RADARY NA TURNOVSKU UŽ OPĚT FUNGUJÍ

0

Od úterý 5. května na Turnovsku opět fungují všechny pevné radary na měření rychlosti vozidel, které musely být vypnuty na počátku roku. Důvodem byla zákonná změna, která od ledna tohoto roku sice dál umožňovala městské a státní policii rychlost měřit, nově ale musí být místo měření označeno přenosnými dopravními značkami v případě, že měření provádí městská policie. Ve vyhlášce však chybělo vyobrazení těchto značek, nikdo pořádně nevěděl, jak mají vypadat. Novela vyhlášky s vyobrazením značek vyšla na počátku jara, k opětovnému zapnutí radarů bylo potřeba získat souhlas policie, která stanovila měřící úseky, a u státních silnic ještě souhlas Libereckého kraje.

„Všechny potřebné náležitosti máme k dispozici, specializovaná firma v úterý 5. května osadila u všech radarů příslušné dopravní značky, nic již nebrání opět radary zapnout,“ uvedl Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy MěÚ Turnov.

n200905051623_zap_197_09_radarNa Turnovsku najdete jeden radar ve Ktové, dva v Radvánovicích, po jednom v turnovských ulicích 5. května, Bezručově a na silničním průtahu městem ve směru od Liberce. „Počítáme s tím, že ještě letos by mohly stát dva nové radary v Malé Skále, jeden v Mašově na Kalužníku a jeden v Nádražní ulici u Koloniálu u Roubíčků,“ přiblížil Pavel Vaňátko.
Turnovská radnice vybrala vloni na pokutách za překročení rychlosti 3,5 mil. Kč, z toho městu náleží zhruba třetina, zbytek jde podle smlouvy na konto firmy, která radary zřizuje (město si je pouze pronajímá). Radary působí také preventivně, v jejich okolí se zvýšila bezpečnost silničního provozu.
______________
Glosa pod čarou:
Podle vyhlášky musí být dopravní značky označující měřený úsek před a za radarem mobilní. Toto těžko pochopitelé rozhodnutí „odborníků“ bude radnicím přinášet podle všeho velké problémy. A nebude to vždy jen silný vítr, který mobilní značku porazí…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.