7   22:32   16
12. Živanice                                               13   4   3   6   18:21   15
13. Železný Brod                                      13   4   3   6   20:27   15
14. Vysoké Mýto                                       13   2   4   6   15:27   10
15. Náchod                                               13   2   3   8   15:32   9
16. VTJ Rapid LBC                                  13   2   1  10  11:31   7

* FK Sedmihorky – Sokol Doubí 0:2 (0:0). Rozhodčí Šťastný ŽK 2:2, diváků 90. Sestava: Koubus – Kratochvíl, Bakeš, Vítek, Bangha (70. Dvořák) – Pařízek, Valentín, Mencl, Koudelka, Kroupa (63. Staněk) – Červinka.
V prvním poločase hráči FKS svého soupeře kombinačně sic přehrávali, ale chybělo to nejdůležitější – góly! Své šance postupně promarnili Červinka, Valentín a Koudelka, rovněž nebezpečné střelecké pokusy Kratochvíla a Pařízka se v doubské síti nepotřepetaly. Hosté se dostali ke slovu až ve 41. minutě, ale Koubus byl připraven.
Herní nadvládu domácích doslova zmrazil hned výkop druhého dějství. Doubští doběhli zdánlivě ztracený míč, dostali jej před branku a bylo vymalováno – 0:1! Zaskočení Karlovičtí museli otevřít hru, ale místo kýženého vyrovnání přišla v 68. minutě druhá trefa Sokola. Závěrečný tlak Sedmihorek přinesl už jen dvě slibné, ovšem opět neproměněné příležitosti Červinky. „Zatímco venku jsme nebodovali pouze jednou, doma je tomu bohužel naopak,“ nechal se slyšet Míra Kobrle, vedoucí domácího týmu. Ten teď čeká na umělé trávě v Heřmanicích středeční dohrávka se Skalicí.

* FK Pěnčín-Turnov B – SK Mírová p. Koz. 5:0 (3:0). Branky 4. a 77. Korček, 2. Matoušek, 39. D. Škréta, 85. Randák, rozhodčí Horák, ŽK 0:2, diváků 150. Sestavy – FKP: Malík – Tvrdý (46. Kunst), Nedošetko, Matoušek, Čermák – Bezemek, Zdražil (65. Šteffan), Korček, J. Škréta, Randák – D. Škréta, SKM: Jíra – D. Zelnický, Hejduk, M. Zelnický, Mrňák – Masařík, Taibr (84. Marek), Kulhánek, Horák, Tokan (70. Horák) – Špína (80. Beneš).
Sousedské derby nenabídlo na i přes déšť slušném pěnčínském trávníku žádné fotbalové hody. Vše nakonec skončilo podle očekávání. Domácí k „bůru“ přidali nováčkovi na cestu ještě tři nastřelené tyče a v 35. minutě Zdražil dokonce pohrdnul penaltou! Hosty načal už v 2. minutě Matoušek, který po nakrátko rozehraném rohu zužitkoval hlavou nahrávku Zdražila.
„Dvougólové vedení během úvodní desetiminutovky nás uklidnilo a celý zápas jsme pak pod kontrolou dovedli až k vítěznému konci,“ poznamenal lakonicky trenér Josef Petřík. Mírovští se do šance dostali jen za stavu 2:0, ale brejk Tokana skončil mimo branku dorostence Malíka a vzápětí neuspěl ani Horák. „V současné době se pereme se spoustou problémů, takže na překvapení jsme ani tentokrát neměli,“ sportovně uznal mírovský vedoucí Jiří Kadlec.

Ostatní výsledky: Semily – Mšeno 4:4, Mimoň – Desná 4:1, Bozkov – Višňová 7:2, Skalice – Č. Lípa 2:2, Hrádek – Doksy 2:2

1. Višňová                                           12  10  1   1   32:21   31
2. Semily                                             12   7   2   3   31:18   23
3. Bozkov                                             12   7   2   3   36:24   23
4. Pěnčín-Turnov B                           12   6   3   3   22:12   21
5. Skalice                                             11   6   2   3   24:15   20
6. Doubí                                               12   6   2   4   22:16   20
7. Doksy                                               12   5   3   4   14:13   18
8. Hrádek n. N.                                    12   5   2   5   21:23   17
9. Mšeno                                               12   4   4   4   36:15   16
10. Česká Lípa                                    12   3   3   6   16:17   12
11. Sedmihorky                                  11   3   3   5   11:14   12
12. Desná                                            12   3   0   9   21:37   9
13. Mimoň                                            12   2   2   8   15:33   8
14. Mírová p. Koz.                               12   1   1  10  10:53   4

I. B TŘÍDA

* Sokol Rovensko p. Tr. – Krásná Studánka 5:6 (1:5). Rozhodčí Barcuch, ŽK 0:0, ČK 0:1, diváků 80. Sestava: Vacek – Hanzl, Houška, D. Malý, Pařízek – Kněbort, Špína, Štěpnička, Vágenknecht (55. Zajíc) – L. Malý (46. Pařík), Novotný.
Domácí mají již delší dobu nůž na krku, ale už výsledek prvního poločasu dal zjevně zapravdu rozdílnému postavení obou celků v tabulce, a to si hosté dali vlastní gól! Rovenští se v druhé části hry vypnuli k maximálnímu výkonu, ale ani na remízu už nedosáhli. V 80. minutě fauloval unikajícího Novotného gólman hostí, viděl červenou kartu a Štěpnička z pokutového kopu vstřelil kontaktní gól. „Ale to bylo z naší strany vše. I přes prohru musím před klukama za ten druhý poločas smeknout, ale chybí nám i víc štěstí. Některé naše inkasované branky byly díky nešťastným tečím polovlastní a na druhé straně už jsme neměli sílu překonat hráče z pole, jenž musel díky vyčerpanému střídání mezi tyče,“ přiblížil divokou přestřelku v městečku pod Troskami vedoucí modrobílého mužstva Karel Fiala.

* FC ATAX Jenišovice – Sokol Držkov 2:2 (1:2). Rozhodčí Lopuszynski, ŽK 3:5, diváků 60. Sestava: Sucharda – Drahoňovský, Bubák, Šimek, Schmidt – Vlasák (46. Straka), Prkno, Zabokrstký, Resl – Holeček (83. Gombár), Hradecký (70. Skalický).
Favorit byl papírově jasně dán, ale ATAX nedal svou kůži lacino. Už v 1. minutě zápasu, v kterém se dost žlutilo, se řítil na branku hostí Holeček, ale vylámal si zuby na jejím strážci. Hlavní aktér pak byl ve své další útočné snaze faulován a Šimek z nařízené penalty s přehledem zařídil svým barvám vedení. Ač Držkovští přijeli poněkud oslabeni velkou marodkou, díky své fotbalové kvalitě skóre ještě do poločasu obrátili. Jenže Jenišovičtí nehodili flintu do žita a v 63. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání z kopačky Holečka, který ze strany parádně na zadní tyč přeloboval držkovského gólmana. „S tímhle soupeřem je i bod doma dobrý,“ glosoval remízu domácí kouč Petr Randák.

Ostatní výsledky: Ruprechtice – Ž. Brod B 7:0, Hodkovice – Zásada 1:5, V. Hamry B – Kokonín nehlášeno, Lučany – Pěnčín 0:7, Plavy – Rokytnice 1:3

1. Pěnčín                                                       12  10  1   1    51:9   31
2. Krásná Studánka                                    12   8   2   2   40:17  26
3. Držkov                                                        12   7   4   1   35:13  25
4. Rokytnice n. J.                                          12   8   1   3   24:14  25
5. Ruprechtice                                              12   7   3   2   34:11  24
6. Zásada                                                      12   7   0   5   29:31  21
7. Plavy                                                           12   6   1   5   16:25  19
8. Hodkovice                                                 12   5   0   7   23:39  15
9. Železný Brod B                                         12   4   1   7   19:28  13
10. Jenišovice                                              12   3   2   7   21:28  11
11. Velké Hamry B                                        11   2   4   5   19:25  10
12. Kokonín                                                    11   2   2   7   18:37   8
13. Lučany n. N.                                             12   1   2   9   15:38   5
14. Rovensko p. Tr.                                       12   1   1  10  15:53   4

OKRESNÍ SOUTĚŽE

Semilsko – OP: M. Skála – Bělá 0:4, Roztoky – Mříčná 2:1, utkání Bozkov B – Libštát, Lomnice B – Košťálov B a N. Ves – Stružinec byla odložena!

1. Bělá                                                            14   9   2   3   35:20   29
2. Stružinec                                                    13   9   0   4   48:17   27
3. Libštát                                                        12   9   0   3   37:17   27
4. Roztoky n. J.                                              14   8   1   5   30:25   25
5. Lomnice n. Pop. B                                   13   6   3   3   43:26   24
6. Košťálov B                                                 13   7   1   5   28:20   22
7. Studenec                                                   13   6   3   4   28:22   21
8. Horní Branná B                                         13   5   3   4   32:30   18
9. Bozkov B                                                    13   6   0   7   25:49   18
10. Nová Ves n. Pop.                                   13   4   1   8   24:39   13
11. Malá Skála                                              14   4   1   9   16:39   13
12. Mříčná                                                      13   4   0   9   26:39   12
13. Víchová n. J.                                            13   3   0   9   22:37   9
14. Vysoké n. J.                                             13   3   0  10  17:34   9

OS – západ – podzim:

1. Semily B                                                    10   9   1   0    44:9    28
2. Kruh                                                             9   6   0   3   29:14   18
3. Poniklá                                                      10   5   1   4   25:16   16
4. Tatobity                                                      10   4   0   6   18:19   12
5. Rovensko p. Tr. B                                    10   4   0   6   15:31   12
6. Libštát B                                                      9   3   1   5   19:26   10
7. Vysoké n. J. B                                           10   1   1   8    6:41    4

Liberecko – III. třída – JIH:

1. TJ Sokol Pěnčín                                      11   9   1   1   52:19   28
2. Rynoltice B                                               11   7   1   3   35:19   22
3. Chrastava B                                             10   6   2   2   28:13   20
10. Bílý Kostel B                                           11   3   1   7   24:50   10
11. Vesec                                                      11   3   0   8   27:43   9
12. Camel Jablonec                                   11   1   0  10  14:46   3

Zpracoval: Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz