LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ POVYK

0

S blížícím se termínem začátku letních prázdnin začínají rodiče řešit nerudovskou otázku: Kam s ním? Či spíše: Kam s nimi? Jak známo, letní prázdniny trvají osm týdnů a jsou téměř jednou tak dlouhé oproti délce klasické dovolené. Mnoho rodičů tak řeší, kam umístit své dítě během letních prázdnin. Oproti minulým létům však mohou rodiče na Turnovsku využít nabídku v podobě letních příměstských táborů. Ty se po loňském roce, kdy se s jejich nabídkou doslova roztrhl pytel, staly nedílnou součástí turnovské prázdninové nabídky.

Pro ty, kdo ještě neznají, ve stručnosti zopakuji, že cílem příměstského tábora je nabídnout rodičům, ale hlavně jejich dětem kvalitní volnočasový program, který se svým programovým složenín přibližuje klasickému táboru. Rozdílem příměstského tábora je ten fakt, že děti po návratu svých rodičů z pracovního procesu jdou normálně domů a na tábor se vrací až druhý den ráno.

Náš příměstský tábor nabízí rodičům možnost každý všední den odevzdat dítě v obvyklý školní čas, tedy v 7.30 hodin, pedagogickým pracovníkům, kteří jsou s dětmi až do 16.30 hodin. Přijetí táborníka probíhá každý všední den v prostorách občanského sdružení Náruč – Centrum pro rodinu, jež poskytuje vhodné klubové prostory a vhodné materiálové vybavení (kuchyňka, hrací pomůcky, jednoduché hudební nástroje atd.). Věk dětí, které jsou na takový tábor přijímány, se pohybuje v rozmezí první až osmé třídy, přičemž při větším zájmu je dána přednost těm mladším. Objednat dítě na tábor je nutné alespoň týden dopředu, přičemž objednávky přijímáme v průběhu celých prázdnin. Ve výjimečných případech, kdy třeba selže hlídání, se lze domluvit s organizátory na přijetí dítěte i v kratším termínu.

Týdenní program, který je pro děti připraven, v sobě zahrnuje jednodenní vodácký výcvik na Jizeře, horolezecký výcvik, sportovní turnaje, cyklovýlety, hledání pokladů pomocí GPS, koupání, deskové hry a spoustu dalších aktivit. Každý den je pro děti zajištěn oběd, který je zahrnut v ceně tábora.  
Letošní příměstský tábor 2012 organizuje opět občanské sdružení Povyk ve spolupráci s občanským sdružením Náruč – Centrum pro rodinu. Na akci přispěly město Turnov a Krajský úřad Libereckého kraje. Kontaktní osobou pro informace o příměstském táboře o.s. Povyk je Zbyněk Báča (tel. 739 012 231, povykturnov@centrum.cz nebo www.povykturnov.cz).

Za organizátory Bc. Zbyněk Báča

Související články (celkem 10)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.