PROGRAM KINA A VÝSTAV V DUBNU NA TURNOVSKU

0

Z programu kina stojí minimálně za zmínku pozvánka na středu 13. dubna, kdy budou v turnovském kině promítnuty dokumentární filmy o lidských právech. Vedle snímku o Stalinovi, či ruské mafii zní zajímavě upoutávka dokumentu s názvem Pozemšťané, koho budete volit? Předvolební dění v Česku totiž sledoval štáb, sestavený z mentálně handicapovaných lidí, což může v souvislosti s volbami ukázat na úplně jiné souvislosti… Z výstav je tu mj. dvojvýstava fotografická Zdeňka Mrkáčka a Vojtěch Žáka v muzeu, či nová expozice na Dlaskově statku. Nové výstavy jsou i v Galerii Granát na turnovském náměstí.

MĚSTSKÉ KINO BIO RÁJ V ŽIŽKOVĚ ULICI
* Sobota 2. dubna od 20.00 hodin a neděle 3. dubna od 17.30 hodin: ČERNÁ LABUŤ. Drama USA. Jeden z nejpozoruhodnějších loňských filmů – režisér D. Aronofsky odhaluje temné hlubiny duší baletek i baletu samotného.
* Pondělí 4. a úterý 5. dubna od 20.00 hodin: LONDÝNSKÝ GANGSTER. Krimi film USA a Velké Británie. Z vězení propuštěný gangster (C. Farrell) chce začít nový život s filmovou hvězdou (K. Knightley).

* Středa 6. dubna od 20.00 hodin: DOBRÉ SRDCE – FILMOVÝ KLUB, PROJEKT 100. Dánsko-islandské drama. V baru v New Yorku zaměstná drsný majitel citlivého mladíka – lekce otrlosti začíná…

* Čtvrtek 7. a pátek 8. dubna od 20.00 hodin: 127 HODIN. Britsko-americké drama. Danny Boyle zfilmoval skutečnou událost, kdy si mladý horolezec (J. Franco) musí uříznout ruku, aby se dostal z kamenných kleští v úzké soutěsce.

* Sobota 9. dubna od 20.00 hodin a neděle 10. dubna od 17.30 hodin: VARIETÉ. Muzikál USA. Nejdelší klip Christiny Aguillery.

* Pondělí 11. a úterý 12. dubna od 20.00 hodin: HON NA ČARODĚJNICE. Dobrodružný film USA. Křižák Benham (N. Cage) jako exorcista vyhání ďábla z mladé dívky obviněné z čarodějnictví.

* Středa 13. dubna od 18.00 a 20.00 hodin: FILMOVÝ KLUB – JEDEN SVĚT. Festival dokumentárních filmů o lidských právech:

18.00 – Stalin, proč ne? – dokument o síle kultu osobnosti v současném Rusku; Pozemšťané, koho budete volit? – štáb sestavený z mentálně handicapovaných lidí sleduje předvolební dění v ČR

20.00 – Zločinci podle zákona, snímek přibližující strukturu a zákony ruské mafie.

* Čtvrtek 14. a sobota 16. dubna od 20.00 hodin a neděle 17. dubna od 17.30 hodin: NICKYHO RODINA. Film o siru Nicholasi Wintonovi a jeho akci záchrany židovských dětí z protektorátu.

* Pátek 15. a sobota 16. dubna od 17.30 hodin a neděle 17. dubna od 15.00 hodin: GNOMEO A JULIE. Britsko-americký animovaný film. Slavné Shakespearovo drama v komediálně dobrodružné podobě.

* Středa 20. dubna od 18.00 a 20.00 hodin: FILMOVÝ KLUB – filmy proti totalitě: PROTEKTOR, POUTA. Dva nositele posledních Českých lvů přijedou připomenout jejich tvůrci.

* Čtvrtek 21. až sobota 23. dubna od 17.30 hodin a neděle 24. dubna od 15.00 hodin: FIFMFÁRUM – DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO. Animovaný film ČR. Další zpracování pohádek J. Wericha tentokrát zejména mladými tvůrci.

* Čtvrtek 21. a pátek 22. dubna od 20.00 hodin: OPRAVDOVÁ KURÁŽ. Film USA. Temný western bratrů Coenů, v němž čtrnáctiletá dívka mstí smrt svého otce.

* Sobota 23. dubna od 20.00 hodin a neděle 24. dubna od 17.30 hodin: HEZKÉ VSTÁVÁNÍ. Romantická komedie USA. Mladá ambiciózní produkční (R. Mc Adams) zaměstná do ranní televizní show moderátorskou legendu (H. Ford), ovšem sledovanost začíná dramaticky klesat.

* Středa 27. dubna od 20.00 hodin: FILMOVÝ KLUB – BIUTIFUL. Španělsko-mexické drama. Alejandro Gonzáles Inárritu natočil další syrové drama, v němž Javier Bardem hraje bývalého narkomana prožívajícího poslední týdny života.

* Čtvrtek 28. a pátek 29. dubna od 20.00 hodin: SPRÁVCI OSUDU. Romantické sci-fi USA. Matt Damon se snaží utéct svému osudu, ačkoli o (nejen) něm už dávno rozhoduje někdo jiný.

 

KINO ANDROVNA MALÁ SKÁLA

1. dubna – Noc oživlých mrtvol

9. dubna – Mama Gógó (premiéra 31. března 2011)

15. dubna – Pád

22. dubna – Katka

29. dubna – TANTRA – autorské promítání s režisérem filmu Benjaminem Tučkem

Začátky vždy ve 20.00 hodin. Více informací a ukázek z filmů najdete na www.androvna.cz/program.php


VÝSTAVY
* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE
v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum j
e pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

Galerie muzea: Židovský Turnov. Výstava Židovský Turnov, aneb Židovská kultura kolem nás v minulosti i současnosti seznamuje návštěvníky nejen s židovskou historií našeho regionu, ale přináší i informace o židovských reáliích v celé šíři. Výstava potrvá do 8. května.

Výstavní sál muzea (3. patro), zde probíhají dvě výstavy:

V kroji a s písničkou na Chodsku a v Čičmanech objektivem Zdeňka Mrkáčka. Výstava fotografií z Chodských slavností v Domažlicích a z Celoslovenských setkání fujaristů v Čičmanech na Slovensku je doplněna o kresby J. V. Scheybala. Výstava probíhá do 1. května

Doteky cest – fotografie Vojtěcha Žáka z cest po Evropě, Asii, Americe a Africe. Výstava probíhá do 1. května.

– Kamenářský dům – Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala. Nová stálá expozice. V Kamenářském domě probíhají výtvarné dílny pro děti i dospělé, funguje tu i kroužek pro školní děti „Malý muzejník“. O podrobnosti si napište na e-mail: kamenarskydum@muzeum-turnov.cz

 

* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH. Nová expozice na statku nese název „Chléb se peče – polévka se vaří“ aneb na statku ve všední den i ve svátek. Je otevřena od 1. dubna.

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: ZDI, výstava fotografií Radomíra Kůly (potrvá do 7. května).

 

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků. Broušení českých granátů. Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů. Od 1. dubna zde probíhá výstava grafiky a olejů Vlasty Matoušové a plastik a rytého skla Věry Pánkové (potrvá do 27. května). Otevřeno po – pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

* Galerie MAXIART, náměstí Českého ráje čp. 4. Zde probíhá prodejní výstava „Umělci po roce 1900“. Potrvá do 28. dubna. Galerie je otevřena od úterý do pátku v době od 13.00 do 17.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin.

* VÝSTAVY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ ANTONÍNA MARKA, Jeronýmova ul., čp. 517:

– Výstava výtvarných prací dětí Turnova a okolí z akce Tvoříme leporelo, Galerie Na schodech (potrvá do 30. dubna 2011).

– Příroda na Zemi – Poznej a chraň. Výstava z nejlepších prací výtvarné, fotografické a literární soutěže, Galerie Na schodech (potrvá do 31. května).

– Česká krajina. Výstava obrazů Karla Janáka, kulturní sálek knihovny – čajovna (potrvá do 31. května).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.