PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY PODRUHÉ

0

Šest dalších žádostí o finanční podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže, resp. prázdninové nabídky příměstských táborů, řešili turnovští zastupitelé na svém zasedání 24. května. Bukovinští hasiči dostanou na akce osm tisíc a občanské sdružení Nová naděje na akci Bouda s lampionem sedm tisíc korun. Ostatní žádosti zůstaly nevyslyšeny, protože návrhová komise dala spíše přednost jednotlivýcm akcím před třeba celoroční činnosti.

V prvním kole letos v dubnu zastupitelé rozdělovali částku ve výši zhruba 100 tis. Kč. První příměstský tábor o letních prázdninách v Turnově se uskutečnil vloni pod patronací občanských sdružení Povyk a Náruč – Centrum pro rodinu. Myšlenka je to skvělá a hodná podpory. Ne všichni rodiče mají o prázdninách zajištěno hlídání pro své děti na dva měsíce, ne všichni rodiče mají peníze, aby své děti vyslali na letní dětské tábory. Důsledkem jsou potom party a partičky dětí bloumající o prázdninách po turnovských sídlištích a různých koutech města. Většinou bezcílně. Příměstské tábory jsou levnější, jejich organizátoři se snaží také dosáhnout na nějaké dotace včetné té z městského rozpočtu, náklady rodičů jsou tedy nižší.

Letos se s příměstskými tábory doslova roztrhl pytel. Je z čeho vybírat. Příměstský tábor pořádá Vzdělávací centrum Turnov, Junák – svaz skautů, Orel – jednota Turnov, Nová naděje, o. s., Středisko pro volný čas dětí a mládeže, Povyk, o. s., a další.

 

Do redakce TvA dorazily i žádosti o stručné zveřejnění nabídek. Zde jsou:

 

* Občanské sdružení Povyk ve spolupráci s Občanským sdružením Náruč – Centrum pro rodinu

pořádá PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2011 v době letních prázdnin. Určen je pro děti od 1. do 8. třídy (při větším zájmu mají přednost ti mladší). Termín a čas: každý všední prázdninový den od 7.30 do 16.30 hodin. Místo srazu: klubovna občanského sdružení Náruč – Centrum pro rodinu (vchod od atletického stadionu). Počet dětí: 5 – 20. Cena: 220 Kč na den (v ceně jsou zahrnuty náklady na oběd, lektorné, vstup do tělocvičny, pronájem klubovny, půjčovné za lodě, horolezecký materiál).

Program: hry v tělocvičně, deskové hry, hry na rozvoj spolupráce a důvěry, simulační hry, venkovní týmové a prožitkové hry, výlety pěší nebo cyklo, geocaching, koupání, jednodenní vodácký kurz na Jizeře, horolezecký výcvik, výtvarné dílny, písničky s kytarou. Lektoři: studenti nebo absolventi Pedagogické fakulty TUL. Kontakt: Zbyněk Báča (tel. 739 012 231, zbynek.baca@centrum.cz ).

 

* JUNÁK – SVAZ SKAUTŮ – příměstský tábor (děti nemusejí být členy Junáka). Termíny:

11. – 15. 7. Škola čar a kouzel v Bradavicích – vedoucí Radka Staňková

18. – 22. 7. Cestománie aneb hurá do světa – vedoucí Pavla Emmerlingová

1. – 5. 8. 2011 Tajemství pyramid – vedoucí Tereza Matějcová

Místo konání: Skautský ostrov v Turnově. Cena 1500 Kč, strava zajištěna, každý den od 7.00 do 17.00 hodin. Pestrý program zajištěn vedoucími, kteří v Junáku procházejí systematickým vzděláváním. Další informace a přihlášky na www.scouting.turnov.org  nebo na tel. čísle 721 623 006 – Jana Pekařová (jana.pekarova9@gmail.com ).

 

* NOVÁ NADĚJE, o. s.: Příměstský tábor The Bouda pro děti od prvních do devátých tříd. Termín: 22. až 26. srpna. Cena za dítě je 180 Kč za den, za každého dalšího sourozence rodiče platí o 30 Kč na den méně (1. dítě 180, 2. dítě 150, 3. dítě 120 atd.). Bude zajištěn oběd a pitný režim, hry, výlety. V případě nepříznivého počasí je zajištěn program pod střechou. Více informací: info@thebouda.cz  nebo tel. 777 152 852 – Kateřina Gruberová.

Související články (celkem 10)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.